Kozmetik kullanan herkes okusun

frezya_05

☆ηαтυяα&#846
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
672
9
bayanlar şimdi ürünleri kullanıyoruz kimi çok pahalı markaların kullanıp memnun kalmıyor kimi çok ucuz markaları kullanıp memnun kalıyor her cilt yapısı farklıdır bu işin sonu yok ama önemli ususları var herkes cebine göre kullanır ve herkes ucuzuna yönelir ama 1 tane alın sağlam alın derim yok ucuz olsun çok çeşit olsun diyenlere bişey demiyorum ama ucuz fiyatlı malzemelerin kimyasal dolu olduğunu unutmayın ucuz kimyasallar ve kanserojen maddeler bi araşdırma yapın en kolayı mesela bir ruj kimi rujlarda evdeki silikonlu boyalar varya duvar boyası içinde ondan var sizlerde sürüyosunuz badanalı dudak oluyor :KK1:ilk başda bişey yok daha sonra cilt eme eme zamanla başka organlarda hastalıklar çıkıyor canınızın kıymetini bilin bu ucuz diye alınan markalarıda sürerken bunları düşünün

ucuz yada çok tanınmamaış markalara para vermekten ziyade saglımızı cildimizi korumka gerek

geri dönüşümü olmayabiliyor bazı şeylerin..bilği için teşekürler

bende katılıyorum 1 liraya alınan bir rujdan ne olur küçükken bende aldım ama büyüdükçe alınan marka ürünlerle aralarında çok fark olduğunu gözle görülür anladım özelliklede fondoten pudra allık bunları asla kullanmamaya çalışıyorum çok özel birgün için olmadıkça çalıştığım halde sadece bir kalem ve bir maskara yetiyor ..fazlası zamanla yüz emdiği için makyajsız çirkin bir surat ortaya çıkarıyor yanımda çalışan bayan arkadaş bir gün işe geldi makyajsız inanın tanıyamadık :86: çok kötüydü..
örnek vereyim size patronumun eski bir manken müşterisiymiş parasını alamamış mankenden birgün yanında bir çocuğu gönderiyor parayı almak için çocuk geri gelip abla evde yoktu annesi açtı kapıyı diyor parayı istemeden geri geliyor mankeni arıyorlar tekrar manken evdeyim gelsin biri vereyim parayı diyor çocuk tekrar gidiyor gene aynı kadın yine annesi açtı kapıyı diyor bu sefer patron kendisi gitmiş meğer kapıyı açan mankenin kendisiymiş makyajsız babannne gibiymiş meğer :KK9: fazla aşırı makyaj devamlı devamlı cildi öldürüyor dikkat :KK37: gözümle gördüm artık bende dikkat ediyorum :KK9:

bayanlar şimdi ürünleri kullanıyoruz kimi çok pahalı markaların kullanıp memnun kalmıyor kimi çok ucuz markaları kullanıp memnun kalıyor her cilt yapısı farklıdır bu işin sonu yok ama önemli ususları var herkes cebine göre kullanır ve herkes ucuzuna yönelir ama 1 tane alın sağlam alın derim yok ucuz olsun çok çeşit olsun diyenlere bişey demiyorum ama ucuz fiyatlı malzemelerin kimyasal dolu olduğunu unutmayın ucuz kimyasallar ve kanserojen maddeler bi araşdırma yapın en kolayı mesela bir ruj kimi rujlarda evdeki silikonlu boyalar varya duvar boyası içinde ondan var sizlerde sürüyosunuz badanalı dudak oluyor :KK1:ilk başda bişey yok daha sonra cilt eme eme zamanla başka organlarda hastalıklar çıkıyor canınızın kıymetini bilin bu ucuz diye alınan markalarıda sürerken bunları düşünün

kesinlikle katılıorum. ben çok makyaj yapmıorum ama allık ve ruj sürekli kullanıorum. bunlarıda herzaman dior seçerim. bir ruju bitirmeden yenisinide almamaya çalışıorum. çünkü bayatlayabilio. ayrıca 10 tane ucuz malzeme alacağımıza bence 1tane kalite malzeme almamız bizim için daha sağlıklı die düşünüorum.

Merhaba arkadaşlar 19 Nisan 2011 de resmi gazetede yayınlanan yasaya göre Yurtdışından kozmetik ve sporcu besin takviyesi
alımları tamemen yasaklandı.Artık E-bay iherb strawberry gibi sitelerden ürün alma imkanımızı kısıtlayan bu yasayı protesto ediyoruz.
Lütfen facebooktaki grubumuza katılınız..Çoğalmamız çok önemli
Alışveriş özgürlüğümü Geri Ver! grubumuz herkese açıktır mutlaka katılın sesimizi duyuralım

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar 19 Nisan 2011 de resmi gazetede yayınlanan yasaya göre Yurtdışından kozmetik ve sporcu besin takviyesi
alımları tamemen yasaklandı.Artık E-bay iherb strawberry gibi sitelerden ürün alma imkanımızı kısıtlayan bu yasayı protesto ediyoruz.
Lütfen facebooktaki grubumuza katılınız..Çoğalmamız çok önemli
Alışveriş özgürlüğümü Geri Ver! grubumuz herkese açıktır mutlaka katılın sesimizi duyuralım

yok artık yaa o yasak bu yasak bıktım valla ha! :KK47::KK47::KK47::KK47:

Evet maalesef öyle. Bu, benim gibi kozmetik ile uğraşan ve müptela olan herkesin daha ilk gün duyduğu haberdi. Türkiye'de satış yapan büyük kozmetik firmaları yurtdışından gelen ürünlerin iç piyasadaki pazarı daralttığı ve strawberry'nin tüm parfümeri piyasasından fazla ciro yaptığını söylerek şikayet etmiş ve bunun sonucunda dayak yiyen yazık ki tüketiciler oldu...
Madem böyle kozmetik şirketleri türkiye'de iyi bir pazara sahip tamamen yasaklamak yerine iç piyasaya girecek kozmetik ve parfümle ilgili niye standart getirilmedi vergi konulmadı ya da başka bir düzenleme yapılmadı anlayabilmiş değilim. Yasak bir çözüm üretme şekli midir modern dünyada?
ama şimdilik böyle. Ben iç piyasadan bir şekilde daha uygun temin etme yollarını hala bulabiliyorum. Ama sevdiğim ürünlere iki katı hatta bazen üç katı para vermeyi, kaliteli ürünler ancak çok paran varsa hakkındır mantığını
hala kabul etmiyorum, etmeyeceğim...

bu kaçak kozmetık muhabbetı nedır? ben ınanmıyorum acıkcası ama kardesım ınanıyo gumrukten kacırdık aynısı dıyerek ınsanlara kozmetık urunlerları satıyorlar ben kendım ınceledgmde kılıfları bırebır benzıyo sok oldum ama ıcerıgıne guvenıp kullanamam bı tek kardesım degıl cevremde de bunlara ınanan arkadaslarım var:KK43:

strawberry den şimdiye kadar 250 den fazla ürün aldım son 5-6 yıldır, bir tanesinde bile sorun çıkmadı. aldığım ürünlerde kaliteli,iyi,pahalı sayılan markalardı. 1 tanesinde bile sorun çıkmadı. sahte falan değiller.

X