Bebek Beslenmesi Koroid pleksus kisti

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Perim3

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2016
10
3
43
35 yaşındayım ve 17 haftalık hamileyim 2lk tarama testim temiz çıktı rutin muayeneye gittiğimde bebeğin kafasında iki tane kisti olduğu ortaya çıktı kolosis pleksus kistiymis bilginiz varmı çok kötü durumdayım . .....

35 yaşındayım ve 17 haftalık hamileyim 2lk tarama testim temiz çıktı rutin muayeneye gittiğimde bebeğin kafasında iki tane kisti olduğu ortaya çıktı kolosis pleksus kistiymis bilginiz varmı çok kötü durumdayım . .....
Üzülmeyin bizim de aynı durum vardi..26.ya da 27. haftada kesin gecer dediler.cok şükür kontrolde gectigini gördük bu hafta.sizin de gecer Allah in izniyle.

Peki sizin yaşınız kaç bende yaş yüksek 35 yaşındayım ve kist iki tane
35 yaşındayım ben de.bizim de iki taneydi cok şükür geçti.3 doktora gittik 3 ü de kesin geçer normal karşılaşılan bir durum dedi.ve cok sukur geçti

Bu konuyla ilgili bilgim yok sadece Allah sifasini versin gecer insallah bebisinizi saglicakla kucaklarsiniz insallah demek istedim

Merhaba 26 yasindayim benim ilk gebeliğim...cinsiyeti ogrenmeye gittiğimde bebegimin basinda 2 kisti vardı. Gittiğim doktor geçiyor demekle kotu olasılıklari soyledi icimize su serpmek yerine....öğrendiğimde 16 haftalıktik simdi 22+3 haftaligiz...umut ediyorum ki gecti icimi ferah tutuyorumben uzulunce bebegimde uzulmesin...Rabbime biraktim

İnşallah canım bende geçer diye dua ediyorum şuan 18+4 günlüğüm Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

32 yaşındayım bebeğim 19. Haftalıkken detaylı usg taramasında kadın Doğum uzmanı herşey iyi dedi yine de 2 hafta sonra radyoloğun görmesini istedi. 21. Haftada radyolog bebeğin beyninde koronoid pleksus kisti olduğunu söyledi. Çift taraflı ve bir tarafta birden fazla kist vardı. Doktor sonraki haftalarda büyük ihtimalle geçeceğini söylese de çok korktuk haliyle. Bu esnada prenatolog araştırmaya ve kistle ilgili daha detaylı bilgi edinmek için çokça okumaya araştırmaya başladım. Küçük bir şehirde yaşadığımız için ve şehirde prenatolog olmadığı için Ankara'da Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi'nde bir prenatologla görüştük. Tekrar ultrason incelendi beyinde kistlerin olduğu başka herhangi bir semptom olmadığını söyledi ve herhangi bir kromozom anomalisi olabileceği için amniyosentezi önerdi. Tabi ki amniyosentezin de birtakım riskleri var fakat doktorumuz çok deneyimli olduğu için ve trizomi 18 varlığı da söz konusu olabileceği için ( ve diğer anomaliler) amniyosentezi yaptırdım. Sonucun hızlı çıkması için özel bir laboratuara örneği verdik. En erken 3 gün içinde ön sonuçların çıkacağını söylediler ve biz sonucu beklemedeyiz.
Gerçekten çok zor bir süreç bu anlattıklarım 1 gün içinde yapıldı neredeyse fakat ömrümüzden ömür gitti. Kistlerin geçeceği söyleniyor fakat hiçbir şey yapmadan sadece beklemek bana ters geldi ve içim asla rahat etmezdi. Bir uzman görüşüne ihtiyacımız vardı. Şu anda elimden gelen herşeyi yaptığım için içim rahat gerisi de Allah' a kalmış durumda. İnşallah sonuç iyi çıkar ve rahatlarız Ayrıca sevdiklerinizle birlikte olmanız ve onların desteği de çok önemli bence bu süreçlerde. Ne kadar pozitif düşünebilirsek o kadar iyi bebeğimiz ve kendi sağlığımız için.
Bu durumu yaşayanların ne kadar stresli olduklarını biliyorum ve bir nebze yol göstermek, tecrübelerimi paylaşmak amacıyla yazdım belki birilerine yardımcı olur.
Umarım bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız..

Merhaba 16. Haftada benimde bebgime koronoid kist var denildi. 20. Haftada detayli ultrason icin bekliyorum. Fetal dna testimde sonuclar olumlu gelmisti. Surecin devaminda neler oldugunu paylasirmisiniz

X