Korkuyorum :(

NergisSyr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
5
2
30
Merhaba hanımlar ,
Eşimle 1 hafta önceki ilişkimizde ,ilişki bittiği esnada peçeteye azıcık temiz kan geldi. Adetimden bir kaç gün sonraydı.bi daha gelmedi bugün de hafif yanma ve kasık ağrısı olunca birden anksiyetemi tetikledi.google girdiğimde de rahim ağzı kanseri diyo neredeyse her sitede :KK43:( evet doktora gidin diyeceksiniz gidecem fakat anksiyetem bu ara fazlasıyla tetiklendi , bir yakınım yoğun bakımda,komşum var kanser o yüzden hiç iyi değilim kafaya inanılmaz taktım uyuyamıyorum kendimi toprlayıp doktora gitmeliyim ama çok korkuyorum böyle bişey yaşayan oldu mu aranızda,konuşmaya ihtiyacım var

Bende eğer yeteri kadar ıslaklık olmuyor da ilişkiye direkt başlıyorsak kuruluktan falan hafif kanama oluyor tahrişe bağlı.

Merhaba hanımlar ,
Eşimle 1 hafta önceki ilişkimizde ,ilişki bittiği esnada peçeteye azıcık temiz kan geldi. Adetimden bir kaç gün sonraydı.bi daha gelmedi bugün de hafif yanma ve kasık ağrısı olunca birden anksiyetemi tetikledi.google girdiğimde de rahim ağzı kanseri diyo neredeyse her sitede :KK43:( evet doktora gidin diyeceksiniz gidecem fakat anksiyetem bu ara fazlasıyla tetiklendi , bir yakınım yoğun bakımda,komşum var kanser o yüzden hiç iyi değilim kafaya inanılmaz taktım uyuyamıyorum kendimi toprlayıp doktora gitmeliyim ama çok korkuyorum böyle bişey yaşayan oldu mu aranızda,konuşmaya ihtiyacım var
Zorlanma veya tahriş, enfeksiyon olamaz mı? 🤔

İlişki sonrası her kanama rahim ağzı kanserine bağlı değildir. Ama rahim ağzı kanserinden korunmak için mutlaka hpv ve smear testinizi yaptırın. Hatta aşı olun.

Adetten bir kaç gün sonra ise ondandır, bende bir yıla yakın ara ara iliskide kanama oldu ama smear kolposkopi biyopsi her şey temiz hpv 16 mevcut , ama polip varsa o da iliskide kanama yaparmış yada klamidya diye bulaşıcı bir hastalık yani bir sürü neden var ama Dr a görünün içiniz rahat etsin

bana enfeksiyon gibi geldi valla. bizde de esim ben “rahatladıktan” sonra ilişkiye devam ettiği zamanlarda cok hafif kanama oluyor. ilk olduğunda korkup doktora gittim. doktor içeride ufak bir yara gördü ilişki kaynaklı dedi. idrar testi vs yaptım enfeksiyon çıktı zaten yanmam oluyordu idrar yaparken. fitil ve bir antibiyotik hap verdi 5 günde gecti. bence endişe etmeyin ama tabii ki kontrol ettirin.

X