Kör Eden Makyaj!

E

EU1

Ziyaretçi
BİLİMADAMLARI, kozmetiklerle ilgili ürkütücü bir gerçeği ortaya çıkardı. Birçok rimel, göz kalemi ve farda bulunan pigment ve fatalat gibi kimyasal maddeler, gözde ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. Uzmanlar, özellikle gece rimel ve göz kalemi silinmeden uyumanın körlüğe varan sorunlarına yol açtığını belirtiyor. Gözdeki alerjilerin yüzde 92'sinin makyaj malzemelerinden kaynaklandığını belirten bilimadamları, bu nedenle doğal ürünler seçilmesini tavsiye ediyor.

NASIL KORUNURSUNUZ?

RENKLİ rimel ile göz kalemlerindeki renk verici maddelerin göz kuruluğuna da neden olduğunu vurgulayan uzmanlar, kozmetiklerin zararını en aza indirmek için şu tavsiyelerde bulunuyor:
* Suda çıkmayan ürünlerden kaçının.
* Toz farları tercih edin.
* Rimel çubuklarında bakteri oluşur. En fazla 4 ay kulanın.
* Makyajı temizlemeden yatmayın.
* Rimel veya maskara MR çekimlerinde yanlış görüntüye yol açar, bu tetkik sırasında makyajsız olun.
* Kalemi sadece gözün dışına çekin.

Alıntı..

kaş yapalım derken göz çıkarmayalım ewet.güzelleşelim diye tahtalı köye gitmeyelım :))))))paylasımlrn için saol cnm

SAGOL CANIM GERCEKTEN ONEMLI BILGILER a.s.

Çok doğru bir bilgi bende 1 seneyi geçen bir rimel kullandım ve gözümün beyazında bu rimel yüzünden alerji oldu ve kistleşti.3 aydır çeşitli göz damlaları kullanıyorum.Kist küçülmese ameliyet olucaktım.Doktor küçülmüş bıçak değmesin yazık olur dedi ve gerek görmedi.3 aydır hiç makyaj yapmıyorum.Resmen gözümün derdine düştüm aylardır.Şimdi korkuyorum kist tekrar büyür diye.Bayanlar dikkatli olun.bu korkudan sonra nasıl rahat makyaj yaparım artık bilmiyorum.Makyaj yapmayıda çok severim.bütün malzemelerimi yeni alıcam iyileşince artık.

Bilgiler icin tesekkürler canim.

doğru valla kaş yaparken göz çıkarmayalım.göz makyajını çok seviyorum ben
ama sanırım pekde beceremiyorum.aman dikkat edelim arkadaşlar

canım sağol gerçekten bende rimel yüzünden alerji olmuştum o gün bugündür artık uzun süre aynı ürünü kullanmıyorum

arkadaşlar kavanoz şeklindeki kremler de bakteriler için uygun bi besiyeri oluyomuş.mümkün oldugunca tüpte krem kullanın diolar.hele de göz kremi düşünsenize ay çok kötü=(

çok saol valla özellikle göz kalemini içine çekiyodum :) kör olmaktansa

ben de göz kalemini içine çekerim; üstelik waterproof tur bütün göz kalemlerim... :uhm:

arkadaşlar makyaj ürünlerininde bitkisel zararsız olanları var fiyatları belki daha pahalı ama sağlığımızdan önemlimi

X