Köpek kısırlaştırma operasyonu sonrası

Gloria jr

🐾💜🧚
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
699
1.177
Kızlar selam,
Dün oğlumu kısırlaştırdık genel olarak uyudu ama gece yarasını yalamasın diye kafasına boyunluk taktığım için hiç uyumadı. 2 saat bekledim karanlıkta öylece oturdu. Sonra dayanamadım boyunluğunu çıkardım. Yara kısmı geniş olacak şekilde ama belden açamayacağı şekilde çocuk şortu giydirdim o şekilde uyudu.
Bugün çişe çıkınca yorulmamasına rağmen sokakta oturuyordu sürekli, evde de masaların altına giriyor oralarda yatıyor ve bir anda sıçtıyor aşırı tedirgin. Bazen de ağlıyor içim gidiyor. Bi arkadaşa sordum onun köpeği operasyondan yarım saat sonra eski haline dönmüş. Oğlumu böyle gördükçe içim gidiyor keşke yaptırmasaydım diyorum.
Ne kadar sürede iyleşir? Böyle sıçraması, tedirgin olması falan normal mi? Sizce veterinere götüreyim mi yarın

Geçmiş olsun öncelikle, benim dişi köpeğim 10 günde toparlamıştı en az 10 gün sürer bence, çok nazlı oluyorlar bu süreçte, kafalıktan çokRahatsız olmuştu biz çıkartmadık kendine zarar vermemesi içib

Evet benimki de çok rahatsız oldu 1 dakika bile gözümüzü ayırmayacak şekilde çıkarıyoruz gece de dediğim gibi şort giydiriyorum iyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum. İçim parçalanıyor günlerdir kendimi suçluyorum keşke yapmasaydık diye. Bazen unutup üstüme atlıyor sonra çığlık atıyor:KK43: tüm neşesi enerjisi gitti çocuğumun.
Ama galiba dişilerin ameliyatı daha ağır ve iyleşme süreci daha uzun sürüyor inşallah benimki toparlar hemen:KK43:
Geçmiş olsun öncelikle, benim dişi köpeğim 10 günde toparlamıştı en az 10 gün sürer bence, çok nazlı oluyorlar bu süreçte, kafalıktan çokRahatsız olmuştu biz çıkartmadık kendine zarar vermemesi içib

Evet benimki de çok rahatsız oldu 1 dakika bile gözümüzü ayırmayacak şekilde çıkarıyoruz gece de dediğim gibi şort giydiriyorum iyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum. İçim parçalanıyor günlerdir kendimi suçluyorum keşke yapmasaydık diye. Bazen unutup üstüme atlıyor sonra çığlık atıyor:KK43: tüm neşesi enerjisi gitti çocuğumun.
Ama galiba dişilerin ameliyatı daha ağır ve iyleşme süreci daha uzun sürüyor inşallah benimki toparlar hemen:KK43:
İyileşecektir hızlıca, zor oluyor ama onlar için doğrusu bu, yalnız kalamıyordu bizimkide uyurken bile yanında istiyordu bizi ameliyat sonrası, sonra geçti normalde döndü

İyileşecektir hızlıca, zor oluyor ama onlar için doğrusu bu, yalnız kalamıyordu bizimkide uyurken bile yanında istiyordu bizi ameliyat sonrası, sonra geçti normalde döndü
Benimki de öyle lavaboya gidince bile ağlıyor suan:KK43: inşallah düzelir hemen

Kızlar selam,
Dün oğlumu kısırlaştırdık genel olarak uyudu ama gece yarasını yalamasın diye kafasına boyunluk taktığım için hiç uyumadı. 2 saat bekledim karanlıkta öylece oturdu. Sonra dayanamadım boyunluğunu çıkardım. Yara kısmı geniş olacak şekilde ama belden açamayacağı şekilde çocuk şortu giydirdim o şekilde uyudu.
Bugün çişe çıkınca yorulmamasına rağmen sokakta oturuyordu sürekli, evde de masaların altına giriyor oralarda yatıyor ve bir anda sıçtıyor aşırı tedirgin. Bazen de ağlıyor içim gidiyor. Bi arkadaşa sordum onun köpeği operasyondan yarım saat sonra eski haline dönmüş. Oğlumu böyle gördükçe içim gidiyor keşke yaptırmasaydım diyorum.
Ne kadar sürede iyleşir? Böyle sıçraması, tedirgin olması falan normal mi? Sizce veterinere götüreyim mi yarın
Erkek köpekte toparlanma süresi daha kısa oluyor. Dişide dikiş sayısı daha fazla. Erkek köpekte gerek görürlerse atıyolar. Eğer yalama durumu yoksa boyunluk kullanmayın en azından yanındayken.

Kızlar selam,
Tüh oglunun ömrü boyunca kendi çocuklarını sevemeycek😃😃😃

Kızlar selam,
Cinsi ney

Benim rottweiler in vardi harika kopekler hicde hadum ettirmeyi dusunmedin sade zmanai gelince geceleri disarda gwdiriyoduk.erkeklere yanastirmiyorduk zaten azami 15 gun sinra istwsede kabul etmiyor

Oglum ya annesi benimdi verdim bunu aldim

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-09-20-54-59-617_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-02-09-20-54-59-617_com.google.android.apps.photos.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20240209_205641.jpg
    IMG_20240209_205641.jpg
    146,9 KB · Görüntüleme: 18
Benim rottweiler in vardi harika kopekler hicde hadum ettirmeyi dusunmedin sade zmanai gelince geceleri disarda gwdiriyoduk.erkeklere yanastirmiyorduk zaten azami 15 gun sinra istwsede kabul etmiyor
Benim oğlum pomeranian. Dönemi gelince çok üzülüyordum ona kapı önlerinde ağlıyordu ona uygun eş bulamayınca da işkence çektirmeyelim kısırlaştıralım dedik. Eğer çiftleştirilmeyecekse o şekilde bekletmek eziyet oluyor hayvanlara

Kızlar selam,
şimdiye toparlamıştır geçmiş olsun. erkek köpekler daha çabuk toparlar ama köpeğe göre de değişir. ben de dişi köpeğimi kısırlaştırdım ilk gün o kadar canı acıyordu ki pişman olup ağlamıştım. ama ertesi gün öyle bi toparladı ki şaşakaldım. yarasına dokundurmuyor, çok sarılmaya öpmeye gelmiyordu ama neşeliydi. normalde yanımda yatakta yatardı ama yatak yüksek zıplamasın, dikişlerine bir şey olmasın diye yer yatağı yaptım, 15 gün yerde yattık. koltuklara rahat çıkabilsin diye basamaklar yaptım yastık ve minder kullanarak. pansuman yaparken dikişleri kapanana kadar kavga etti benle ama geçti gitti şimdi çok sağlıklı :) okuyanlar fikir edinsin diye anlatmak istedim tekrardan geçmiş olsun

X