Konut kredisi

Evsahibi bu kadar düşürdüğüne göre 140 metrekarelik evi gerçekten acil. O yüzden özelden çekin derim şartlarda daha alternatifli.
Sanırım öyle yapıcaz evi bu işlerden anlayan kime göstersem bu evi bu fiyatamı aldın şakamı yapıyosun diyorlar, çünkü normalde giriş katlar hatta kodlar bu fiyattan gidiyor burada

Hangi devlet bankasına başvuru yaptınız devlet bankalarının birinde çalışıyorum eğer sıfır daireyse oran daha da düşüyor birde bir hafta bekleme süresi yok 1 günde uygunsa şartlar çıkar yani hangi banka bu ? genel müdürlükte çalışıyorum ben bizim bankaysa yardımcı olayım çünkü konut kredileri benim başkanlığıma bağlı müdürüyle odalarımız yan yana
vakıfbanka başvurduk geçen salı günü başvurmuştuk dün aradık hala beklemede gözüküyor eşim iptal etmeye gitti bugün garantiden çekicez

Kızlar merhaba biz şuanda bir ev almak üzereyiz kredi başvurusu aşamasındayız önümüzde 2 seçenek var 1. seçenek devlet bankası 2. seçenek özel banka özel bankadan kredi onayı geldi şuan gidip çekebiliyoruz ama eşim ısrarla faizi düşük olduğu için devlet bankasından çekmek istiyor 1 haftadır onay bekliyoruz ve hala beklemede gözüküyor, bu arada 2 bankanın aylık geri ödemesi arasında sadece 150 tl fark var, benim aklıma şuanda özel banka daha çok yatıyor çünkü, özel bankada ara ödemeler yaparak 10 yıllık borcu 5-6 yılda ödeyip bitirme şansımız var yada aylık ödemeler bize çok geliyor derseniz aylık ödeme tutarında yapılandırma yapıp aylık ödemesini düşürme şansımız var, devlet bankasında böyle bir hakkımız yok sadece 1 kez ara ödemeye izin veriyorlar, 10 yıl boyunca sizi bankaya borç ödemeye mecbur bırakıyorlar, borcunuzu erken kapatmak istersenizde vadesinden önce kapattığınız için belli bir miktar ceza ödetiyorlar. Bana bu aşamada özel bankadan çekmek daha mantıklı geliyor, sizlerdende fikir almak istiyorum sizce hangi bankadan çekmek daha mantıklı şu aşamada, özel bankada hazır bekleyen kredimi gidip alayımmı yoksa devlet bankasından sonuç çıkmasını bekleyip 10 yıl bankaya borç mu ödeyeyim.

Faiz orani hangisinde düşükse o çekilir bu kadar basit

Yalniz krediyi kapatmak istediginizde devlet bankasi da izin veriyor.Vade yapilandirmasi devlet bankasinda da var, vadeyi uzatmiyor ama kisaltiyor
daha önce hiç kredi çekmedi ilk olacak o yüzden çevremden çekenlerden duyduğumu söyledim bende ama çok rezil olduk 1 hafta sonuç çıkmazmı hala beklemede daha onaya gidecek incelenecek e çıkıp çıkmayacağıda belli değil.

Offf tabii ki de devlet

Niye 0.91 den çekesiniz ki
çünkü devlet vermiyor elinden geleni yapıyor vakıfbankta çalışan bşr müşterim geldi dün onunlada konuştuk orada memur olduğum halde banada vermediler kredi dedi keza eşide devlet memuruymuş, gidip akbanktan çekmek zorunda kaldım dedi.

1 hafta uzun evet cikmasi gerekirdi. Yalniz toplamda ödeyeceginiz miktara baktiniz mi. Ciddi fark varsa bekleyin derim. Bankaya gidip sorun devletle ozel arasinda dediginiz kadar sartlarda fark yoktur. Kararinizi verdiyseniz degistirin diye yazmiyorum. Ozelden de cekseniz kârlisiniz, sadece yanliş bilgi kalmasin aklinizda.

1 hafta uzun evet cikmasi gerekirdi. Yalniz toplamda ödeyeceginiz miktara baktiniz mi. Ciddi fark varsa bekleyin derim. Bankaya gidip sorun devletle ozel arasinda dediginiz kadar sartlarda fark yoktur. Kararinizi verdiyseniz degistirin diye yazmiyorum. Ozelden de cekseniz kârlisiniz, sadece yanliş bilgi kalmasin aklinizda.
geri ödemede çok bariz bir faiz farkı yok tabiki devlet biraz daha düşük ama şöyle diyim devlete 220.000 ödeyeceksek özelede 235,000 geri ödeme yapıcaz tabi ara ödemeler yaptıkça bu faiz oranı düşüyor.

Vermiyorsa devlet yapacak bi şey yok o zaman..

Ne sordunuz anlamadim

Iki seçenek var ama biri olmuyor hangisini yapayım mi soru. Biri olmuyorsa iki seçenek yok tek seçenek var ahahahha

Vermiyorsa devlet yapacak bi şey yok o zaman..

Ne sordunuz anlamadim

Iki seçenek var ama biri olmuyor hangisini yapayım mi soru. Biri olmuyorsa iki seçenek yok tek seçenek var ahahahha
tabiki öyle ben sadece bu şartlarda özelden çekmek mantıklımı diye fikir almak istedim

Hayırlı olsun. Biz de sizin gibi geçen hafta başvurduk ve bu hafta çıktı ancak bizi de başvururken kredi faizleri düşük olduğu için çok yoğunluk var gecikebilir diye uyardılar. Biz devlet bankası tercih ettik aradaki oran az olsa da toplam ödenen TL yi ciddi etkiliyor

Hayırlı olsun. Biz de sizin gibi geçen hafta başvurduk ve bu hafta çıktı ancak bizi de başvururken kredi faizleri düşük olduğu için çok yoğunluk var gecikebilir diye uyardılar. Biz devlet bankası tercih ettik aradaki oran az olsa da toplam ödenen TL yi ciddi etkiliyor
Hayırlı olsun malesef yararlanamadık biz devlet bankasından hayırlısı diyelim

Olsun sen evi çok ciddi bir piyasa farkı ile almışsın ,kardan zarar diye dusun . Diğer krediyi beklerken ev sahibi vaz geçse daha kotu olacakti. Allah güle güle oturmayı nasip etsin
Allah razı olsun teşekkür ederim bizde o yüzden evi kaçırmamak için çektik özelden evi bu kadar uyguna bulmasak iptal ederdim hiç düşünmeden.

X