Komşumun yaptığını hazmedemiyorum

Siz mi okumuyorsunuz ben mi izah edemiyorum. Sizden öncekiler çok kavga ediyordu ne demek? Normal yaşlı teyzeyle niye çok kavga edilir, demek ki kendi halinde değilmiş. Kimse kendi kendine kavga etmeyeceğine göre bu kadın da sorunluymuş. Hala nasıl anlasın nereden bilsin yazıyorsunuz? Kadın kendi ağzıyla söylemiş.
Kavgayı edenler önceden teyzenin yan dairede oturan karı kocaymış. Ben de zaten öyle anlamıştım. Şu durumda yazılanı okumayan siz olmayasınız?

Sohbeti güleryüzü yine eksik etmeyin ama bir sınır olsun ve o sınırı geçemesin. Sorgulanıyor gibi hissettiğiniz anda konuyu değiştirin. Bak şimdi imza toplayıp attırıcam diyormuş, neler neler yazacak milleti ikna etmek için. Bir şoku da o dilekçeyi okurken yaşayacaksınız. Onu da yazmış bunu da yazmış deyip verdiğiniz aldığınız selama bile pişman olacaksınız.
İşte orda yazacakları beni iyice sinirlendirecek ne yapacağım haksızlığa uğrayınca bilmiyorumm

Kazanma kazanmama değil mevzu. Ayrıca ben yanlış anlamışım, kendi aralarında kavga ediyorlarmış yaşlı komşuyla değil. Hiç şaşmaz, yeni gelenle aşırı ilgilenen yaşlı komşular hep arızalı çıkıyor. Öncekileri imza toplayıp attırdım sizi de attırırım demesine bu yüzden şaşırmadım.
Ben de zaten bu yüzden kendimi tekrar ettim. Çünkü aslında anlamayan sizdiniz, ben değil. Şu durumda konu sahibi bu konuda hala hatasız çıkıyor, çünkü insanların ne çıkacağını maalesef çoğu zaman bilemiyoruz. O da bilememiş ki söylemiş.

Her yerden iyi kötü insan çıkar elbette bu işin memleketi yoktur işte bana göre. Burası Türkiye Cumhuriyetidir. Gerçekçi bakış açınız hoşuma gitti teşekkür ediyorum vizyonlu bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Kimsenin kimseyi memleketiyle aşağılayamayacağının da bir kez daha altını çizmek istiyorum 🙏🏻

Siz ne kibarsınız öyle💐
Ama çok hassas buldum sizi. Günlerce ağlamanıza yazık olmuş. Densiz bir teyze. Siz sizi biliyorsunuzdur. Üzmeyin kendinizi

O ev artık sizin, yalıtım yaptırın samimi söylüyorum. Evim olsa yapacağım ilk iş bu olacak.
Evler kibrit çöpü gibi artık, yanda dairede TV açılıyor, diğer daireye ses gidiyor.

Sizin yapacağınız bir şey yok artık, umarım karşı taraf inadına ses yapıp durmaz. Yaparsa polis çağırın, ses kaydı alın şikayetçi olun. (Polise sorun bu arada ses kaydı almam sorun olur mu diye)
Çünkü polis geldiğinde karşı o daireden ses çıkmıyorsa, karşı taraf tutanak tutturma hakkına sahip diye biliyorum. Sonra sizi şikayet edebilir bu durumda, huzurumu bozuyor diye.

Dediğim gibi net kesin ve gerçekçi bakış açınızı sevdim. Adaletli davranıyorsunuz. Sizce bundan sonra nasıl olmalı. Daha da çirkinleşip bize bulaşırsa olaylar büyürse vesaire. Ben şikayette bulunduğum için de mutluyum bu arada
Şikayet tabi edin ve pişman olmayın. Ne münasebet hakarete sessiz kalacaksınız? Polis tutanağının bir örneğini apartman yöneticisine verin. Siz önce harekete geçin. Yani imza toplarken en azından millet çekinir imza atmaz. Bu kadınla artık ben olsam selamlaşmam. Çünkü tam değil ama davalık olmuşsunuz. Ne söyleseniz ne konuşsanız acaba delil mi topluyor diyeceksiniz. İlk yorumumda da yazdım eski komşuluklar yok artık. Yaşlısı genci fark etmiyor, saygıyı hakedene gösteririm ben. Polisi duyunca belki çekinir geri adım atar ama siz bence eskisi gibi olmayın. Merhaba iyi günler, o kadar. Yani orası sizin eviniz yuvanız. İleride çocuğunuz çocuklarınız olacak, kapınızdan eksik olmaz gürültü gürültü diye.

Ben de zaten bu yüzden kendimi tekrar ettim. Çünkü aslında anlamayan sizdiniz, ben değil. Şu durumda konu sahibi bu konuda hala hatasız çıkıyor, çünkü insanların ne çıkacağını maalesef çoğu zaman bilemiyoruz. O da bilememiş ki söylemiş.
Aslında burda eşime kızıyorum çok. İlk günden beri bana diyor ki beni bu kadında bir şeyler rahatsız ediyor diyor ki hisleri kuvvetlidir. O zaman diyorum mesafeli davran ama yok eşim verdi o cesareti ona. Çaya gel teyze kahveye gel teyze. Diyorum neden çağırıyorsun tanımam etmem. Kadın bize şarj soruyor bizde yok eşim diyor şarj aleti alayım da vereyim hayır diyorum kendi çocukları alsın. Madem diyorum kadında seni rahatsız eden bir şey var uzak dur diyorum! Kadın da eşimi her gördüğünde iyi akşamlar hayatım der bana gelince yok. Kadın düşmanı mıdır nedir

Komşunuzun gürültücü olup bir de üstüne kötü bir uslupla sizi uyarmaya kışkırtmaya çalışması somut bir problemken günlerce nasıl beni.im atalarımın dedelerimin yattığı yere laf söyler diye ağlamışsınız. Bir de bunun için şikayet etmişsiniz. Yani diğeri bir asayiş ve güvenlik sorunuyken bunu şikayet etmiş olmanız bana ilginç geldi.
Ayrıca başka neye takılacağım? Bana rahatsız olduğu şeyi dile getirme hakkı olan bir komşu, ben de ona ifade edince çirkefleşmeyecek

O ev artık sizin, yalıtım yaptırın samimi söylüyorum. Evim olsa yapacağım ilk iş bu olacak.
Evler kibrit çöpü gibi artık, yanda dairede TV açılıyor, diğer daireye ses gidiyor.

Sizin yapacağınız bir şey yok artık, umarım karşı taraf inadına ses yapıp durmaz. Yaparsa polis çağırın, ses kaydı alın şikayetçi olun. (Polise sorun bu arada ses kaydı almam sorun olur mu diye)
Çünkü polis geldiğinde karşı o daireden ses çıkmıyorsa, karşı taraf tutanak tutturma hakkına sahip diye biliyorum. Sonra sizi şikayet edebilir bu durumda, huzurumu bozuyor diye.
Çok faydalı tüm söyledikleriniz. İlerleyen süreç için hepsini aklıma not ettim çok teşekkür ederim ☺️

Şikayet tabi edin ve pişman olmayın. Ne münasebet hakarete sessiz kalacaksınız? Polis tutanağının bir örneğini apartman yöneticisine verin. Siz önce harekete geçin. Yani imza toplarken en azından millet çekinir imza atmaz. Bu kadınla artık ben olsam selamlaşmam. Çünkü tam değil ama davalık olmuşsunuz. Ne söyleseniz ne konuşsanız acaba delil mi topluyor diyeceksiniz. İlk yorumumda da yazdım eski komşuluklar yok artık. Yaşlısı genci fark etmiyor, saygıyı hakedene gösteririm ben. Polisi duyunca belki çekinir geri adım atar ama siz bence eskisi gibi olmayın. Merhaba iyi günler, o kadar. Yani orası sizin eviniz yuvanız. İleride çocuğunuz çocuklarınız olacak, kapınızdan eksik olmaz gürültü gürültü diye.
Burası site yönetimi şeklinde. Oraya gidip bildirmek iyi fikir olabilir 👍🏻

Aslında burda eşime kızıyorum çok. İlk günden beri bana diyor ki beni bu kadında bir şeyler rahatsız ediyor diyor ki hisleri kuvvetlidir. O zaman diyorum mesafeli davran ama yok eşim verdi o cesareti ona. Çaya gel teyze kahveye gel teyze. Diyorum neden çağırıyorsun tanımam etmem. Kadın bize şarj soruyor bizde yok eşim diyor şarj aleti alayım da vereyim hayır diyorum kendi çocukları alsın. Madem diyorum kadında seni rahatsız eden bir şey var uzak dur diyorum! Kadın da eşimi her gördüğünde iyi akşamlar hayatım der bana gelince yok. Kadın düşmanı mıdır nedir
😂😂😂 kadın düşmanı mı? 😂 öyle midir bilmem ama, genel itibariyle yaşlı teyzeler genç erkekleri daha bir cana yakın buluyorlar sanki. Yani yaşlı teyzeler beni de fazla sevmezler aslında. Özellikle iş yerinde bana sanki hep yapmacık davranıyorlarmış gibime geliyorlar. Ama benim yaşımdaki erkeklere öyle değiller. Garip !

😂😂😂 kadın düşmanı mı? 😂 öyle midir bilmem ama, genel itibariyle yaşlı teyzeler genç erkekleri daha bir cana yakın buluyorlar sanki. Yani yaşlı teyzeler beni de fazla sevmezler aslında. Özellikle iş yerinde bana sanki hep yapmacık davranıyorlarmış gibime geliyorlar. Ama benim yaşımdaki erkeklere öyle değiller. Garip !
İnsanlar çok ilginç gerçekten

Artık ev sahibi sizsiniz sizi attırırım diye boş beleş konuşmuş teyze, evinize ses yatılım yaptırın çok rahat edersiniz ses hassasiyeti zor bi şey gerçekten yaşamayan bilmez. Teyze terbiyesizmiş ama sizde drama queen geldiniz bana çok abartı tepkiler orda lafını cevabını verseydiniz keşke şimdi davalar o bu derken dip dibe evlerde daha çok sorun olacak yakınları sorunlu tiplerse uğraşır durursunuz bence gereksiz olmuş. Bu kadın bilir kişi değil ki dediğini bu denli takmışsınız, ben o yörenin insanı sevmem o yüzden öyle dedim der geçer hiçbir şey çıkmaz ondan size direk hakareti olmamış çünkü. Herkesin her dediğine bu kadar takıp üzülmeyin çok yorucu ve yıpratıcı olur sonuçta değer verdiğiniz bi insan değil

Hiç niye böyle söyledi, öncekiler niye çok kavga etmiş diye düşünmediniz mi?

O toprak size ait değil ki, bir sürü ölmüş, yaşayan ve yaşayacak olan var. Ailenize isminize söylese anlarım da ülkenin belli bir toprak parçasını siz niye savunuyorsunuz? Yani orada sadece sizin atalarınıza ait krallık derebeylik falan mı vardı? Yaşlı huysuz ve geçimsiz bir insan öyle dedi diye öyle mi oluyor? Eski oturanlar kaçmış kurtulmuş, siz kiracı da değilsiniz kaçamazsınız. Komşuya maşallah her şeyinizi anlatmışsınız. Önce bir ölçün tartın, ne şekil insan çözün sonra samimiyet kurun. Hatta kurmayın, apartmanda merhaba merhaba selamlaşması hariç muhabbet kurulmasını ben doğru bulmuyorum. Çünkü eski komşuluklar yok artık.

Evi alırken duvarların inceliğini ses gürültü olayını farketmediniz mi? Evet uzman değiliz ama malzeme kalitesinden de az çok anlaşılır. Keşke inşaattan anlayan biriyle gidip baksaydınız.
Duvarların inceliğini anlamadınız mı mı? :KK70:

Anlamadığımı, yanlış anladığımı fark ettim. Evet haklısınız kimin ne olduğunu bilemiyoruz, bilemediğimiz durumlarda da kendimizi çok açık etmeyelim. Yeni taşındığım yerde yaşlı bir teyze bana sorular soruyorsa işin ucunun nereye gideceğini biliyorum. Çok muhabbetin tez ayrılık getirdiğini de biliyorum. Samimiyet yavaş yavaş kendiliğinden oluşmalı.

Yakınları sorunlu tiplerse başınıza bela olur diyenler olmuş şikayetçi olduğum için. Bu da aklıma takılıyor biraz da tedirginim açıkçası eşimle bir şeyler olur gerilirlerse diye..

X