komşum ve telefonum.

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
6.203
13.203
Sevgili hanımlar. Tüm dertlerimi sizlerle paylaşıyorum. Şimdi yine dertliyim.
Biz yeni gelişmekte olan bir ilçede yaşıyoruz. İnşaatlar had safhada. Evimiz eskiden nispeten izole ve manzaralı bir konumdaydı. Şu anda dört bir yanımız inşaat. Manzaramız kalmadığı gibi huzurumuz da kaçtı. Buna canımız çok sıkıldı. Bu arada biz vaktiyle evimizin sol yan tarafındaki arsayı satın almıştık.

Şimdi yeni gelişmekte olan bir ilçe olduğu için belediye yolları yapmadı. Çoğunlukla insanlar birbirinin arsasının içinden geçiyor. Bizim bir komşumuz da bizim arsadan ve yan arsalardan geçerek evine gidiyordu. Gel gelelim bir gün aniden kadının geçtiği yolun üzerine bizim komşu arsaya da inşaat için temel çukuru açıldı. Kadın çok sinirlendi. Biz de o mağdur olmasın diye bizim arsadan (farklı yerden) biraz mıcır döküp kadına yol verdik.

Geçen Çarşamba günü sağanak yağmur ve dolu yağdı. O havada bir baktık ki bizim arsanın içine ön inşaata beton dökmek için beton kamyonu ile mikser girmiş ve mikser çamura saplanmış. Çıkmaya çalıştıkça daha da saplanıyor. Öndeki beton döken kamyon diğerini halatla çekip kurtardı. Ancak bu süreçte arsa tarumar oldu. 1 metre derinliklerde çukurlar açıldı her yere. Ne yol kaldı ne mıcır. Yürüyemiyoruz bile. Müteahitti aradık. Sizin arsanız olduğunu bilmiyordum, özür dilerim eski haline getiririm” dedi.

Buraya kadar problem yok. Ben de arsada bunlar olurken video çekmiştim. Herkes de gördü. Bu sırada biz müteahhitle konuştuktan sonra komşumuz geldi, çok sinirli bir haldeydi ve adamlar diğer kamyonun başındaydı. Bir hışımla beton döken kamyonun üzerine tırmandı ve motoru kapatıp anahtarı aldı. Bense kadını eşofmanından çekerek engellemeye çalıştım “yapma suçtur, haklıyken haksız duruma düşeriz” dedim. Dinletemedim. Ama çok çırpındım. İşin kötüsü herkes ben aldım sanacak. Arsa benim, bir de video çektiğimi gördüler. Kadın "sen görmedin bir şey bilmiyorsun” dedi gitti evine. Peşinden koşayım derken çamura saplandım.

Bunun ardından bir sürü olay oldu polis, jandarma, zabıta, kavgalar.... Kadın “ben anahtarı almadım ama alanı gördüm nereye attığını da gördüm, siz benim yolumu düzeltin yerini söylerim” dedi, bir sürü çirkeflik yaptı. Yolum dediği şey de bizim arsa zaten. Uzatmamak için daha fazla anlatmayacağım ama saatlerce yağmurun altında kaldık, bir sürü stres yaşadık. Müteahhit kendi arsasının yolu ile birlikte bizim arsanın yolunu da yapacaktı. Artık yapmayacağım dedi (yapmak zorunda da değil bu arada, hoşluk olsun diye yapacaktı, bu yolun da kadınla ilgisi yok, aşağıdan geçen yol) Yani biz zararlı çıktık ama en önemlisi de benim telefonum bozuldu. Ben nasıl ıslandığımı bilmiyorum bile, o sırada telefonum da ıslanmış. Pır pır etti ekran kapandı. Asla açılmıyor.

1. Şimdi bu telefonumu nasıl kurtarırım? Çarşamba akşamından dün akşama kadar pirince yatırdım, akşam şarja taktım ama nanay. Benim her şeyim telefonda. Fotograflarımi adres defterim. Mesajlarım, ajandam, bazı önemli dökümanlar vs. Telefonumun kurtarılması lazım ama nasıl?

2. Bu komşu ile eskiden iyi geçinirdim. Kadın burada olmadığında kedilerine ben bakıyordum (yine bakıyorum) evin anahtarını bana bırakırdı, çiçeklerini sulardım. Bir de kadın o akşam belediyeyi aramış “siz benim yolumu yapmadınız evimde mahsur kaldım, açım, ekmeğim yok bana ekmek getirin” demiş belediye getirmeyiz demiş. Bunu da cimere yazmış. NTV ve CNN i aramış, açım ekmeğim yok diye. Kadına ekmek yaptım getireyim dedim. Kadın “bu gece ekmeğim var yarın sabah getir” dedi. İnsanlık namına bir de söz verdiğim için ertesi sabah ekmek peynir zeytin götürdüm kadına ihtiyacı bile yok onu biliyorum. Şimdi kadın yine gitti izmire, kendi evinin anahtarını da bizim sundurmaya bırakmış çiçeklerini sulayım diye. Bu kadına çok kızgınım, artık ilişkimi kesmek istiyorum. Nasıl davranayım? Kedileri besliyorum (bahçedeler) ama ama kadının evine girmek istemiyorum. Çiçekler kadın gelene kadar (1ayda) ölür.

Son düzenleme:
Anahtarı sundurmanıza bırakıyorsa , telefon numarası da vardır. Anahtarınızı bırakmışsınız ancak evinize giremem der belirtirsiniz. Bu kadar olaydan sonra kadının evine girmek doğru olmaz. Çiçek solmasın derken ; ben yokken komşu evime girmiş diye suçlanmakta var.

Kediler zaten bahçede yaşayan sokak hayvanları. Onları beslemeye tabi ki devam edin. Allah bolluk bereket versin , hayvanlar da nasiplensin.

Telefon için bir şey söyleyemeyeceğim.
Kadını da ya arayıp “ben çiçeklerinizr bakmayacağım“ dersiniz ya da bir dahaki gelişine kadar bakıp o zaman iletişimi kesersiniz. O zaman size daha anahtar bırakmaz zaten.

ben olsam bakmam çiçeklere anladığım kadarıyla size iftira atmış anahtar için yanlış anlamışta olabilirim ama bana bu kadar eziyet eden insana neden yardım edeyim

bu ne ya. iyilikten maraz doğuyor resmen. arayıp çiçeklerine bakmayacağınızı söyleyin. bir daha asla konuşmam ben olsam. yoldan rahat geçsin diye düşünüp bir kolaylık yapmanız bile bu devirde denk gelemeyeceğimiz bir incelik bence.

Biz geni gelişmekte olan bir ilçede yaşıyoruz. İnşaatlar had safhada. Evimiz eskiden nispeten izole ve manzaralı bir konumdaydı. Şu anda dört bir yanımız inşaat. Manzaramız kalmadığı gibi huzurumuz da kaçtı. Buna canımız çok sıkıldı. Bu arada biz vaktiyle evimizin sol yan tarafındaki arsayı satın almıştık.

Şimdi yeni gelişmekte olduğu bir ilçe olduğu için belediye yolları yapmadı. Çoğunlukla insanlar birbirinin arsasının içinden geçiyor. Bizim bir komşumuz da bizim arsadan ve yan arsalardan geçerek evine gidiyordu. Gel gelelim bir gün aniden kadının geçtiği yolun üzerine bizim komşu arsaya da inşaat için temel çukuru açıldı. Kadın çok sinirlendi. Biz de o mağdur olmasın diye bizim arsadan (farklı yerden) biraz mıcır döküp kadına yol verdik.

Geçen Çarşamba günü sağanak yağmur ve dolu yağdı. O havada bir baktık ki bizim arsanın içine ön inşaata beton dökmek için beton kamyonu ile mikser girmiş ve mikser çamura saplanmış. Çıkmaya çalıştıkça daha da saplanıyor. Öndeki beton döken kamyon diğerini halatla çekip kurtardı. Ancak bu süreçte arsa tarumar oldu. 1 metre derinliklerde çukurlar açıldı her yere. Ne yol kaldı ne mıcır. Yürüyemiyoruz bile. Müteahitti aradık. Sizin arsanız olduğunu bilmiyordum, özür dilerim eski haline getiririm” dedi.

Buraya kadar problem yok. Ben de arsada bunlar olurken video çekmiştim. Herkes de gördü. Bu sırada biz müteahhitle konuştuktan sonra komşumuz geldi, çok sinirli bir haldeydi ve adamlar diğer kamyonun başındaydı. Bir hışımla beton döken kamyonun üzerine tırmandı ve motoru kapatıp anahtarı aldı. Bense kadını eşofmanından çekerek engellemeye çalıştım “yapma suçtur, haklıyken haksız duruma düşeriz” dedim. Dinletemedim. Ama çok çırpındım. İşin kötüsü herkes ben aldım sanacak. Arsa benim, bir de video çektiğimi gördüler. Kadın "sen görmedin bir şey bilmiyorsun” dedi gitti evine. Peşinden koşayım derken çamura saplandım.

Bunun ardından bir sürü olay oldu polis, jandarma, zabıta, kavgalar.... Kadın “ben anahtarı almadım ama alanı gördüm nereye attığını da gördüm, siz benim yolumu düzeltin yerini söylerim” dedi, bir sürü çirkeflik yaptı. Yolum dediği şey de bizim arsa zaten. Uzatmamak için daha fazla anlatmayacağım ama saatlerce yağmurun altında kaldık, bir sürü stres yaşadık. Müteahhit kendi arsasının yolu ile birlikte bizim arsanın yolunu da yapacaktı. Artık yapmayacağım dedi (yapmak zorunda da değil bu arada, hoşluk olsun diye yapacaktı, bu yolun da kadınla ilgisi yok, aşağıdan geçen yol) Yani biz zararlı çıktık ama en önemlisi de benim telefonum bozuldu. Ben nasıl ıslandığımı bilmiyorum bile, o sırada telefonum da ıslanmış. Pır pır etti ekran kapandı. Asla açılmıyor.

1. Şimdi bu telefonumu nasıl kurtarırım? Çarşamba akşamından dün akşama kadar pirince yatırdım, akşam şarja taktım ama nanay. Benim her şeyim telefonda. Fotograflarımi adres defterim. Mesajlarım, ajandam, bazı önemli dökümanlar vs. Telefonumun kurtarılması lazım ama nasıl?

2. Bu komşu ile eskiden iyi geçinirdim. Kadın burada olmadığında kedilerine ben bakıyordum (yine bakıyorum) evin anahtarını bana bırakırdı, çiçeklerini sulardım. Bir de kadın o akşam belediyeyi aramış “siz benim yolumu yapmadınız evimde mahsur kaldım, açım, ekmeğim yok bana ekmek getirin” demiş belediye getirmeyiz demiş. Bunu da cimere yazmış. NTV ve CNN i aramış, açım ekmeğim yok diye. Kadına ekmek yaptım getireyim dedim. Kadın “bu gece ekmeğim var yarın sabah getir” dedi. İnsanlık namına bir de söz verdiğim için ertesi sabah ekmek peynir zeytin götürdüm kadına ihtiyacı bile yok onu biliyorum. Şimdi kadın yine gitti izmire anahtarı da bizim sundurmaya bırakmış çiçeklerini sulayım diye. Bu kadına çok kızgınım, artık ilişkimi kesmek istiyorum. Nasıl davranayım? Kedileri besliyorum (bahçedeler) ama ama kadının evine girmek istemiyorum. Çiçekler kadın gelene kadar (1ayda) ölür.
Ben şeye takıldım, anahtarı kendi alıp sonra ben almadım alanı gördüm demesine... Böyle yapan insan yarın size "evime girdin şu şu kaybolmuş,anahtar sendeydi" der o zaman ne yapacaksınız?

Biz geni gelişmekte olan bir ilçede yaşıyoruz. İnşaatlar had safhada. Evimiz eskiden nispeten izole ve manzaralı bir konumdaydı. Şu anda dört bir yanımız inşaat. Manzaramız kalmadığı gibi huzurumuz da kaçtı. Buna canımız çok sıkıldı. Bu arada biz vaktiyle evimizin sol yan tarafındaki arsayı satın almıştık.

Şimdi yeni gelişmekte olduğu bir ilçe olduğu için belediye yolları yapmadı. Çoğunlukla insanlar birbirinin arsasının içinden geçiyor. Bizim bir komşumuz da bizim arsadan ve yan arsalardan geçerek evine gidiyordu. Gel gelelim bir gün aniden kadının geçtiği yolun üzerine bizim komşu arsaya da inşaat için temel çukuru açıldı. Kadın çok sinirlendi. Biz de o mağdur olmasın diye bizim arsadan (farklı yerden) biraz mıcır döküp kadına yol verdik.

2. Bu komşu ile eskiden iyi geçinirdim. Kadın burada olmadığında kedilerine ben bakıyordum (yine bakıyorum) evin anahtarını bana bırakırdı, çiçeklerini sulardım. Bir de kadın o akşam belediyeyi aramış “siz benim yolumu yapmadınız evimde mahsur kaldım, açım, ekmeğim yok bana ekmek getirin” demiş belediye getirmeyiz demiş. Bunu da cimere yazmış. NTV ve CNN i aramış, açım ekmeğim yok diye. Kadına ekmek yaptım getireyim dedim. Kadın “bu gece ekmeğim var yarın sabah getir” dedi. İnsanlık namına bir de söz verdiğim için ertesi sabah ekmek peynir zeytin götürdüm kadına ihtiyacı bile yok onu biliyorum. Şimdi kadın yine gitti izmire anahtarı da bizim sundurmaya bırakmış çiçeklerini sulayım diye. Bu kadına çok kızgınım, artık ilişkimi kesmek istiyorum. Nasıl davranayım? Kedileri besliyorum (bahçedeler) ama ama kadının evine girmek istemiyorum. Çiçekler kadın gelene kadar (1ayda) ölür.
Niye bu kadar pisiriksiniz.Ne çiçeği ne evi daha ya

siz kadın mağdur olmasın diye bence çok büyük insanlık yapıp yoluna mıcır dökmüşsünüz bunun için ayrıca tebrik ederim sizi. bunun üstüne kadın çıldırmış gibi gelmiş anahtarı çalmış, siz yine durumu düzeltmek için çalışırken telefonunuzdan da olmuşsunuz, üstelik insanlar sizin için anahtarı aldığınızı bile düşünüyor olabilir. yetmemiş yine insanlık edip kadına ekmek dahi götürmüşsünüz. Hatta size güvenip evinin anahtarını vermiş. kediler için zaten yapılması gerekeni de yapmışsınız ve yapıyorsunuz. Komşunuz resmen sizin iyi niyetinizi suiistimal etmek için her şeyi yapmış ve bence sağlıklı düşünemiyor o kadın. Bence de ilişkinizi hemen kesmelisiniz. Telefon için de iyi bir tamirciye verin zaman geçirmeden. şifrenizi vermenize gerek yok kilitli ekranı açmazlar.

Hala anlamıyor, bana mesajla çiçek falan atıyor, bozma moralini diyor.
Kadın bir de o gün çok sinirlerimiz bozuldu. Hala düzeltmediler mıcırı diyor. Orada koptum zaten ben de dedim "Ben olsam ben de düzeltmem hatta daha da beter eder giderdim" dedim. Niye? diyor. "Onlar bir hata yaptılar düzelteceklerdi bizler insan gibi konuştuk, anlaştık ama hataya hata ile karşılık verilmez, verilirse böyle olur" dedim. Sonra kadın hala bir şeyler diyordu. Ben "telefonu kapatıyorum, benim sinirlerim bozuldu" dedim kapattım. Eşim dolaylı konuştun diyor. Ama kadın zeki ne demek istediğimi bal gibi anladı anlamamazlığa geliyor. Gelir tabi. Bizi kaybetmek istemiyor. Burada görüştüğü ettiği tek bir arkadaşı yok kadının. Boşuna değilmiş. Beni de kaybetti. Ne hali varsa görsün bundan sonra, kendi başının çaresine baksın.

Son düzenleme:
Hala anlamıyor, bana mesajla çiçek falan atıyor, bozma moralini diyor.
komşu demek görünce mutu olduğun insan demektir ama sizde kini görsem kaçacak delik ararımm ben.bu son anahtar alışınız olsun sonra bahane sunun almayınn.zor bir kadın belli.tek faydası sinirleri bozmak galiba kendisinin.kolayca da yalan söyleyebiliyor.ben olsam asla güvenemzdim böyle bir kadına.umarım telefonunuz da düzelir.çok geçmiş olsun

valla mesaj attım kadına. ben bakamayacağım çiçeklerinize, güvendiğiniz birisi varsa söyleyin vereyim anahtarınızı dedim. Yettim. Telefonum ne şarj alıyor ne de bilgisayara taktığımda görünüyor. Hiçbir şey, mevta.
eğer dediğiniz gibi çirkefse yani kuyruğuna basılınca nasıl olduğuna şahit olmuşsunuz. sindiremeyip umarım iftira atmaz. sonuçta anahtar hala sizde ve anladığım kadarıyla çıkarcı biri ve şu an sizden çıkarı da bitti. inşallah aklımıza gelen başınıza gelmez :110:

eğer dediğiniz gibi çirkefse yani kuyruğuna basılınca nasıl olduğuna şahit olmuşsunuz. sindiremeyip umarım iftira atmaz. sonuçta anahtar hala sizde ve anladığım kadarıyla çıkarcı biri ve şu an sizden çıkarı da bitti. inşallah aklımıza gelen başınıza gelmez :110:
inşallah. Anahtar hala bizde. Söyleyin vereyim birisine diyorum. Söylemiyor. Ellemedim de anahtarı. kadın sundurmada çekmecenin içinde bir kağıt bardak var oraya koymuş. kadının koyduğu gibi duruyor.

Ne çirkef kadınmış öyle. Ağzı her yana dönüyor. Yarın birgün sizle kötü olunca ne diyecegi belli olmaz mesafe iyidir. Kadına iyilik yapmışsınız resmen başıniz agrimis

X