Komşularım neden böyle ?

Yakında evinize gelip yerleşirler.Ses etmeyin siz :kahve:
Haha. Valla ne diyeyim ki ? Butun mahalle arkalarindan konusuyor ben kavga edince kimsenin sesi cikmadi. Hepsi icin mi ayni olur ? Bakin burada sorun olarak yazdigim, yuzlerine sikayet edip tartistigim kisilerin neredeyse hepsinin hem tum mahalle arkasindan konusuyor hem de birbirlerinin arkasindan konusuyorlar. Neredeyse herkes giybetci burada. Ama ben tartistigimda destek cikmadilar. Bu yuzden de ben cekip gidersem onlara sefasini surmeyi birakmam.

Ayy içim şişti okudukça . Direk polis ve belediye diyorum ben . Niye çektiniz bu kadar çok çirkin şeyler bunlar kimse bu kadarını çekmek zorunda değil

Kotülüğümden değil bakın. Ben koku da cekerim, kopek de bahceye girsin, goruntu de pis olsun inanin onemli degil artik.
Neden çekesiniz? Siz kendinize bunu hak görürseniz insanlar sa böyle tepenize çıkar. Öncelikle yapıları eski hallerine getirmelerini söyleyin, gerekirse dava edip yıktırın. Ya da ücretini alın. Belediyeyi arayıp isminizi vermeden ihbarda bulunun tavukları göndersinler, şehir merkezinde tavuğun işi neymiş. Duracağı yeri öğrensinler bu neymiş böyle okurken ben sinirlendim.

Ailem aman komsudur ses etme dedigi icin. Ve konusunca da bir sey degismedigini gorduk. Simdi hepsiyle kotuyum

Valla bazen kötü olmak lazım sanırım. Dün bizim apartmanda da bahce kullanımı ile alakalı bir daire konu açtı. Bugun apartmanca bir toplanti yapicaz herkes etegindeki taşlari bir döksün bakalım. Herkes niyetini belli edecek bugün dün resmen huzurumuz kaçtı eşimle...bakalım bgn neler olacak?

Kusura bakmayin da ben sizi çok hatalı buldum. Susunca tepenize çıkmışlar iste. Bir de bu durum sizi çok rahatsiz ediyor ona ragmen susmak. Valla sizin takmaniz hastalığınizla pek ilgili degil. Sonuçlarını ağır yasiyorsunuz. Kendinize bunu yapmayın. O insanlar madem saygili olmayi guzellikle ogrenemiyorlar. Hukiki yollarla öğrensinler. Sizin de iciniz rahatlasın. Sonra kime satarsaniz satin.

Herkesin komşu sorunu vardır ama sanırım müstakil evde yaşayip bu kadar sorun biriktiren bir tek benim. Konuya başlıyorum hemen. Ben obsesif kompulsif bozuklugu olan bir kadinim. Temizlik felan degil yanlis anlasilmasin. Belirli seylere takintiliyim. Bir insana takintili olmak gini mesela. Mustakil evde yasiyoruz ailecek. Evimi cok seviyorum. Fakat sagimdan solumdan dert bitmiyor. Ilk derdim komsularimiz bize sormadan apartman balkonlarini buyutup arazimize girdiler. 3 metre uzakta olmalari gerekirdi ama yine ses etmedik hadi dedik buyutsunler onlara da alan acilsin. Sonra bahcemize atilan coplerden basladik, hali silkeleyemiyorum diyip tellerimizi kesmelerine kadar geldik.

Sonra diger komsumuz (sehrin merkezindeyiz) keci, ordek, tavuk beslemeye basladi. Ses etmedik ama bazen cam bile acamaz oluyoruz. Ve tam yan dairemiz. Evlerini buyuttuler, balkonlarini bize dayadilar bir sey demedik. Biz kendi arazimizde balkon buyutunce cati tasmasin bizim tarafa dediler. Yine ses etmedik. 2 gun sonra geldiler perde takin balkoma dediler. Oradan sinirlendim artik. Kiracilari bir suru tavuk getirdi yumurt satmak icin fareden, kokudan ses bile cikarmamistik. Gurultuleri desen yeri ğögü inletiyorlar

Diger komsumuz kopek alti. Cok zararsiz uysal bir hayvan. Ama benim duvarla örülü bahcemde ne isi var senin kopeginin oyle degil mi ? Atliyor ve basa cikamiyorlarmis. Ve benim bahcemde kedilerim var. Buyuduler gerci kendi istegimle getirmedim ölmek uzere olan bir bebek kediyi besliyordum bir de onu emziren bjr baska anne kediyi. Sonra yapmayin etmeyin derken kavgaya döndü iş. Artık tartisma konusu bahcemize pisleyenin onlarin kopekleri degil, baska kopekler olabilecegi. (Baska kopek asla bahceye giremez. Buyuk kopek diye 1 tanesi girebiliyor) tel taktik guclu cenesiyle telleri parcaladi. Bu arada da sahibi kadin da diyor ki gulerek ay takamamissiniz olmamis ha ha ha. tahtalar caktik atlayamasin diye. Yine ben muhafaza ediyorum yalniz sahibine kalsa zararsiz o girse ne olacak. Bahceyi duzenliyordum tahta caktik diye cirkin goruntu gunlerce agladim. Ama en sonunda hepimizin sabrini tasirdilar ve buyuk kavga edip sustuk. Kopek arada bir yine bahcede ama cok nadir. Bagliyorlar artik.

Tam kapidan cikiyorum karsimda tavuk kumesi var yine baska bir komsumuzun. Kimsenin tavuk beslemesine karisamam. Benim hosuma gider insanlar etinden yumurtasindan yararlansinlar. Cok kotu gorunuyor ama goruntusunu de gectim sinekten gecilmiyor. Ve asiri kokmaya basladi. Telleri tam geremedikleri icin surekli bahcemize girmeye basladi tavukları. Merdivenlerimizi pislediler. Ama korktugum sey arka bahceye alisirlarsa bizim ekip bictigimiz ne varsa yerler. Ve adamin surekli bahcemize girip tavuk cikarmasi da cabasi. Hic ama hic haz etmedigim seyler. Neyse ki onlar da tel gerdi en azindan bahcemize girmesinden kurtulduk.

Diger komsumuz yine bambaska komsumuz tavuk besliyor. Ve bazi zamanlar cam acamiyorum yine. Cok sicaklarda ustelik. Inanin 360 tl civarinda para verdim çit bitkisi aldim sirf dedim kapatsin artik. Güzel de kokar. Ama inanın cok sabrim tasti herkese karsi.

Kedi besliyorum evet iste bunlari bana yasatan komsularimizdan birinin apartman bosluguna girmis. Bir tanesi vardi pislemis oraya. Simdi o kedi yok gitti gerçi. ben cok uzuldum. Aradim t3lefonla dedim ev sahibine. Ya kusura bakmayin cok rahatsizlik vermisim istemezseniz hepsini sahiplendircem dedim. Yok dedi bak onemli degil dedi. Ama kiracisinin derdi bitmedi. Kapi carpmalar değişik tripler gumbur gumbur ses ciksrmalar (evlerimiz bitişik blok) ama sonra onlar da durdular artik tartismak zorunda kaldim. Cunku arkadas merdivenden inersin 2 dakika bile degil ya mubarek napiyorsun in cik 30 yasinda kadinsin. Biz evin icinde saat gecenin 12si gurultuden duramiyoruz.

Tartisinca mahallede adim deliye mi cikti nedir artik ama inanin hic sabrim kalmadi.

Bir diger komsumuz da geldi taaammmm bahce kapisinin onune arabasini park etti. Bunu gerci herkes yapiyodu neredeyse ve ben deli oluyordum. Birkac tanesine not yazdim hatta arabayi nereye park edecegini bilmiyorsan ogreteyim dedim. Hayir ben aslinda üste çıkan insanları sevmiyorum. Ve ben de sinirlenince agzima geleni sayan, birine takinca da icimde omur boyu telafi edemeyen insanim. Ve takinca her sey batiyor gozume. Ve uykusuz kalip bunalima giriyorum.

Kotülüğümden değil bakın. Ben koku da cekerim, kopek de bahceye girsin, goruntu de pis olsun inanin onemli degil artik. Ya bana diyin ki kusura bakmayin rahatsizlik veriyorum. Yemin olsun tek bekledigim cumle. Ama hakliymis gibi benim ve ailemin ustune geliyorlar. Ve inanin buradan bu nedenle nefret ettim. He bir sorunlari, dertleri mi olur ? Yemin olsun yine ben kosarim. Ama benden uzak Allah a yakin olsunlar. Tek derdim bu artik. Ve ne yapacagimi bilmiyorum, kara kara dusunuyorum.
İlk balkon buyutmelerinde şikayet ederdim ve diğerlerini de ederdim,uyarirdim devam ederlerse şikayet edip yiktirirdim çok alttan almışsınız onlarda yuzsusmus,hala şikayet edebilirse edin yiktirin herseyi,

E yok şikayet etmicem selam verecek kimse kalmaz diyorsunuz o zaman neden konu açtınız ki önerilere kapalısınız. Burda hep birlikte diş sıkıp saydıralım diye mi? Bunun pratikte hiçbir faydası yok.. Evi satsanız bile şikayet edin herkes haddini bilsin çok pasifsiniz..

Benim eski evimin balkonları karşı binanın duvarına bakıyordu.adamlar binaya mantolama yapınca 10 cm içeri girdiler.bunu gören ev sahibi binanin ev sahibini
mahkemeye verdi .mahkemeyi kazandı.adamlar paşa paşa 10 cm lik mantolamayi kaldırdılar.siz 3 metre diyorsunuz yahu kendinize kastınız mi var milletin pisliğini, kokusunu çekiyorsunuz.verin mahkemeye kafanız rahat olsun.

Şaka mısınız ? Biraz hakkınızı arayın lütfen..
Bunlar özünde iyi insan falan değil ..Pembe gözlüklerinizi çıkartın.

Zaten araniz bozulmuş Belediyeye sikayet edin .Evinizi, bahçenizi size teslim etsinler.

Çok üzüldüm gerçekten. Hakkınızı arayın yoksa ailece stresten hasta olacaksinız.

Siz neden böylesiniz diyesim geldi? Neden sizin alanınıza girmelerine izin verdiniz ki. Bu iyilik meselesi değil ki. Allah yardımcınız olsun. Belki belediyeye şikayet edebilirsiniz. Rahatsız olduğunuz konuları.

Ev sizinse belediyede bir birim var para karsiligi tapuya dayanarak arazi sınırlarını ölcüp oaylastiriyor. Benim de köpeğim var hayvanseverim de ama kimsenin hakkini gasp etmem köpeğim baskasinin bahcesine girip baska canlıya zarar veriyorsa eve alirdim ya da araya çit çeker engellerdim

İnsana komsu lazim demissiniz , 42 yillik omrumde hic lazim olmadi inanin
Bu kadar cahil insanla bas etmek icin bastan susmayacaktiniz , siz bu kadar susup surekli ama iyi insanlar diye bahane uydurursaniz hastalanirsiniz tabi
Hicbir iyi insan komsusunun arazisine kacak balkon yapmaz , hicbir iyi insan kopegini komsusunjn bahcesine salmaz vs vs
Senelerce mustakil evde yasadim , kedim kopegim vardi , iki kere kopegim komsumun bahcesine girip kaka yapmis , o kadar utandim ki hemen cit cektim , bin kere ozur diledim ve ucuncu defa tekrarlanmasina izin vermedim , iyi insanlik budur
Kendinizi kandiriyorsunuz , yapmayin , bunun sadece size zarari var

Evet ben kendimi kandiriyorum. Haklisiniz. Ama benim ailem var ve onlari dusunmek zorundayim. Onlar rahmetli oldugunda, Allah gecinden versin burada ne balkon ne tavuk ne keci hicbir sey birakmayacagima yemin ederim. Simdi onlar uzulup kotu olsunlar istemiyorum. Ugrasamayacak kadar hassaslar cunku.

X