Kompozit Dolgu(Bonding) Yaptıran Var mı?

bende ekim 2011de yaptırmıştım kompozit dolgu. Ön dişlerimin arası açıktı ve çok rahatsız oluyordum. internette araştırdım ve hem fiyatı uygun olduğu için hemde bakalım nasıl durcak düşüncesiyle doktoruma gittim ve kompozit yaptırmak istediğimi söyledim. ilk seansta dişlerime baktı ve ikinci seansta yaklaşık 20 dk süren bir operasyonla yaptı.

ilk tabi ağzımda bir yükle geziyor gibi oldum insan garipsiyor ama sonra alışıyorsun. 11. aya girdim yaptıralı ama herhangi bir sararma falan yok şuan. yanlız biraz kırılganlar o yüzden dikkatli davranmak gerekiyor. mesela elmayı falan öyle gönlünce ısırarak yiyemiyorsun. doktorum bana ekmeği bile ısırma falan demişti ama öyle bişey olmadı birçok şeyi ısırarak yiyorum sert yiyecekler hariç. kısacası öneririm kompozit dolguyu ama dediğim gibi hassas davranmak gerekiyor.

porselen lamine yaptıran arkadaşlar nerde ve ne kadara yaptırdınız memnunmusunuz lütfen yardımcı olun bende yaptırıcam

bende ekim 2011de yaptırmıştım kompozit dolgu. Ön dişlerimin arası açıktı ve çok rahatsız oluyordum. internette araştırdım ve hem fiyatı uygun olduğu için hemde bakalım nasıl durcak düşüncesiyle doktoruma gittim ve kompozit yaptırmak istediğimi söyledim. ilk seansta dişlerime baktı ve ikinci seansta yaklaşık 20 dk süren bir operasyonla yaptı.

ilk tabi ağzımda bir yükle geziyor gibi oldum insan garipsiyor ama sonra alışıyorsun. 11. aya girdim yaptıralı ama herhangi bir sararma falan yok şuan. yanlız biraz kırılganlar o yüzden dikkatli davranmak gerekiyor. mesela elmayı falan öyle gönlünce ısırarak yiyemiyorsun. doktorum bana ekmeği bile ısırma falan demişti ama öyle bişey olmadı birçok şeyi ısırarak yiyorum sert yiyecekler hariç. kısacası öneririm kompozit dolguyu ama dediğim gibi hassas davranmak gerekiyor.

Ben de istanbulda yaptırmayı düşünüyorum fakat güvenebileceğim bir doktor bulamadım henüz benim de ön dişlerimin arası biraz ayrık ve çok rahatsızım durumdan. Doktorunun ismini almamız mümkün olur mu acaba

Ben de ortodonti tedavi gördüm tellerim çıkalı yaklaşık 9 ay oluyor ama benim arkalardan telle destekliyorlar dişler kaymasın diye ve geceleri damaklık takıyorum, herhangi bir kayma yok.Bondinge gelince benim ön üst dişlerimin ortası biraz açık kalmıştı oraya yaptırdım, o da 7 ay falan oluyor öyle aman aman renk değişmedi değişse de gidip temizletiyorum.Ve sanırım kompozit dolguyla bonding aynı işlem.

Şuan da nasıl memnun musun dolgundan? istanbulda mısın ? hangi doktora yaptırdın acaba....

kücükken disimi kirmistim.yaklasik 10 yildir sürekli hasar gordukce dolgum duzeltildi..zamanla disimde renk degisimi oldu.zirkonyum porselen yapmaya karar verdim.bugun dis kontrolune gittim.doktor kompozit dolgu yapti.on disim caprasikdi.o biraz düzeldi.ama renk degisimi olmadi.zarzor bir sekil verilmeye calisildi ama hasar gecmedi.sanirim en iyi cozum benim icin porselen.belki disimin rengi koyulastigi icin artik dolgu farketmiyordur.erkek kardesiminde disi kirikti.oda ilkdefa bugun kompozit yaptirdi.cok iyi oldu.kirik oldugu hic belli degil izi belli etmiyor.eger disinizde cok buyuk bi sorun yoksa iyi bi cozum olabilir.bende ise yaramadi.fiyata gore iyidirr :KK66:

kompozit dolgu yaptıranlar kime yaptırdılar, lütfen paylaşır mısınızzzz (istanbul için)

Merhaba, konu çok eskilerde kalmış ama kompozit dolgu yaptıranlar bilgi paylaşır mısınız?

kızlar deneyimlerinizi yazın lütfen memnun kalan var mı

renk değişimi ne kadar sürede oluyor ve değişen renk için ne yapılıyor?

bu işlemin dönüşü var mı? dişte kazıma falan yapılmıyorsa çıkartabşliyor muyuz??

Ben 2 gün önce yaptırdım dişimi hiç bozmadan yanlarına ekleme yaptı boşlukları doldurdu bu şekilde temiz kullandığım düzenli dişimi fırçaladığım sürece renk değişimi olmayacağını söyledi ben şimdilik memnunum tam istediğim gibi oldu kendi dişimede bi zararı olmadı

Merhaba ben yaptırdım ön dişlerime cok memnundum ve ön dişten birinin ucu kırıldı tekrar yaptırdım yine kırıldı aynı yerden ve suan tekrar gitmem lazm çok kötü duruyor

X