Bahçe Bakımı ve Çiçekler Kompost gübre yapan var mı?

Onlyyou874

Şirinenin güncesi
Kayıtlı Üye
2 Mart 2014
65
14
34
Arkadaşlar merhaba bir yerde yiyecek artıkarıyla biriktirerek kompost yapıldığnı duydum. Yapan var var mı nasıl yapıyorsunuz??

İlk defa duydum, bende bu ara börülce, fasulye, fesleğen ektim büyümelerini bekliyorum çocuklarımın :halay: Yazan arkadaş olursa bende faydalanmak isterim, takipteyim:)

Arkadaşlar merhaba bir yerde yiyecek artıkarıyla biriktirerek kompost yapıldığnı duydum. Yapan var var mı nasıl yapıyorsunuz??
Merhaba. Ben yapmıyorum ama bi arkadaşım yapıyor. Her türlğ yiyrcek artıklarınj kabuklarını çekirdeklerini vs bi şişeni içinde biriktiriyor. Yemek artıklarını falanda döküyor.

Merhaba. Ben yapmıyorum ama bi arkadaşım yapıyor. Her türlğ yiyrcek artıklarınj kabuklarını çekirdeklerini vs bi şişeni içinde biriktiriyor. Yemek artıklarını falanda döküyor.
Bende söylediğin şekilde şişede biriktirdim ama yiyecek artığı bir süre sonra havasız kalınca çürüyor ve içinde asit oluşuyor. Arkadaşının da böyle bi oluyor acaba?

Merhabalar, uzun zaman geçmiş üzerinden ama yine de yanıtlamak istedim. Biz evde kompost yapıyoruz. Öncelikle Hava alabilen ve mümkünse içeride biriken suyun bir şekilde akabileceği bir kaba ihtiyacınız var. Bu kabın içine kesinlikle yemek artıkları dökmüyorsunuz. Her türlü meyve ve sebze kabuk ve posalarını kaba dolduruyorsunuz. Bir miktar gazete kağıdı vs. ve bir miktar da toprak karıştırıyorsunuz (amaç bitkilerin daha çabuk kurumalarını sağlamak, çürümeyi ve sinek oluşumunu önlemek)

X