Kolay doğum yapanlar öneri

Kolay doğum için neler önerirsiniz hanımlar siz neler yaptınız
Ben 3 normal doğum yaptım. ikinci doğumum zordu ,önceden suyum gelmişti doğumda susuz doğdu zorlanmıştım. Diğerleri çok rahattı biri suni sancı diğeri de kanamam başlamıştı.5 dakika sürdü. Önce banyo yapıp öyle hastaneye gittim.sancılar başlayınca kendini kasmamak,stres yapmamak gerekiyor. Kendini serbest bırak rahat olur inşallah

Her doğum zahmetlidir. Kendinizi buna hazırlayın çünkü içimizden insan çıkıyor biraz canımızın yanması gayet normal. Ortalama 4-5 saatte biten dogumumun önerilerini yazayım sana. Bunların hepsini doktoruma danışarak herhangi bir sağlık sorunum.olmadigi için yaptım.

Hamileligimi öğrendiğim günden son güne kadar her gün hiç aksatmadan yürüyüş yaptım. Hatta tembellik yapmak istediğimde eşim zorla götürdü.

Bol bol sıvı tükettim. Gazlı icecekleri ,paketli gıdaları en aza indirdim.

Tuzu minumumda tuttum.( Ödem olmaması için)

Hamileliğin son 3-4 haftasında kapıya tutunup bacaklarımı açarak oturup kalkma hareketlerini yaptım (20-30tane) çok zorlamadim kendimi.

Çok fazla kilo almamak için dengeli beslendim. Çok canım çekmediği sürece hamur işini kestim.( Canım istiyorsa da nefsimi koreltecek kadar yedim.)

Son haftalarda sıcağa yakın ılık suyla duş aldım. Bol bol dinlendim. Ani hareketlerden kaçındım.

Size de bir avazda bir doğum diliyorum. Sağlıkla gelsin.

X