kocamın tarafı

Tek çözüm görüşmemek ayrıca insanların arkanızdan konuşmasına neden bu kadar takılıyorsunuz. Konuşsunlar arkadaş bırakın aman ne derlerse desinler. Kv kalıyor oğlunun gözünü boyamak için demişsiniz boyasın nasıl boyayacak zaten kocanızı bu kadın yetiştirmedi mi gözünün nesini boyayacak ? Görümce artık ye demiş duymuşsunuz dönüp cevabını versenize. Gelinlik aldım dış çekim parası verdim bunlar lafı edilecek şeyler bile değil. Sevmiyorsanız görüşmeyin eşiniz görüşsün.

Son düzenleme:
Yaptım çünkü bilezikleri alıp kenara çekildiler yardım etmek zorunda kaldım eşime, kendi ailemin haberi bile yok daha bunlardan yoksa eşim tek başına eşyaları evi kısaca hiç bişey yapamazdı ama deymezmiş o kadar pişmanım ki şu an ailesiyle iyi değilim mesafe koymak istiyorum ama eşimin ailesi ısrarla benimle samimi olup herşeyi yapmak istiyorlar, ben istemiyorum onlara karşı çok doluyum düşünün babam öldü de anamın yanına gidip başın sağ olsun bile demediler telefonla dediler bunlarıda görünce iyice nefret etmeye başladım
Tamam da durumları yokmuş yapamamışlar evlenen sen ve kocan . Ne mutlu ki beraber el ele verip yapmışsınız . Evinizi bile almışsınız . Konuyu tam okuyamadım cidden gözlerim kanadı yazım şeklinizden 🙊 ama eşinle mutluysan ailesini çokta şey yapma derim . He de geç yahu

Kendileri bir işe yaramamışlar ama geleneksel bir gelin bekliyorlar gitmeyin sizde

annenizi sorarlarsa gittin mi ayağına bekliyorsun de mesela niye diyemiyorsun anlamadım?

Eşin haftalık gitmek istiyorsa gitsin aldığın pede yorum yapan insanları niye takıyorsun laf sokacaklarında tep ağızlarına lafı
ne güzel cebimizden beş kuruş çıkmasın gelen kişi hizmetçilik yapsın ama

E siz de beklenti içindesiniz. Gelinliği, dış çekimi sizin ödemeniz çok garip bir durum değil ki. Onlar ödese bu sefer karışma hakkı bulacakları kendilerinde. Kadının sizi az araması, kendi kızlarını çok aramasına bile takılmışsınız. Nasıl kendinizi aynı kefeye koyuyorsunuz şaşırdım. Onlar kızı, siz gelinsiniz. Eşiniz istediği kadar gider ailesi neticede, siz haftada bir gidiyormuşsunuz. Çok geliyorsa onu da gitmeyin. Böyle her detaya takılırsanız kendinizi mutsuz ederseniz sadece o kadar.

Kendileri bir işe yaramamışlar ama geleneksel bir gelin bekliyorlar gitmeyin sizde

annenizi sorarlarsa gittin mi ayağına bekliyorsun de mesela niye diyemiyorsun anlamadım?

Eşin haftalık gitmek istiyorsa gitsin aldığın pede yorum yapan insanları niye takıyorsun laf sokacaklarında tep ağızlarına lafı
ne güzel cebimizden beş kuruş çıkmasın gelen kişi hizmetçilik yapsın ama
aynen öyle o kafadalar

Yaptım çünkü bilezikleri alıp kenara çekildiler yardım etmek zorunda kaldım eşime, kendi ailemin haberi bile yok daha bunlardan yoksa eşim tek başına eşyaları evi kısaca hiç bişey yapamazdı ama deymezmiş o kadar pişmanım ki şu an ailesiyle iyi değilim mesafe koymak istiyorum ama eşimin ailesi ısrarla benimle samimi olup herşeyi yapmak istiyorlar, ben istemiyorum onlara karşı çok doluyum düşünün babam öldü de anamın yanına gidip başın sağ olsun bile demediler telefonla dediler bunlarıda görünce iyice nefret etmeye başladım
Cenaze konusunda haklı olabilirsiniz..ama artık dış çekimin parasını kv kp versin muhabbeti bitsin ya.Banane ben çocuğu doğurdum diye uyduruk 3.sinif Emirgan Korusu pozlarını niye odeyeyim.

Tamam da durumları yokmuş yapamamışlar evlenen sen ve kocan . Ne mutlu ki beraber el ele verip yapmışsınız . Evinizi bile almışsınız . Konuyu tam okuyamadım cidden gözlerim kanadı yazım şeklinizden 🙊 ama eşinle mutluysan ailesini çokta şey yapma derim . He de geç yahu
Hayır durumları vardı ama yapmadılar. Biz herşeyi eşimle beraber yaptık yapıp yapmamayıda geçtim nişanlılık sürecin gerçekten zorduu evlendim halada sıkıntılar yaşıyorum bide kalkmışlar hala gelinlik bekliyip etrafında dolanmalarımı bekliyorlar gitmeyi kestim artık haftada 1 gidiyorum mesafe koyuyorum

Cenaze konusunda haklı olabilirsiniz..ama artık dış çekimin parasını kv kp versin muhabbeti bitsin ya.Banane ben çocuğu doğurdum diye uyduruk 3.sinif Emirgan Korusu pozlarını niye odeyeyim.
dedim ki kv anne babam öldü annemin yanına gidelim ayıp oluyo dedim bana dedi ki virüs var gidemem bulaşır eder dedi ama kendi tarafında biri çocuk doğurmuş ona gitmeyi istiyo benimle kendi tarafından biri ölür gider başın sağ olsun der ayıp olduğunu bile bile gitmediler ama benim en küçük bişeyimi olay haline getiriyorlar başa çıkamadığım için yolu mesafe koymakta buldum

Öncelikle yazınızdan dolayı kısa bir süre kör oldum. Noktalama işaretlerini kullanalım ve paragraf ayrımı yapalım.

Hanfendi durumu o an olan ihtiyaçları karşılar. Gelinliği siz almışsınız çünkü o an sizde para varmış burası bitti.

Ancak cahil kaynana-görümce sıkıntınızı anladım. Napacaksınız? Mesafe koyacaksınız tabi ki. Eşiniz gitsin gelsin. Siz gitmeyin. Cool ve ağır gelin olun, gıcık gelin olun, siz onlar için eşinize bir şey demeyin, onlar ne derlerse desinler umrunuzda olmasın.

Çoğu kadın bu şekilde takılıyor. Mesafe iyidir. Onun haricinde şu gitti şu gelmedi şu öldü de o aramadı işlerine takılmayın gerek yok üzülürsünüz.

Öncelikle yazınızdan dolayı kısa bir süre kör oldum. Noktalama işaretlerini kullanalım ve paragraf ayrımı yapalım.

Hanfendi durumu o an olan ihtiyaçları karşılar. Gelinliği siz almışsınız çünkü o an sizde para varmış burası bitti.

Ancak cahil kaynana-görümce sıkıntınızı anladım. Napacaksınız? Mesafe koyacaksınız tabi ki. Eşiniz gitsin gelsin. Siz gitmeyin. Cool ve ağır gelin olun, gıcık gelin olun, siz onlar için eşinize bir şey demeyin, onlar ne derlerse desinler umrunuzda olmasın.

Çoğu kadın bu şekilde takılıyor. Mesafe iyidir. Onun haricinde şu gitti şu gelmedi şu öldü de o aramadı işlerine takılmayın gerek yok üzülürsünüz.
artık öyle yapıyorum çok haklısınz

arkadaşlar meraba nerden bailıcağımı bilmiyorum ama çok yoruldum ben 1 buçuk seneye yaklaşık evliyim eşimle evlendik ama ben eşime evlenirken de yardım ettim kısa özetli anlatıyorum çünkü o kadar uzun şeyler oldu ki artık bunaldım eşimin ailesi Bi bilezikleri aldı sadece gelinlikmiş dış çekimiş hepsini eşimle yaptım düşünün gelinğimin dış çekimimim parasını ben verdim zorlanıyo yardım ediyim diye arkadaşlar zor bela evlendik bide pandemi ye denk geldi evlendim misafir olarak görümcemleri çağırdım eşimin anne babası yazın istanbul'da kışın memleketteler neyse evlendim 2 haftası daha bismillah hemen bebek lafını sıkıştırmaya başladılar biz düğün olmadan eşimle beraber ev aldık hemen kiraladığımız evi ev sahibi sattığını söyledi zor bela ev aldık kimseye danışmadık şimdi dicek siniz sizde de var diye ama o evi eşimin ailesine söyleseydi biliyordu. kulp takar vaz geçirtirdi oğullarını neyse evime çağırdım gün arkamdan görümce lerimden 1 tanesi konuştu kendi kulağımla duydum tabakta ki artıkları yani eşimin tabağındaki artığı niye yememişim diye evime ilk defa geldiği halde o çenesini tutamadı söyledi sonra burdan nişanlı olduğum sürede skntı yaşadığım için Bi olaylar başladı ki sormayın kaynanam İstanbula geldiği zaman sürekli yanına istiyo beni hal tavrından anlıyorum çalışan insanım yoruluyorum eski kafalılar ben ayak uyduramıyorum çünkü işine geldikleri gibi davranıyorlar babam öldü annemi sadece telefonla aradılar gitmediler yanına virüs var diye ama kendi tarafından biri vefat etsin hemen memlekete gider virüsü umursamaz kaynanam beni tanıştığımız günden berri aradığın 5 kere geçmemiştir ama kızlarına gelince ararlar 7 kardeşler Bi tane daha eltim var bunlarla irtibatı kesmiş konuşmuyorlar şu an bana yükleniyorlar görümcem 4 tane hiç biriyle konuşmuyorum kavga ettik sürekli kaynanamda onların tarafında anlıyorum belli yani geliniz ya Bi beklenti içerisinde kendilerine gelince herşey bekler ama gelin beklemez dünür olarakta kız alana kadar kız aldıktan sonra işi biter öyle tavırdalar geçen kaynanam bana geldi annen neden gelmiyo dedi bana diyemedim kadının cenazesi oldu gittiniz mi diye sonra olay oluyo hep. aramız sıkıntı Bi görümcem orduda oturuyo sevmediğimi mesafeli olduğumu herşeyiyle belli ediyorum neymiş ben neden kalmaya çağırmamışım diyip ortalığı ayağa kaldırdı kavga etti ben çok bunaldım daha çok var anlatdığım ama inanın ki tek taraflı değil kaynanamın bende 1 çöpü bile yok bu zamana kadar ama sürekli oğlumun evi diyip duruyo eşimde düşkün onlara beni zorlamıyo gidelim edelim ama sürekli onlara gidiyo ben haftada 1 gidiyorum surat asıyolar bana istiyorlar ki hep gideyim kendilerini bana sevdirmediler ki Bi yer vermediler kendileri için ben herşeyi yapıyım ama olmuyo. hepsi Bi laf sokuyo hepsi Bi beklenti içerisinde sanki tek gelin beni. Görümcemler dengesiz dengesiz konuşur konu etmezler benim en küçük bişeyimi örnek veriyorlar çıldırıyorum artık ne yapmam lazım anlamıyorum
KV aramıyor diye dertleneni de ilk kez gördüm kusura bakmayın 🤷

Çok yüz göz olmuşsunuz bence tek sorun bu . Maddi olarak beklentileriniz eklendiğinde de iş iyice bir garip hale gelmiş . Biz nişanlılığımızdan beri senin paran benim param mevzusu hiç yapmadık .
O ‘nun kyk geri ödemesi vardı , benim de babama borcum . Gelinliğimi de kendim aldım , damatlığı da . Çünkü eşim o ay buzdolabı vs taksidi ödüyordu .
Eşime yardım ettim demeniz çok çirkin . Sonuçta eve alınan eşyaysa siz kullanacaksınız , düğünse bu harcama sizin düğününüz . Yetişkin , eli iş tutan insanlarsınız . Evinizi de almışsınız . Yok o bunu demiş , bu bunu demiş takılmayın . Kim bana bir adım atarsa ben de ona bir adım gelirim deyin . Onlar annenizi aramazsa , anneniz de aramasın . Yeri geldiğinde söylersiniz lafınızı .
Görümce , elti dedikodusu da siz izin verdiğiniz sürece sizi rahatsız eder . Şahsen benim için bazı kişilerin düşünceleri çok önemlidir . Diğerlerini dinlerken ağız açılıp kapanma hareketi görüyorum sadece .
Esas mevzuyu kaçırıyorsunuz . Mesafenizi koruyun. Eşinize de artık sizin bir aile olduğunuzu anlatın . Size tavsiyem birisi size bir yardımda bulunuyorsa özellikle akraba için diyorum, muhakkak bir çıkarı vardır. Az beklenti , az hayal kırıklığı.
Ayrıca çokça kitap okuyun lütfen.

çok haklısınız aynen öyle yapmaya çalışıyorum eşimin ailesi hala benden gelinlik hizmet samimi davranmamı bekliyo ben yapamıyorum kızlar arkamdan benim çok özür diliyerek konuşuyorum gerek bezime kadar konuşup bana söyleyen aptallar konuşuyosun bana söyleme bari çalıştığım ordamda erkekler varmış benim çalışmam iyi değilmiş bu şekilde muhabbetler bende samimi olmadan mesafe koyup kafaya takmamaya çalışıyorum ama sürekli Bi birlik olma derdindeler benle yapıp yapıp kenara çekiliyolar
Bakın siz bu kadar maddi fedakarlık yaptığınız halde, karşı taraf size saygısızlık yapıyorsa, muhtemelen sizden yüz buldukları içindir. Sonuçta çalışan bir kadınsınız, olayları daha iyi yönetmeniz gerekiyor, bence biraz buradaki konuları okuyup tecrübe kazanır ona göre davranın. Kavga etmeden politik davranarak sınırlarınızı çizmeye kendi ağırlığınızı koymaya çalışın, eşiniz onların tarzına alışık olduğu için, size büyük gelen şeyler, ona önemsiz gelebilir, ondan destek alın, Ama ona şikayet etmek yerine kendiniz planınızı yapıp eşinizi de yönlendirin, daha spesifik olaylar anlatırsanız, daha özel cevaplar gelebilir, yazdıklarınız çok genel olmuş.

kaynanam hele bayılıyo evime gelsin kalsın oğluna yalakalık yapsın göz boyuyo evde tek kaldığımız ida ha bire laf sokuyo zaten eltim kaçtı gitti bunlardan bana telefonda herşeyi anlattı sıra beni bunalıp kaçırtmakta galiba
Eltiniz boşandı mı? Sakın eltinizle Samimi olmayın, kesinlikle uzun konuşmalar yapmayın. Sizin ağzınızdan alır kayınvalideye yetiştirir aman diyim

Eşinizin ailesi yardım etmek zorunda değil.

Birkaç kez yazdım belki anlaşılır. Ev sizin, düğün sizin, gelinlik sizin. Tabi ki siz yapacaksınız.

Türk değil misiniz, uyruğunuz mu farklı? Ona göre yorum yapalım. Bir insanın her kelimeyi anadilinde hatalı yazması normal değil çünkü. Baştan sağmak değil baştan savmak olacak.
Konu sahibinin demeye çalıştığı Hem hiçbir yardımları yok, hem de oğlumun evi diye hava atıyorlar, hem de hizmet bekliyorlar

Konu sahibinin demeye çalıştığı Hem hiçbir yardımları yok, hem de oğlumun evi diye hava atıyorlar, hem de hizmet bekliyorlar

Yardım etmeyen ailelere gelinlik yapmıyor muyuz? Para karşılığı mı seviyoruz eşlerimizin ailelerini? Ya da şöyle sorayım, eşya aldıkları zaman gidip hizmet mi edecekti konu sahibi? Eşya alınca oğullarının evi oluyor da almayınca sadece geline ait mi oluyor o ev? Oğlanın hiç hakkı yok mu?

Takmayin boyle her seye.Burafa onemli olan eşinizin tavirlaridir.Eger eşi ile ailesi arasinda denge kurabiliyorsa baska soylenenlere kulaklarinizi tikayin.Sonucta eşiniz icin de zor bir durum,arada kalir,stres olur,bu da evliliginize olumsuz yansir.Evde huzurunuz varaa boyle seyleri takmayin.Kimin ne dedigi degil,ic huzurunuz onemlidir bence.Eşinizi de bunlatip anne tarafina yoneltmeyin derim.Cunku uzerine gittikce annesini tutar.

Eltiniz boşandı mı? Sakın eltinizle Samimi olmayın, kesinlikle uzun konuşmalar yapmayın. Sizin ağzınızdan alır kayınvalideye yetiştirir aman diyim
yok. boşanmadı benimle bile 1 2 kere konuştu kesti konuşmayı sonra benle konuşmamasının nedenide kaynanamla ailesiyle yüz yüze gelmemek istemesi beni uyarmak için aradı konuştu benle o kadar

X