Kızlar, sizce bir annenin cocugunu kendi annesinden ve esinin annesinden kıskanmasından normal mi?

damlaainkorea

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
479
247
Yeni anne adayıyım amacım kesinlikle yargilamak değil fakat bir arkadaşım var kızı oldu kızına kimse "bebeğim" desin istemiyor, kendi annesinden bile kıskanıyor. Halbuki kadın torununu çok içten seviyor, cocuklar büyüyünce veya doğduktan sonra böyle kıskançlıklar oluyor mu?

Yeni anne adayıyım amacım kesinlikle yargilamak değil fakat bir arkadaşım var kızı oldu kızına kimse "bebeğim" desin istemiyor, kendi annesinden bile kıskanıyor. Halbuki kadın torununu çok içten seviyor, cocuklar büyüyünce veya doğduktan sonra böyle kıskançlıklar oluyor mu?
Zamanla geçer. Yeni doğum yaptıysa olabilir.

Sana şõyle diyim. Inekler yeni dogum yaptiginda yavrusuna dokunmaya calişsan ve ya yaklaşsan bile ne kadar uslu inek olsa bile saldırıyor. Sonra zaman geçtikçe böyle yapmiyor.
Yeni anneyim tabi kiskançliklar oluyor. Hamileyken en büyük korkum kv den kavga edecek kadar bebegimi kiskanicam . Diye korkuyordum. Şükür korktugum gibi olmadı. Tabi yinede kıskaniyorum bazı zamanlar dokunsalar bile sinirleniyorum. Sonra saçmalama diyorum kendi kendime... Hani oglum falan diyor hiç takmiyorum. Benim bekledigimden bile çok beklediler toruna.

Benim annem ve ablam genelde çok sevdiklerinden çocuğum çocuğum muamelesi yaparlar hep. Mesela ablam bazen ileri gidip benim kadar sevemezsin bile der. O anlarda müdahale ediyorum ve sinir oluyorum. Ablamın çocuğu olmuyor o yüzden esirgemedim hiç. Bazen annem de yapar ona da kızarım o benim kızım diye. Kv konuşsa da muhatap almıyorum zaten .

Benim annem ve ablam genelde çok sevdiklerinden çocuğum çocuğum muamelesi yaparlar hep. Mesela ablam bazen ileri gidip benim kadar sevemezsin bile der. O anlarda müdahale ediyorum ve sinir oluyorum. Ablamın çocuğu olmuyor o yüzden esirgemedim hiç. Bazen annem de yapar ona da kızarım o benim kızım diye. Kv konuşsa da muhatap almıyorum zaten .
Demek ki iç gudusel bir şey

kıskanma olduğunu sanmıyorum sadece senin bebeğin senin gibi sevmelerini istemiyorsun bu kadar dokunmalarını istemiyorsun insan niye kıskansın o senin bebeğin

Lohusalara herşey serbest😊
Benım gorumcem de kızımı, annem annem dıye seviyordu, yenı dogmus bebegıme onun yuzunden annem diyemedim,saçımı başımı yolasım geliyordu o her annem dedıgınde.. Neyse gıttı 3 ay sonra geldıgınde gozune sokar gibi annecim, annesinin bal kızı, annesinin bitanesi, annesinin... diyerek hitap ettim.. Anladığını umuyorum annem demıyor artık..

Bana saçma ve şımarıkça geliyor bebeğim olduktan sonra nerde bebek görsem “kuzum” diye seviyorum kendi kızımdan ayırmadan…
Aman benim bebeğimi sevmesin kimse hareketleri sıkıntılı lohusaysa belki değişen hormonlardan kaynaklı sıkıntı yaşıyordur ama devam eden bir durumsa “ görmemişin çocuğu olmuş…” muamelesi yapılabilir 😝

1 aylık anneyim ve çocuğumu kimseden kıskanmıyorum tabiki de.. Çok saçma bi şey bana göre.. Benim annem torunlarını "annem" diye sever.. Çocuğum beni reddedecek hali yok, annesi benim sonuçta..

Kıskanmak mı bilmiyorum da benim de hiç hoşuma gitmiyor bizim yavrumuza kayınvalidenin gereksiz hitapları.

Hele ki “o benim de çocuğum” cümlesine çok kızıyorum bunu da çok iyi biliyor. Yine de söylemeye devam ediyor.

İyi ilişkilerim olmasına rağmen o cümleyi duyduğum zaman yok sayıyorum kendisini.

kıskanma olduğunu sanmıyorum sadece senin bebeğin senin gibi sevmelerini istemiyorsun bu kadar dokunmalarını istemiyorsun insan niye kıskansın o senin bebeğin
Zaten dediğiniz şey kıskanma oluyor kimse benim gibi sevmesin, kimse benim kadar sevmesin. Kıskançlık değil de nedir ki bu? Bir ilişki içerisindeyken de kimsenin esinizi sizin kadar sevmesini hayatına dahil olmasını istemezsiniz aynı şey tek bir fark var çocuklar bizim kocamız ya da karimiz değil

Zaten dediğiniz şey kıskanma oluyor kimse benim gibi sevmesin, kimse benim kadar sevmesin. Kıskançlık değil de nedir ki bu? Bir ilişki içerisindeyken de kimsenin esinizi sizin kadar sevmesini hayatına dahil olmasını istemezsiniz aynı şey tek bir fark var çocuklar bizim kocamız ya da karimiz değil
hayır canım bu kıskanma değil senin bebeğini sevmenle onların sevmesi bir mi yani bir olmadığı gibi kimsenin de senin gibi sevmesi normal değil

X