kızlar ne olur bir bakın ameliyata az kaldıııı....

efesu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2010
41
0
bilmiyorumkismilekimseden cvp alamıyorum ben dr.fuat yüksele gittim 26.sinda meme ucu yuvarlak silikon koyucanı söyledi ben hep damla ve meme altı kesesi diye biliyordum kafam karışdı daha önce iki dr.la konuşdum onlar öyle demişdi birde bir arkadışmız fuat beyde ameliyat olmuş memnun kalmamış dr.tanıyan varmı meme uçu ve yuvarlak silikon hakkında ne düşünüyorsunuz lütfen yardım edin kafam çok karışık....bilmiyorumkismile

canım sağol cvp.ın için ama benim halen kafam karışık aylin hanım fiyattı bana yüksek geldi biraz

bilmiyorumkismilekimseden cvp alamıyorum ben dr.fuat yüksele gittim 26.sinda meme ucu yuvarlak silikon koyucanı söyledi ben hep damla ve meme altı kesesi diye biliyordum kafam karışdı daha önce iki dr.la konuşdum onlar öyle demişdi birde bir arkadışmız fuat beyde ameliyat olmuş memnun kalmamış dr.tanıyan varmı meme uçu ve yuvarlak silikon hakkında ne düşünüyorsunuz lütfen yardım edin kafam çok karışık....bilmiyorumkismile

Belki durumun sana fikir verebilir. Boyum 1.58 kilom 46 , ameliyat öncesi 70A sütyen kullanıyordum şu anda 70C. 1.5 ay önce göğüsaltı kesisi dual plane 295 cc damla antomik protez kondu. Şu anda ameliyat olmamış gibiyimve sonuçtan çok memnunum. Benden yaklaşık 20 gün önce benimle aynı ölçülere sahip ancak göğüs dokusu hiç olmayan bir arkadaşım göğüs ucu kesisi 250 cc yuvarlak portez koydurarak başka bir doktora yine dual plane ameliyat oldu. Ağrı ve iyileşme sürecine hiç girmiyorum çünkü bu kişiden kişiye değişiyor ve ben ona göre çok daha rahat bir süreç geçirdim. Ancak şu anda çok pişman. İlk 1 ay göğüs büyüklüğü mükemmelken şu anda destekli sütyen kullanmaya başladı çünkü göğüs hızla gerçek şeklini alıyor ödemler iniyor, zaten vücuda göre küçük yapılan göğüs birazdaha küçülüyor. Yuvarlak protezin damla anotomiklere göre daha ucuz olması birde göğüs dekoltesindeki görüntüsü kişiyi cezbediyor ama doğal durmuyor. Bazı doktorlar fotoğrafın üzerinde çalışabiliyor. Kullanılacak protezle ameliyat sonrasını görüntünü elde edebiliyor. Kararını vermeden önce böyle bir çalışma yaptırmanı öneririm.

bana da 2.5 ay önce gögüs altı kesisi ile 300cc yuwarlak protez takıldı.. dogal durmaması konusunda ön yargılı olmayın yani gayet dogal görünüyolar..(arkadasınızda ki dogal görünmüyo olabilir bu wücut yapısı boy kiloyla da alakalı bi durum) ayrıca silikonun büyük olmasını kimse tawsiye etmiyo ki..yani uzun wadede iyi sonuclar için normal silikonlar tercih ediliyo.. sonucta istersek 400cc de konulur ama sarkması deformasyonu da 300cc ye göre daha fazla olur..yani bnce buna dr karar wermeli sonucta hepimiz dogal durmasını istiyoruz.. bnce damla mı yuwarlak mı buna doktorun karar wermesi daha mantıklı çünkü işini en iyi seklde sonuclandrmak için ugrasıyo.. bi de silikon cc si kadar profili de önmli mesela aynı cc lerde low profil we high profil arasında ciddi anlamda fark war bayanssulusmile

bana da 2.5 ay önce gögüs altı kesisi ile 300cc yuwarlak protez takıldı.. dogal durmaması konusunda ön yargılı olmayın yani gayet dogal görünüyolar..(arkadasınızda ki dogal görünmüyo olabilir bu wücut yapısı boy kiloyla da alakalı bi durum) ayrıca silikonun büyük olmasını kimse tawsiye etmiyo ki..yani uzun wadede iyi sonuclar için normal silikonlar tercih ediliyo.. sonucta istersek 400cc de konulur ama sarkması deformasyonu da 300cc ye göre daha fazla olur..yani bnce buna dr karar wermeli sonucta hepimiz dogal durmasını istiyoruz.. bnce damla mı yuwarlak mı buna doktorun karar wermesi daha mantıklı çünkü işini en iyi seklde sonuclandrmak için ugrasıyo.. bi de silikon cc si kadar profili de önmli mesela aynı cc lerde low profil we high profil arasında ciddi anlamda fark war bayanssulusmile

canım yardımın için sağol peki meme ucu için ne düşünüyorsun birde son yazdığın ne demek anlamadım low profil ve high profil bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim.

canım yardımın için sağol peki meme ucu için ne düşünüyorsun birde son yazdığın ne demek anlamadım low profil ve high profil bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim.

bnm silikonum meme altı kesisiyle konuldu ama aynı zamnda baska bi durum için meme ucumdan da kesldi (silikonla alakası yok) suan 2.5 ay oldu we meme ucundan kesilen yer nerdeyse hiç belli degil meme altı kesim ona göre birazda belirgin zamanla o da belirsizleşicek.. ben bekar oldugum için doktorum meme ucundan silikonu koymak istemedi süt bezlerine zarar werme ihtimali war dedi ama bu olmayablirmişde bi de meme ucu kesisinde hissizlk olabilirmiş..yani kisaca dr tercih senin dedi meme altı kesisinde hiç bi risk yok,meme ucunda ise hissizlik olabilir (olmayabilir de) süt bezlerin zarar görebilir (görmeyebilir de) dedi.. risk wardı sonucta yani bn göze alamadım yoksa memeucunu tercih ederdim.. çünkü iz konusunda daha mantıklı..hem tam o kahwerengi yerle tenin birleşiminden kesildgi için de belli olmuyo pek.. low profil we high profil arasında ki farka gelince high profilin orta kısmı biraz daha dısa dogru low daha düz kalıyo buna göre bana doktorum göstermişti ama suan nasıl ifade edecegimi bilemedim =) ama high profili tawsiye ederim.. bi de daha cabuk yumusaması için düz yüzeyi öneriyorum.genllikle pütürlü yüzey kullanılıyo ama düz yüzey ona göre daha yumusak bizzat dokundum =)

Son düzenleme:
bnm silikonum meme altı kesisiyle konuldu ama aynı zamnda baska bi durum için meme ucumdan da kesldi (silikonla alakası yok) suan 2.5 ay oldu we meme ucundan kesilen yer nerdeyse hiç belli degil meme altı kesim ona göre birazda belirgin zamanla o da belirsizleşicek.. ben bekar oldugum için doktorum meme ucundan silikonu koymak istemedi süt bezlerine zarar werme ihtimali war dedi ama bu olmayablirmişde bi de meme ucu kesisinde hissizlk olabilirmiş..yani kisaca dr tercih senin dedi meme altı kesisinde hiç bi risk yok,meme ucunda ise hissizlik olabilir (olmayabilir de) süt bezlerin zarar görebilir (görmeyebilir de) dedi.. risk wardı sonucta yani bn göze alamadım yoksa memeucunu tercih ederdim.. çünkü iz konusunda daha mantıklı..hem tam o kahwerengi yerle tenin birleşiminden kesildgi için de belli olmuyo pek.. low profil we high profil arasında ki farka gelince high profilin orta kısmı biraz daha dısa dogru low daha düz kalıyo buna göre bana doktorum göstermişti ama suan nasıl ifade edecegimi bilemedim =) ama high profili tawsiye ederim.. bi de daha cabuk yumusaması için düz yüzeyi öneriyorum.genllikle pütürlü yüzey kullanılıyo ama düz yüzey ona göre daha yumusak bizzat dokundum =)

canım çok sağol dr.uma söylicem çok iyi oldu meme ucundan korkuyordum birde yuvarlak nasıl olur diye kafam karışıyordu tşk.ler:lepi:

Sevgili ssheker anlatmak istediğimi çok iyi ifade etmişsin aslında. Yuvarlak protezin HER vücutta doğal durmadığını vücut ölçüsü vererek anlatmaya çalıştım. Çok zayıf kişilerde göğüsün üst kısmında doku bulunmadığı için protezin yuvarlaklığı çok belli oluyor. İşte bu görüntü doğallıktan çok uzak. Buna doktor karar verdiğine göre her doktorun doğru seçim yaptığını (hastasının isteklerini göz ardı ederek) söylemek mümkün değil. Sana tek bir konuda katılmıyorum. Siltek protezler kapsül kontraktürü riskini sıfıra indirmek için tasarlanmış protezlerdir. İçerik ve dokuları dış yüzeyin pütürlü olmasının dışında aynıdır. Her türlü estetik operasyonda doktor seçiminin çok öenmli olduğunu düşünüyorum. Beni bilgilendirmiş ve ikna etmiş bir doktor bir başkasını ikna edemeybilir, hastasına tatmin edici bilgiler veremeyebilir. Bu nedenle ameliyat öncesi birden fazla doktorla görüşülmesi taraftarıyım. Çünkü geri dönüş maalesef mümkün değil.

kesnlikle doktor secimi bu işin en önemli kısmıı o konuda hemfikiriz.bn amelyt öncesi düz yüzey silikona da pütürlü silikona da dokundum incledim we yumusaklıkları konusunda ciddi bi fark wardı zemuszemus we bn düz yüzey istedim doktorumda onu önermişti..şimdi 2.5 ay oldu bi sıkıntı yasamadım inş soraki zamnlarda da yasamam

kesnlikle doktor secimi bu işin en önemli kısmıı o konuda hemfikiriz.bn amelyt öncesi düz yüzey silikona da pütürlü silikona da dokundum incledim we yumusaklıkları konusunda ciddi bi fark wardı zemuszemus we bn düz yüzey istedim doktorumda onu önermişti..şimdi 2.5 ay oldu bi sıkıntı yasamadım inş soraki zamnlarda da yasamam

canım peki fuat yükseli tanıyormusun nasıl bir dr.bilginiz varmı.

kesnlikle doktor secimi bu işin en önemli kısmıı o konuda hemfikiriz.bn amelyt öncesi düz yüzey silikona da pütürlü silikona da dokundum incledim we yumusaklıkları konusunda ciddi bi fark wardı zemuszemus we bn düz yüzey istedim doktorumda onu önermişti..şimdi 2.5 ay oldu bi sıkıntı yasamadım inş soraki zamnlarda da yasamam[/QUOTE

İnşallah hiçbirimiz yaşamayız.:Saruboceq: Tam herşey bitti, göğüsler şekillendi, ödemler indi ağrı sızı kalmadı derken bunu yaşamak eminim çok üzücü olmalı. Çok net bilmemekle birlikte kapsül kontraktürü 3.aydan sonra oluşuyor diye okumuştum. Kontrolümde doktoruma şimdi 3. ayı atlatmamızmı gerekiyor dedim. Yeni protezlerde oluşum yok denecek kadar az bir ihtimal dedi.

Efesu Fuat Bey muayene ücreti alıyormu? Ameliyat ücreti olarak verdiği rakam nedir ?

İnşallah hiçbirimiz yaşamayız.:Saruboceq: Tam herşey bitti, göğüsler şekillendi, ödemler indi ağrı sızı kalmadı derken bunu yaşamak eminim çok üzücü olmalı. Çok net bilmemekle birlikte kapsül kontraktürü 3.aydan sonra oluşuyor diye okumuştum. Kontrolümde doktoruma şimdi 3. ayı atlatmamızmı gerekiyor dedim. Yeni protezlerde oluşum yok denecek kadar az bir ihtimal dedi.[/QUOTE]

:Saruboceq: ewet yaa inş bu kapsül sıkıntısını kimse yasamaz.. ilk 6 ayda oluşmazsa sora pek sorun olmuyomuş canım.. ilk 3 ay daha önemli tabii. wücut artık protezi kabullenmiş olur heraldekaydirigubbakcemile2 seninde söyledgn gbi yeni protezlerde bunun oluşması cok düşük bi ihtimalmiş.. bn hiç aklıma bile getirmiyorum canım yaaa snucta olumsz seyler düşünüp yok yere canımı sıkmak istemiyorum .kaydirigubbakcemile5

İnşallah hiçbirimiz yaşamayız.:Saruboceq: Tam herşey bitti, göğüsler şekillendi, ödemler indi ağrı sızı kalmadı derken bunu yaşamak eminim çok üzücü olmalı. Çok net bilmemekle birlikte kapsül kontraktürü 3.aydan sonra oluşuyor diye okumuştum. Kontrolümde doktoruma şimdi 3. ayı atlatmamızmı gerekiyor dedim. Yeni protezlerde oluşum yok denecek kadar az bir ihtimal dedi.

:Saruboceq: ewet yaa inş bu kapsül sıkıntısını kimse yasamaz.. ilk 6 ayda oluşmazsa sora pek sorun olmuyomuş canım.. ilk 3 ay daha önemli tabii. wücut artık protezi kabullenmiş olur heraldekaydirigubbakcemile2 seninde söyledgn gbi yeni protezlerde bunun oluşması cok düşük bi ihtimalmiş.. bn hiç aklıma bile getirmiyorum canım yaaa snucta olumsz seyler düşünüp yok yere canımı sıkmak istemiyorum .kaydirigubbakcemile5[/QUOTE]

canım dedin gibi aklımıza kötü birsey gedirmeyelim.bende 26 sinda ameliyat olucam.

Fiyat gerçekten çok uygunmuş. Hangi hastane olduğunu sormayı unutmuşum. Peki sen yuvarlak protez ve göğüs ucu kesisi istiyormusun ?

kadıköyde cagıner hastanesi ya bilmiyorum benim gögsüm yok gibi bana sana damla olmaz meme ucucndan yaparız iz kalmasın diye dedi ama istersen kas kesinde yaparım benim için fark etmez ama meme ucu iyi olur dedi kafam karışdı yuvarlak güzel oluyormuş öyle diy arkadaşlar ama ne bilim kafam karışık.dr.gata da görev yapıyor iyi bir dr. brnziyor net sayfası var zaten.

cnm ameliyat hakkında değil ama doktorun hakkında sana bilgi verebilirim
2009 temmuz ayında burun ameliyatı oldum fuat beye,yaklaşık ameliyattan 3 ay önce görüşmeye başladık,hiçbir telefonuma soruma cvpsız kalmadı okadar iyi okadar cana yakındıki iyi bir seçim dedim :)
şimdi 7 ay oldu burun estetiği bölümünde yazılarım var sıfır acıyla atlatanlardan biriydim ben
bir haftalık fotolarımı bile gördü kızlar inanamadılar
ağrı kesici almadan atlatılan bir ameliyattı ve hala iyiki yaptırdım diyorum
şimdi yaza bende göğüs büyütme yaptırmak istiyorum,sende bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim çünkü fuat beyden şaşmıcam :)
ben burun ameliyatınıda diğer arkadaşlara göre yarı yarıya ucuza yaptırdım benden sonra sadece burdan 10 küsür arkadaşım fuat beye yaptırdı etrafımdakilerde hariç ve hiç biri memnuniyetsiz kalmadı şükür
yoksa kendimi suçlu hissederdim zaten
hatta başta şunuda düşünmedim değil ucuz amaaa eyvahedigeldismile ister istemez düşünüyor insan ucuz ama iyimi diye
hatta doktorum bana bu fiyatı kimseye söyleme sana özel dedi :kedi: çok pazarlık etmiştim sonra dayanamadım tabi burda özelden kızları tembihledim iyi pazarlık edin istediğinize razı olur çok yufka yürekli çünkü :kedi: öylede oldu sağolsun
ama göğüs bu başka bişey şimdi yine görüşmelere başlıcam doktorcuğumla,sen olduğunda ayrıntılarıyla anlatki ben ve benim gibilerde faydalansın
umarım yazdıklarım işine yarar doktorun herşeyden önce çok vicdanlı bunu bil yeter yerimse
niben

cnm ameliyat hakkında değil ama doktorun hakkında sana bilgi verebilirim
2009 temmuz ayında burun ameliyatı oldum fuat beye,yaklaşık ameliyattan 3 ay önce görüşmeye başladık,hiçbir telefonuma soruma cvpsız kalmadı okadar iyi okadar cana yakındıki iyi bir seçim dedim :)
şimdi 7 ay oldu burun estetiği bölümünde yazılarım var sıfır acıyla atlatanlardan biriydim ben
bir haftalık fotolarımı bile gördü kızlar inanamadılar
ağrı kesici almadan atlatılan bir ameliyattı ve hala iyiki yaptırdım diyorum
şimdi yaza bende göğüs büyütme yaptırmak istiyorum,sende bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim çünkü fuat beyden şaşmıcam :)
ben burun ameliyatınıda diğer arkadaşlara göre yarı yarıya ucuza yaptırdım benden sonra sadece burdan 10 küsür arkadaşım fuat beye yaptırdı etrafımdakilerde hariç ve hiç biri memnuniyetsiz kalmadı şükür
yoksa kendimi suçlu hissederdim zaten
hatta başta şunuda düşünmedim değil ucuz amaaa eyvahedigeldismile ister istemez düşünüyor insan ucuz ama iyimi diye
hatta doktorum bana bu fiyatı kimseye söyleme sana özel dedi :kedi: çok pazarlık etmiştim sonra dayanamadım tabi burda özelden kızları tembihledim iyi pazarlık edin istediğinize razı olur çok yufka yürekli çünkü :kedi: öylede oldu sağolsun
ama göğüs bu başka bişey şimdi yine görüşmelere başlıcam doktorcuğumla,sen olduğunda ayrıntılarıyla anlatki ben ve benim gibilerde faydalansın
umarım yazdıklarım işine yarar doktorun herşeyden önce çok vicdanlı bunu bil yeter yerimse
niben

canım beni o kadar rahatladın ki sağol fuat bey banada fiyat konusunda çok yardımcı oldu cuma akşamı ameliyat olurcam sonra sanada anatırım nasıl geçtini ama biraz korkuyorum biraz değil hata çoooooooook korkuyorum inşallah iyi geçer.yazdıkların için tekrar tşk.ler.

X