kızlar mutluluğumu yaşayamadım

kxixvxixlcxixmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2007
78
0
42
merhaba dün kan testi yaptırdım.2 haftalık hamileymişim sevinçten havalara uçtum.ama bugün sabah hafif kanamam oldu ve hemen doktara gittim.keşke gitmez olaydım kadın ultrasyonla alttan baktı ve düşük riskim varmış yaa 2 haftalık hamilelikte altan bakılmazmış nerden bileyim hiç daha önce hamile kalmadım ki sabahtan beri ağlıyorum bebişide göremedi.üstüne üstlük acayip belim ağrıyoo kızlar bana yardım edin bebişime bişey olurmu???:1no2:benneyaptımki

çok erken öğrenmişsin hamile olduğunu canım yaaa.nasıl oldu.benim adetim 6 gün geçmişti yaptım test pozitif ti.doktora gittiğimde 6 hafta 4 günlüktü.senin nasıl 2 haftalık oluyor anlamadım.canım bu merakımdı.
umarım bebişin iyidir.ilk haftalar olur kanaman ama kendine dikkat et mümkünse hep yat.

doktor bunu bili
yordur herhalde uygun görmese bakmazdı üzülme inşallah bir şey olmaz bebişine kardeşimin karısınında düşük tehlikesi vardı doktora gitti alttan ultronla bakmış oda senin gibi üzüldü ağladı bir şey olcak diye sonuç kızımız bir yaşında topaç gibi yani hiç bir şey olmadı üzülme düşük tehliken varsa bol bol dinlen geçmiş olsun

çok teşekkür ederimcanım yeni bir test çıkmış adetine 4 gün kala öğrene biliyorsun birtanesi tam mavi diğeri biraz acıktı. yine güvenemedim kan testindede çıktı ya altan ult.ne diyorsun

Canım ablama(teyzemin kızı) da düşük riski var demişlerdi onun da kanaması olmuştu. Yattı dinlendi stres olmamaya çalıştı. Fazla ev işi falan yapmadı. Sonrasında düşük falan da yapmadı. Risk var demek kendine biraz daha fazla dikkat et demek. Sen canını sıkma. Çocuğu 8 yaşında şu an. İnşallah senin de güzel haberlerini alırız.

çok teşekkür ederim beni çok rahatlattın.inşallah benimde hayırlısıyla bebişim dünyaya gelir.

inşallah hayırlı ve sağlıklı bir melek dünyaya getirirsinayrıca biraz rahat ol ne düşünürsen o gerçekleşir güzel seyler düşün bol bol dinlen ve dua et meleğine hayırla ve sağlıkla kavuşmak dileğiyle:teselli:

eğer muayne eden iyi bir doktorsa,alttan muayenin bi sakıncası yok canım
kanama da olabilir sen poponu hafif yukarda tutacak şekilde altına yastık al ve yat,kendi kendine geçebilir kanamam

Kıvılcım çok geçömiş olsun canım inşallah düşükle sonuçlanmaz. Ayn ın dediği gibi belinin altına bi yasyık koy mecbur kalmadıkça kalkma istirahat et.

canım geçmiş olsun..
evet böyle bir durumda dinlenmen gerekiyor mecbur kalmadıkça kalkma bence hafif kanamanda olmuş birkaç gün kanaman tamamne kesilene kadar bol bol dinlen.. ultrasonunda çok etkisi olacağını sanmıyorum evet hamilelliğin ilk aylarında altdan muayene yapılmaz ama seninki daha yeni bir gebelik olduğundan normal lutrasonda daha kese görülemediği için başka şekilde anlayamazdı sanırım

çok erken öğrenmişsin hamile olduğunu canım yaaa.nasıl oldu.benim adetim 6 gün geçmişti yaptım test pozitif ti.doktora gittiğimde 6 hafta 4 günlüktü.senin nasıl 2 haftalık oluyor anlamadım.canım bu merakımdı.
umarım bebişin iyidir.ilk haftalar olur kanaman ama kendine dikkat et mümkünse hep yat.

Bende 4 gün gecikmistim ve 2 hafta hamileydim. Nasil oluyor bilmiyorum :sm_confused:

Ne alakası var anlamadım kızlar ben 3. haftamda vajinal ultrason muayene oldum ve kalp atışları görünene kadar hep öyle devam etti yani 9. haftaya kadar neden sorun olacakmışki.

Hem ilk haftalarda zaten normal ultrasonda görünmez mecburen transvajinal ultrason olacak.

Allah yardımcın olsun kardeşim. İnşallah her şey yoluna girer. duşuk korkusundaağir iş görmemek lazım. Stresde yapmamalı. ve dinlenmeli.

Bende 12 haftalık hamileyim..
Doktorum bana da ilk öğrendiğimden itibaren düşük tehliken var dedi.
Sonra kasık sancılarına dayanamayıp doktora gittiğimde hastaneye yatırdı.Crinone jel,folik asit kullanıyordum.Hastanede de 4 kg.serum yedim,bir de iğne.
Yatman ve istirahat etmen gerek.
Doktorum bana çekmece bile çekmeyeceksin demişti.İlk 3 ay çok tehlikeliymiş çünkü.
Şükürler olsun şimdi gayet iyiz ikimizde ama hala çok dikkatli hareket ediyorum.
Benimde doktorum alttan ultrasonla baktı ve bebeğe herhangi bir zararı yok dedi.Kalp atışlarını da ilk o şekilde duyduk zaten.
Allahım hayırlısını nasip etsin.Sen çok dikkat et genede.

geçmiş olsun arkadaşım tekrardan... bende ilk önce senin gibiydim yaşım 19 ve 2 düşük yaşadım :KK43: ilkinde hamile oldugumu ögrendigimde doktora gittim ve vajinal yoldan ultrasonla baktı. daha kücük 3 haftalık felan ve daha goremiyoruz dedi. dr baktıktan sonra eve gidince kanama gelmeye başladı. birsüre yattım ama 2 aylıkken düşük gerçekleşti kısmet degilmiş diyoruz. eşim de bende .ok üzüldük. ikinci de aynı oldu. bidaha hamile oldugumu ögrenince hep yaticam ve doktora 4. veya 5. ayda gidicem :KK43: allahım kimsenin başına vermesin...

merhaba dün kan testi yaptırdım.2 haftalık hamileymişim sevinçten havalara uçtum.ama bugün sabah hafif kanamam oldu ve hemen doktara gittim.keşke gitmez olaydım kadın ultrasyonla alttan baktı ve düşük riskim varmış yaa 2 haftalık hamilelikte altan bakılmazmış nerden bileyim hiç daha önce hamile kalmadım ki sabahtan beri ağlıyorum bebişide göremedi.üstüne üstlük acayip belim ağrıyoo kızlar bana yardım edin bebişime bişey olurmu???:1no2:benneyaptımki

Öncelikle tebrik ederim canım. Allahın izniyle inşallah hepsini atlatıp sağsalim bebeğine kavuşursun. Sen hiç bir şekilde ağır kaldırmamaya, hiçbir iş yapmamaya ve yatıp dinlenmeye dikkat etmelisin. Allah yardımcın olsun.Şeniz

merhaba kıvılcım üzülme eğer ulrasonda görmediyse o yüzden alttan muayne etmiştir ilk zamanlar benimde ablamın kanaması olmuştu şimdi 1 yaşına girecek nerdeyse ve bu yanda gördüğün resim o yiğenim.inş sağlıklı sıhatli doğar dua et bana ve olmayanlarada nasip etsin yüce allahım.bende çok istiyorum ve moralim çok bozuk.

X