Kızlar köpek sahipleneceğiz sizce hangisi? ❤️

Şimdi o bebek gözleriyle bakacak size, ayağınızın altında dolanacak hadi gidelim diye.
Off yavru köpeği nasıl özlemişim ya. Bir tane daha alasım var feci şekilde ama alamam ev kalabalık :KK70:

Allam onun pembecik göbeği olacak bir de, öpe öpe yumulmak lazım o göbeğe.

Cinsiyet ne düşünüyorsunuz, dişi-erkek?
Beni daha çok heveslendirdiniz 😄 Ben dişi istiyorum. Regl olma durumu var biliyorum ama yine de bi kızım olsun istiyorum kedim erkek bi oğlum var bir de kızım olsun😄

Şöyle mesela kedimi barınaktan aldım ama köpek bakım şartları kediden biraz daha zor olduğu için biraz daha hem apartmana hem benim hayatıma hem de onun eğitimi için doğru yaş aralığına sahip bir bebek istiyorum. Barınaklarda çok zamanım geçiyor ama bu zamana kadar pug geldiğini hiç görmedim.
Anladım. 🤗

Beni daha çok heveslendirdiniz 😄 Ben dişi istiyorum. Regl olma durumu var biliyorum ama yine de bi kızım olsun istiyorum kedim erkek bi oğlum var bir de kızım olsun😄
Yılda iki kere, 15-20 gün dayanırsanız dişi candır. Sadece güzel korumanız lazım erkek köpeklerden. İki tane kızım var, hatta kedimle beraber üç tane kızım var. Oğlum duymasın ama dişiler candır :KK70:

Yılda iki kere, 15-20 gün dayanırsanız dişi candır. Sadece güzel korumanız lazım erkek köpeklerden. İki tane kızım var, hatta kedimle beraber üç tane kızım var. Oğlum duymasın ama dişiler candır :KK70:
siz o 15 20 günü nasıl geçiriyorsunuz neler yapıyorsunuz 😄

Boyle resimle seçmek doğru olmaz sizin beklentilerinize bağlı biraz. Büyük ırklı istiyorsunuz küçük irkmi, düzenli egzersiz yaptirabilirmisiniz eğer öyleyse golden öneririm çok akıllılar ama çok fazla egzersiz ihtiyacı var.pug çok inatçı bir ırk zorlanirsiniz, çok fazla öğrenmeye açık degillerdir gibi gibi

Boyle resimle seçmek doğru olmaz sizin beklentilerinize bağlı biraz. Büyük ırklı istiyorsunuz küçük irkmi, düzenli egzersiz yaptirabilirmisiniz eğer öyleyse golden öneririm çok akıllılar ama çok fazla egzersiz ihtiyacı var.pug çok inatçı bir ırk zorlanirsiniz, çok fazla öğrenmeye açık degillerdir gibi gibi
karar verdik pug alacağız 😄

1.si hayvanlara aşığım hepsini çok seviyorum ve birçok hayvan baktım. Daha önce hiç köpek bakmadım ama akrabalarım içinde bakan çok fazla ve bende sürekli araştıran bir insanım yani bakmasamda köpek bakımıyla ilgili oldukça fazla şey biliyorum. Mesleğim gereği ona ayıracak zamanım bol yani düzenli yürüyüşüne ve eğitimine zaman ayırabilirim seve seve. Kendime köpek değil bir nevi çocuk evlat edineceğim. O yüzden alacağım sorumluluğun zorlukların farkındayım.
siz köpek sahiplenmeyeceksiniz, satın alacaksınız
aradaki farkı bilmeniz lazım

Son düzenleme:

Benim aradaki farkı bilmediğim kanısına nereden vardınız? Yorumları okusaydınız bununla ilgili bir konudan bahsetmiştim. Ama bizim insanlarımızdaki ön yargı kör

Ve bu arada satın da alsanız, sokaktan ya da barınaktan da alsanız. Evlat edindiğiniz çocuğa hakkıyla baktıktan sonra annelik anneliktir.

Benim aradaki farkı bilmediğim kanısına nereden vardınız? Yorumları okusaydınız bununla ilgili bir konudan bahsetmiştim. Ama bizim insanlarımızdaki ön yargı kör
Ve bu arada satın da alsanız, sokaktan ya da barınaktan da alsanız. Evlat edindiğiniz çocuğa hakkıyla baktıktan sonra annelik anneliktir.

öncelikle, ben normalde böyle bir konuya yorum yazmazdım.
tabiki beni ilgilendirmez
ama evlat sahiplenicem king charles mi pug mu golden mi diye sormanız bana aşırı ters geldi.

"satın da alsanız sokaktan da alsanız aynı şey" diye bişey yok malesef.
siz bu kışın ayazında sokakta açlıktan, soğuktan ölmek üzere bi evlat sahiplenmek yerine;
pet shoplarda sıcacık kafesinin içinde bi hayvanı satın alma derdindesiniz.
neden? çünkü onlar daha sevimli dimi? üstelik siz onlara para kazandırdıkça o pet shopcular hayvan üretmeye,
zorla çiftleştirmeye, o anneyi artık doğuramayacak hale gelene kadar kullanmaya devam edecek, sırf "sizin" gibiler yüzünden.

üstelik katalogtan parfüm seçer gibi köpek seçiyorsunuz!
araştırdığınız köpeklerin birbiriyle alakası bile yok
biri küçük, tembel, egzersiz ihtiyacı çok az olan bir cins
biri çok havlayan küçük
biri diğerlerinden en alakasız şekilde enerjik ve büyük

kusura bakmayın ben sizin hayvanseverliğinize inanamadım
daha çok cinssever gibi geldiniz

parayla sahiplenilmez. güya çok araştırmışsınız. keşke petshoptaki annelerin ne hallerde çiftleştiğini de araştırsaydınız. her regl döneminde aralık vermeden çiftleştirilen, 6 ayda bir doğurtulan anneler!
siz para kazandırmaya devam edin
önyargıysa önyargı! kimse kusura bakmasın

Son düzenleme:
öncelikle, ben normalde böyle bir konuya yorum yazmazdım.
tabiki beni ilgilendirmez
ama evlat sahiplenicem king charles mi pug mu golden mi diye sormanız bana aşırı ters geldi.

"satın da alsanız sokaktan da alsanız aynı şey" diye bişey yok malesef.
siz bu kışın ayazında sokakta açlıktan, soğuktan ölmek üzere bi evlat sahiplenmek yerine;
pet shoplarda sıcacık kafesinin içinde bi hayvanı satın alma derdindesiniz.
neden? çünkü onlar daha sevimli dimi? üstelik siz onlara para kazandırdıkça o pet shopcular hayvan üretmeye,
zorla çiftleştirmeye, o anneyi artık doğuramayacak hale gelene kadar kullanmaya devam edecek, sırf "sizin" gibiler yüzünden.

üstelik katalogtan parfüm seçer gibi köpek seçiyorsunuz!
araştırdığınız köpeklerin birbiriyle alakası bile yok
biri küçük, tembel, egzersiz ihtiyacı çok az olan bir cins
biri çok havlayan küçük
biri diğerlerinden en alakasız şekilde enerjik ve büyük

kusura bakmayın ben sizin hayvanseverliğinize inanamadım
daha çok cinssever gibi geldiniz

parayla sahiplenilmez. güya çok araştırmışsınız. keşke petshoptaki annelerin ne hallerde çiftleştiğini de araştırsaydınız. her regl döneminde aralık vermeden çiftleştirilen, 6 ayda bir doğurtulan anneler!
siz para kazandırmaya devam edin
önyargıysa önyargı! kimse kusura bakmasın

İnsanları ötekileştirmeye ne kadar da meraklı, ne kadar cahil ve empati yeteneği zayıf bir toplum olduk böyle. Öyle nefret ve öfke dolusunuz ki sizin adınıza üzüldüm. Bence biraz sakin ve huzurlu bir zihne ihtiyacınız var 😊 Tanımadığınız bir insan için bu ben veya bir başkası ne kadar "keskin" konuşuyorsunuz ne yazık 😊 Neyseki çevremde hayata sizin perspektifinizden bakan insanları bulundurmuyorum. 😊Anlaşılıyor ki herkes değil tabi bazı üyeler sadece soruyu okuyup geri kalan yapılan yorumları okumadan "saldırıya" geçiyor. O yüzden son kez izah edeceğim kendimi diğer naif insanlara ifade etmek için. 😊
1. si ben "Satın almakla sahiplenmek aynı şey." diye bir cümle kurmadım. Siz nasıl anlamak istiyorsanız o şekilde anlamışsınız. 😊 Benim orda demek istediğim şey çok farklıydı. Daha önce kedi sahiplenmek istediğimde - ki ücretsiz bir Scottish bebek vermek istedi arkadaşım bana ama o nasıl olsa bir yuva bulabilir diye onu almadım ve gönüllü olarak çalıştığım barınaktan 1 aylık tekir bir bebek aldım. Kendisi şuan 1 yaşında tüyü kadar ömrü olsun inşallah.
2. si sorudaki köpek cinsleri in birbiriyle benzerliği bulunmadığının bende farkındayım o kadar zekam var bir öğretmen olarak elhamdülillah 😊 Ama birbirinden ÇOK farklı olmalarının benim için bir önemi olmadığı için tercihlerim sizi de ilgilendirmez öyle değil mi? 😊
3. sü neden bu 3 cins arasından daha doğrusu cins köpek istiyorum ona gelelim. Bahçeli bir sitede oturuyorum bahçeli müstakil bir evde değil. Kedi ile köpek baktınız mı bilmiyorum ama ikisinin bakımı çok farklıdır. Bir kedi baktığınız en yakın komşunuz bile farketmezken köpek komşularınızı rahatsız edebilir - ki çevreme rahatsızlık vermeyi hiç istemem. Dolayısıyla "apartmanda " bakmaya da uygun bir köpek olması gerekiyordu evlat edineceğim köpeğin. Çok gürültücü bir köpek olmazdı yani. Golden büyük bir ırk ama eğitimi kolay ve günlük yürüyüşünü yaptırdığınızda gürültücü bir köpek değil kuzenim de bakıyor apartmanda. Diğer 2 si zaten küçük ırk evde apartmanda bakılan cinsler. Gönül isterdi ki müstakil bir evde oturayım ve barınaktaki çocuklarımdan alayım ama onları evime alamasamda elimden geldiğince onlara da annelik yapmaya çalışıyorum çok şükür size de tavsiye ederim barınakları gezmenizi, gönüllü çalışmanızı zira iş hiç bitmiyor çünkü 😊
4.sü ben gidip illa petshoptan alacağım demedim bunu siz söylüyorsunuz. Köpek çiftlikleri var, ücretsiz sahiplendirme yapan insanlar var bir çok seçenek var - ki en son seçenektir petshop. 😊 Başkaları adına konuşup sonra da tepki göstermeniz ilginç 😊
Son olarak size hayvanseverliğimi kanıtlama gibi bir gereksinimim yok. Çünkü ne ben sizi ne siz beni tanımıyorsunuz. İyiki de tanışmıyoruz zira önyargılı ve sinirli, öfkeli insanlarla pek anlaşamam 😊
Bu arada müsterih olun kimse bir patavatsızın kusuruna bakmaz 😊

Nickiniz de buradan geliyor galiba manik depresif bir durumunuz var gibi 😊

İnsanları ötekileştirmeye ne kadar da meraklı, ne kadar cahil ve empati yeteneği zayıf bir toplum olduk böyle. Öyle nefret ve öfke dolusunuz ki sizin adınıza üzüldüm. Bence biraz sakin ve huzurlu bir zihne ihtiyacınız var 😊 Tanımadığınız bir insan için bu ben veya bir başkası ne kadar "keskin" konuşuyorsunuz ne yazık 😊 Neyseki çevremde hayata sizin perspektifinizden bakan insanları bulundurmuyorum. 😊Anlaşılıyor ki herkes değil tabi bazı üyeler sadece soruyu okuyup geri kalan yapılan yorumları okumadan "saldırıya" geçiyor. O yüzden son kez izah edeceğim kendimi diğer naif insanlara ifade etmek için. 😊
1. si ben "Satın almakla sahiplenmek aynı şey." diye bir cümle kurmadım. Siz nasıl anlamak istiyorsanız o şekilde anlamışsınız. 😊 Benim orda demek istediğim şey çok farklıydı. Daha önce kedi sahiplenmek istediğimde - ki ücretsiz bir Scottish bebek vermek istedi arkadaşım bana ama o nasıl olsa bir yuva bulabilir diye onu almadım ve gönüllü olarak çalıştığım barınaktan 1 aylık tekir bir bebek aldım. Kendisi şuan 1 yaşında tüyü kadar ömrü olsun inşallah.
2. si sorudaki köpek cinsleri in birbiriyle benzerliği bulunmadığının bende farkındayım o kadar zekam var bir öğretmen olarak elhamdülillah 😊 Ama birbirinden ÇOK farklı olmalarının benim için bir önemi olmadığı için tercihlerim sizi de ilgilendirmez öyle değil mi? 😊
3. sü neden bu 3 cins arasından daha doğrusu cins köpek istiyorum ona gelelim. Bahçeli bir sitede oturuyorum bahçeli müstakil bir evde değil. Kedi ile köpek baktınız mı bilmiyorum ama ikisinin bakımı çok farklıdır. Bir kedi baktığınız en yakın komşunuz bile farketmezken köpek komşularınızı rahatsız edebilir - ki çevreme rahatsızlık vermeyi hiç istemem. Dolayısıyla "apartmanda " bakmaya da uygun bir köpek olması gerekiyordu evlat edineceğim köpeğin. Çok gürültücü bir köpek olmazdı yani. Golden büyük bir ırk ama eğitimi kolay ve günlük yürüyüşünü yaptırdığınızda gürültücü bir köpek değil kuzenim de bakıyor apartmanda. Diğer 2 si zaten küçük ırk evde apartmanda bakılan cinsler. Gönül isterdi ki müstakil bir evde oturayım ve barınaktaki çocuklarımdan alayım ama onları evime alamasamda elimden geldiğince onlara da annelik yapmaya çalışıyorum çok şükür size de tavsiye ederim barınakları gezmenizi, gönüllü çalışmanızı zira iş hiç bitmiyor çünkü 😊
4.sü ben gidip illa petshoptan alacağım demedim bunu siz söylüyorsunuz. Köpek çiftlikleri var, ücretsiz sahiplendirme yapan insanlar var bir çok seçenek var - ki en son seçenektir petshop. 😊 Başkaları adına konuşup sonra da tepki göstermeniz ilginç 😊
Son olarak size hayvanseverliğimi kanıtlama gibi bir gereksinimim yok. Çünkü ne ben sizi ne siz beni tanımıyorsunuz. İyiki de tanışmıyoruz zira önyargılı ve sinirli, öfkeli insanlarla pek anlaşamam 😊
Bu arada müsterih olun kimse bir patavatsızın kusuruna bakmaz 😊
sizin kadar uzuun uzun yazıp kendimi burda her cümlenize cevap vermek için paralamicam zaten böylesi ikimiz için de daha iyi olur😊 sadece maddelerinize kısa kısa cevaplar vereceğim

ben burda 6 sayfalık konuyu tek tek okuyamam öyle değil mi? konuya bakarım yanıtımı veririm

1. de söylediklerinize cevap vereyim. bi önceki mesajımda belirttiğim gibi ben kimsenin yaşam tarzına zevkine vs. karışmam beni de ilgilendirmez. ama başlıkta sahiplenmek içerikte cins cins köpekleri gösterip fikir almak bana aykırı geldi bunu da yine anlamamışsanız belirteyim.

burada herkesin düşünce özgürlüğü var
size normal gelen "köpek seçmek" bana normal gelmedi tepkim de bunaydı

2.si evet tekrar söylüyorum tercihleriniz beni ilgilendirmez. iki "MESLEKTAŞ" olarak saygı çerçevesi içinde anlaşabilmemize sevindim.

3. neden cins istiyorsunuz diye sizi sorgulayamayacağım için cümlelerinizin en sonuncusunu yanıtlayayım, barınakları çok düzenli ziyaret ediyorum siz hiç merak etmeyin 😊 😊 😊 evimde, sokakta ayağı kırık bulduğum 1 köpeğim aynı zamanda sokakta baktığım 8 kedim var

son olarak patavatsızlık; nerede, ne konuşacağını bilmeyen insanlara denir.
ve ben de düşüncelerimi saygı çerçevesi içinde ifade etmekte özgür bir bireyim
ne bahsettiğiniz "patavatsız" tanımına uyuyorum, ne de size ters olan fikirlerimi yazdığım için "sinirli" tanımına

burda birbirimize cevap verip zaman kaybedeceğimiz yere siz cins köpeğinize odaklanın ben de işime
iyi akşamlar size

X