Kızlar kedi problemleri bakar misiniz 😆

Wanniya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
701
290
Kizlar iki sorum olacak
Erkek olan kedim bazen horul horul horluyor daha onceden hic horlamiyordu fazla 2.5 yasinda . Bir de kendini kasirken mi yapiyor bilmiyorum bildiginiz yara yapiyor kendini. Doktora goturdum test yaptirdim mantar falan sorun yok dedi ilac verdi aldim su an azaldi . (Ilac sprey 2 kutu )
Daha once basina gelen var mi acaba neden oluyor farkli sebepleri olabilir mi acaba diyorum.

2.problem kızçemiz evimizin delisi disi kizimiz
Esim bardaktan su icirtmeye alistirmis hep kiziyorum vermiyorum . Mamasi da yaninda suyuda ama tabaktan ve bardaktan icmek istiyor .
Eve misafir gelince masayi birbirine katiyor odaya kitlemek zorunda kaliyoruz bu sefer de yangina tutusmus gibi yuksek sesle bagiriyor asiri derece de.

Gece uyurken aramiza giriyor ve yatakta yorganin icinde yatiyor surekli yanimizda surekli uykudan uyaniyorum. Ayrica tirnaklarini da batiriyor esime soyluyorum kapiyi kapatalim diye anlamiyor 😆
Kapiyi kapattik diyelim vay komsularin haline bas edemiyoruz.

Klozetten su icerken yakaladim bir kac sefer de artik iyice sasirdim

Nasil yapiyor bilmiyorum cop kovasini acip yerle bir ediyor mutfagi bazen sinirden aglayasim geliyo 😆

Yani kizimiz tam bir bebek

evde hizini alamiyor pata kute dagitiyor

nasil bas edebilirim nasil duzeltebilirim bilginiz var m 😆 ?

Kizlar kizcemiz iki tv kirmis bir kedidir. Onun korkusuna bazen nobet tutuyoruz evde 😅 Oğlana da kök söktürüyor. Erkek scottish fold kizcemiz tekir kizimiz

Kedileri lütfen ne kadar yaramaz olursa olsun odaya kitlemeyin bunu yapmayın. Doğaları kalmadı zaten evde onlara alan bırakalım. Ayrıca suyunu lütfen mamasının yanına değil mamasından uzak bir yere koyun. Çünkü kediler mama yerken su kokusu almak istemezler. Evin bazı köşelerine su yerleştirin. Seramik, porselen, cam olsun. Çelik bakteri üretir.

Diğer yavruya gelecek olursak muhtemelen kullandığı masadan kaynaklı alerjisi olabilir. Mama değişimi yapabilirsiniz. Yada cok streslidir kendini kaşıyordur.

Kedileri lütfen ne kadar yaramaz olursa olsun odaya kitlemeyin bunu yapmayın. Doğaları kalmadı zaten evde onlara alan bırakalım. Ayrıca suyunu lütfen mamasının yanına değil mamasından uzak bir yere koyun. Çünkü kediler mama yerken su kokusu almak istemezler. Evin bazı köşelerine su yerleştirin. Seramik, porselen, cam olsun. Çelik bakteri üretir.

Diğer yavruya gelecek olursak muhtemelen kullandığı masadan kaynaklı alerjisi olabilir. Mama değişimi yapabilirsiniz. Yada cok streslidir kendini kaşıyordur.
Çok teşekkürler suyu her koseye koyuyoruz evin mamalarinin yaninda da bulunuyor bilgim yoktu rahatsiz olduklarindan tesekkurler 😊

X