Kızlar çok kötüyüm, ne yapacağımı bilmiyorum:(

Canım Allah yardımcın olsun demeye geldim, kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş :)
Ay sonu 1 yaşında olacak hala aynı.
Yalnız şu var ki ne zaman kendi kendime "Bu çocuğa ne oldu, delirdi yine" desem atak haftalarını açıp bakıyorum mutlaka atağa denk geliyor. Yaklaşık 9 aylıkken de böyle bir atak dönemine girmişti, en uzun ve en sıkıntılı atak dönemi diyorlar uzmanlar bu dönem için. Tam geçen hafta geçti derken bu hafta yeni atak başladı.

Benim artık tek dileğim atak haftaları benim regl dönemime denk gelmesin, yoksa içimden canavar çıkıyor :KK70:

Geçecek inşallah, büyüdüğünde tek tek soracağım ona. Not alıyorum :confused:
Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim.
Senin duan da kabul olur inşallah. Denk gelmez.

Nedense birden aklıma geldi. Acaba bu bebisler arkadaş istiyor olabilir mi?

Bu gece 2 yasindaki kizimla sabahladik. Perşembeden beri hastayiz ailecek. Gida zehirlenmesi geçirdik ve ben hamileyim. Bu gece gecirdigim en zor gecelerdendi karin agrisi yaşadı. Ve elimden birsey gelmiyor.
Zaten doğduğundan beri kabizlik ve gaz sorunu hic bitmedi. Demem o ki Allah saglikla sinamasin sebepsiz aglama krizleri sinirleri bozsada cocugun aciyla cirpindigini gormekten daha iyi. Benim kizimda sinirli kendini vurur, bize vurur. Cok hastalik atlatti yiprandik iyice. Yine de bin şükür. Allah yardımcımız olsun

C
Bu gece 2 yasindaki kizimla sabahladik. Perşembeden beri hastayiz ailecek. Gida zehirlenmesi geçirdik ve ben hamileyim. Bu gece gecirdigim en zor gecelerdendi karin agrisi yaşadı. Ve elimden birsey gelmiyor.
Zaten doğduğundan beri kabizlik ve gaz sorunu hic bitmedi. Demem o ki Allah saglikla sinamasin sebepsiz aglama krizleri sinirleri bozsada cocugun aciyla cirpindigini gormekten daha iyi. Benim kizimda sinirli kendini vurur, bize vurur. Cok hastalik atlatti yiprandik iyice. Yine de bin şükür. Allah yardımcımız olsun
Çok geçmiş olsun. Peki şu an iyi misiniz? Tamamen atlattınız mı? 😣😣

Kızlar iki kızım var. Biri 5 yaşında diğeri 9 aylık.
Normalde çok sessiz sakin biriydim. Hiçbir şeye sinirlenmezdim. Ama şimdi öfke patlamaları yaşıyorum.
Benim küçük kızım bebekken normaldi. Uyuması gereken zamanda uyurdu, emerdi, hiç zorlanmadım desem yeridir. Taki istanbula gidip gelene kadar. Sonrasında kızım resmen çıldırdı. Saatlerce ağlamaya ve hiç uyumamaya başladı. Ona bile şikayet ederken şimdi daha beter oldu. 15 gün içinde hem süründü hem yuvarlandı hem emekledi hem de tutunarak yürümeye başladı. Ben tam adapte olamadım bu duruma. Gücüm yetmiyor artık 9 aylık bebeğe. 😭😭😭
Az önce mama yedirmeye çalışıyorum. Bir yandan kaşığı çekiyor bir yandan mama tabağını tekmeliyor bir yandan da kendini kucağımdan atmaya çalışıyor. Ki tutamadım kucağımdan yere düştü. Sonra altını pisletmişti, pişmesin yıkayayım dedim resmen sebepsiz yere çırpınmaya başladı. ( su sıcaklığı gayet normaldi) kucağımdan inmeye çalışıyor. o arada poposunun kenarını iki kere musluğa çarptı ve morardı. Yarım yamalak yıkadım. Altını bağlamaya çalışıyorum nasıl çığlık atıyor, dönüp kaçmaya çalışıyor. Zar zor bağladım, uyutayım dedim sürekli kasılma halinde ve tekmeliyor. Ayaklarım koptu resmen. Sinirden kendimi tokatlamaya başladım. Sonunda uyudu ama ben kendimi savaştan çıkmış gibi hissediyorum. Küçücük bebeğine gücü yetmeyen çaresiz bir anne gibi hissediyorum. Biz ne yapalım diyeceksiniz belki ama birilerine anlatmaya ihtiyacım vardı, sadece anlatmak istedim. 😭😭😭😭😭
Böyle dönemler oluyor,diş dönemidir belkide sabır gerektiriyor

Böyle dönemler oluyor,diş dönemidir belkide sabır gerektiriyor
Uykusuzluk yorgunluk benu bitirdi, sabrım çok azaldı maalesef. Şu an sakın kafayla sabırlı olmam gerektiğini düşünüyorum. Ama o kriz anında olayları yönetemiyorum ve kriz geçiriyorum. Bütün sorun ben de aslında.

Uykusuzluk yorgunluk benu bitirdi, sabrım çok azaldı maalesef. Şu an sakın kafayla sabırlı olmam gerektiğini düşünüyorum. Ama o kriz anında olayları yönetemiyorum ve kriz geçiriyorum. Bütün sorun ben de aslında.

Melisa ,papatya çayı için. Bunaldiginizi hissettiğiniz anda 5 dk. ya babasına verin ya da beşiği koyup camdan nefes alın.

Uyuyan , duran uysal bebekler var ama çoğunluğu böyle yavruların.

Hepimiz uykusuz huzursuz zamanlar geçirdik.

Sakin olmak zorundasınız. Sizin bütün olumsuzlugunuz, gerginliginiz bebeğe geçiyor.

Külot bez alın bir süre. Yatarak değil ayaokta değiştirmiş olursunuz. Dikkatini başka yine çekmeye çalışın yemekte, alt değiştirme durumlarında sakın inada sokmayın.

Tedirginliginizi hissetmesin , kullanır.

Melisa ,papatya çayı için. Bunaldiginizi hissettiğiniz anda 5 dk. ya babasına verin ya da beşiği koyup camdan nefes alın.

Uyuyan , duran uysal bebekler var ama çoğunluğu böyle yavruların.

Hepimiz uykusuz huzursuz zamanlar geçirdik.

Sakin olmak zorundasınız. Sizin bütün olumsuzlugunuz, gerginliginiz bebeğe geçiyor.

Külot bez alın bir süre. Yatarak değil ayakta değiştirmiş olursunuz. Dikkatini başka yine çekmeye çalışın yemekte, alt değiştirme
Arkadaşlar sağ olsunlar beni böyle telkin edince işleri oyuna çevirerek yaptım. Kızdığı anda üstünü giydirmeyi bıraktım, altını değiştirirken ayağa kalkmak istedi kaldırdım, tekrar yatırdım, sofrayı dağılmasına izin verdim. Iki dakika sonra sıkılıp bıraktı. Tavsiyeler gerçekten çok işime yaradı.

Doktora götürdüm. Enfeksiyonla alakalı bir şey söylemedi. Boynunun altında egzamaya benzer bir yara var. Belki o yapar dedi. Sürekli kaşıyordu çünkü . Ilaclarini kullanınca düzeldi ama çok dikkat ediyorum. Huysuzluğu geçmedi tabi.
Tahlil yapildi mi yoksa yapilmadan enfeksiyonla ilgisi yok mu dedi anlamadim.
Egzama ne boyutta acaba benim cocugumda da var tam ensesinde hep tirnak izi.

Tahlil yapildi mi yoksa yapilmadan enfeksiyonla ilgisi yok mu dedi anlamadim.
Egzama ne boyutta acaba benim cocugumda da var tam ensesinde hep tirnak izi.
Tahlil yapmadı. Belirtileri sordu sadece. Hiçbiri yoktu.
Egzama da boynunun altında , göğsünde ve pazılarında vardı. Krem, şurup ve nemlendirici yazdı. Kullandıktan sonra kaşıntısı gecti çok şükür ama öncesi de hep kanatıyordu oralarını.

Tahlil yapmadı. Belirtileri sordu sadece. Hiçbiri yoktu.
Egzama da boynunun altında , göğsünde ve pazılarında vardı. Krem, şurup ve nemlendirici yazdı. Kullandıktan sonra kaşıntısı gecti çok şükür ama öncesi de hep kanatıyordu oralarını.
Ne ilaclar veri acaba. Bana iki krem birde alerji icin surup vermişti

Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim.
Senin duan da kabul olur inşallah. Denk gelmez.

Nedense birden aklıma geldi. Acaba bu bebisler arkadaş istiyor olabilir mi?
Ablası evdeyken oyun oynuyorlar mı? İkisi bir aradayken izleyin bakalım neler yapıyor bıdık..
Benim kuzu hep abisinin peşinde geziyor :KK70:

Ablası evdeyken oyun oynuyorlar mı? İkisi bir aradayken izleyin bakalım neler yapıyor bıdık..
Benim kuzu hep abisinin peşinde geziyor :KK70:
Ablasını çok seviyor, abla nereye giderse o da oraya gidiyor.
Dün oynarken ablasını yere yatırdı sonra üstüne çıktı. 🙈🙈🙈🙈
Ablasının imdat bağrışına geldim. Normalde abla kardeşe bir şey yapmasın diye yalnız bırakmamak gerekir ama bizde tam tersi🤣🤣🤣🤣

Arkadaşlar sağ olsunlar beni böyle telkin edince işleri oyuna çevirerek yaptım. Kızdığı anda üstünü giydirmeyi bıraktım, altını değiştirirken ayağa kalkmak istedi kaldırdım, tekrar yatırdım, sofrayı dağılmasına izin verdim. Iki dakika sonra sıkılıp bıraktı. Tavsiyeler gerçekten çok işime yaradı.
Bunların yazın olması da bir avantaj. Hemen bezini bağliyim, giydireyim de üşümesin derdi de yok. Hem altı açık kalınca biraz serinler popo. Külot bez kullanıyorum ben, giydirmesi kolay oluyor. Ama her türlü çocuklar için eziyet, bu yaz sıcağında popoda kocaman bez

Bunların yazın olması da bir avantaj. Hemen bezini bağliyim, giydireyim de üşümesin derdi de yok. Hem altı açık kalınca biraz serinler popo. Külot bez kullanıyorum ben, giydirmesi kolay oluyor. Ama her türlü çocuklar için eziyet, bu yaz sıcağında popoda kocaman bez
Ben külot bez denemedim. Erken gibi düşündüm.
Sizinki kaç aylık? Dün yazdınız belki de benim kafam balon gibiydi. 🙄🙄

Ablasını çok seviyor, abla nereye giderse o da oraya gidiyor.
Dün oynarken ablasını yere yatırdı sonra üstüne çıktı. 🙈🙈🙈🙈
Ablasının imdat bağrışına geldim. Normalde abla kardeşe bir şey yapmasın diye yalnız bırakmamak gerekir ama bizde tam tersi🤣🤣🤣🤣
abla yine bir nebze nazik olabilir de benimki abi :KK70: robotlarla savaş oyunu oynatıyor kardeşine :KK70: bazen çarpışmalar, kazalar oluyor.. Zor zaptediyorum fırlamayı, kız o yavrum abartma diyorum.. Tamam diyor, 5 dakika sonra yine coşuyor

Tam benim küçük kızıma göre bir abiymiş. 😂😂😂

Allah canlarına sağlık versin. Bize de bol bol sabır versin.
Uzaktan bakınca çok sevimli haller ama insanoğlu işte. 🤷‍♀️

abla yine bir nebze nazik olabilir de benimki abi :KK70: robotlarla savaş oyunu oynatıyor kardeşine :KK70: bazen çarpışmalar, kazalar oluyor.. Zor zaptediyorum fırlamayı, kız o yavrum abartma diyorum.. Tamam diyor, 5 dakika sonra yine coşuyor

X