Deri ve Cilt Hastalıkları Kızlar bakar mısınız Acil.. Resimli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doktora 2 saati geçti demiş miydiniz? Eğer dediyseniz çok şaşırdım şuan. Şeker için 2. Saat tokluğuna bakılıyor 120 yi geçmemesi lazım. Dahiliyeye gidin lütfen ilk işiniz. Yaraları görünce direk anladım bizim çoğu hastamızda mevcut bu durum
Cildiye doktorum bayandı.. Şekerime baktı sen bu tahlili verdiğinde tokmuydun dedi ben de sadece sabah poğaca yedim o kadar dedim Söyledim. Aç hissediyorum dedim. Aradan baya zaman geçmişti zaten öğle yemeği gelmişti. Dahiliyeye gitcem. Doktor anlamadı gibime geldi şekerin 200 çıkmış ama toksun sorun yok dedi.

Ben 3 gün boyunca her aklıma geldiğinde tabaka seklinde sürmüştüm ve geçmişti.
Farklı ne kullandınız son zamanlarda? Mesela bende olmasına sebep olan loreal in çok kaliteli bir kremiydi sonra fark ettim ki şu nemlendiricilere karşı hassasim. İçerisinde ne var bilmiyorum ama yağlı Krem değil de nemlendirici olursa mentollü bir şey surmuscesine cildim yanıyor.
Sizin de tedavi diye sürdüğünüz şeylerin icerigindeki birşeye karşı olabilir. En garantisi sade vazelin bence.
Ben alerjimin olduğu birşey sürünce yanıyordu ama yağlı nemlendirici surdugumde rahatliyordum. Siz de bu şekilde beyin iyi geldiğini bulun ve onu kullanın ama sade vazelin garantili:)
Vazelin de kullandım canım. Biliyorum onu :)

Sıcak su değdi mi hissetmiyorum acısını kaşıntı o şekilde gidiyor. Banyodan çıktıktan sonra kuru oluyo pul pul dökülüo ve yara oluyor resmen deri çatlıyor kendiliğinden.
Egzama olma ihtimali yüksek eğer minik baloncuklar olup içi su doluyorsa kaşıntıyla beraber egzama olma ihtimali yüksek. Stres ve deterjanlar sabunlar tetikler. Ama doktor üritiker demiş bilemedim🤔

Aslında çokta şeker tüketiyorum şekeri çok seviyorum özellikle çok çay içerim ve çayıma 3 kaşık şeker atarım bir ara azalttım da 2 atıyorum şuan..aşırı Çikolata da yiyorum. Dahiliyeye de gitcem. Teşekkür ederim yorum için
Şeker yerine stevia kullanmayı deneseniz? Çikolata da 80% bitter stevialı var.

Teşekkür ederim yemek konusunda evet bşr ara banada zehir gibi geliyordu. Resmen hayattan midem bulanıyordu
O zaman ağır depresyon geçirebiliyor olabilirsiniz.
Hemen doktora gidin.
Lütfen hayatta hiç birşey bizden önemli değil...
Ben artık kimseyi beni üzecek kadar hayatıma sokmuyorum, üzeni de hemen çıkarıyorum hayatımdan.
Başımıza eğer üzücü bı olay geldiyse de güçlü olmak zorunda değiliz ve güçlü durmayalım. İşte buda bizi bitiriyorum.
Üzüntüyü de üzüntü gibi yaşamamız lazım.

Lohusayken stresten vucudumda olmustu gecenin 3unde hastaneye nasil gittigimi unutamiyorum o gün sadece alerji iğnesi yapip gönderdiler, ertesi gün cildiyeci ürtiker demişti Nerisona diye bi krem. Verdi çok iyi gedi bana.

Lohusayken stresten vucudumda olmustu gecenin 3unde hastaneye nasil gittigimi unutamiyorum o gün sadece alerji iğnesi yapip gönderdiler, ertesi gün cildiyeci ürtiker demişti Nerisona diye bi krem. Verdi çok iyi gedi bana.
Aaa işte aynı durumdayız. Gecenin 3 ü ağladım ve eşim apar topar acile götürdü iğne yaptılar ayaklarıma uyuşturan kremden sürdüler ismini unuttum.. Sargıladılar resmen yürüyemiyordum sabaha kadar hastanedeydik sonra cildiyeye gittik o arada

Aaa işte aynı durumdayız. Gecenin 3 ü ağladım ve eşim apar topar acile götürdü iğne yaptılar ayaklarıma uyuşturan kremden sürdüler ismini unuttum.. Sargıladılar resmen yürüyemiyordum sabaha kadar hastanedeydik sonra cildiyeye gittik o arada
Aynen bende aglayarak gittim.bi dene benim 2 güne geçmişti.

Teşekkür ederim canım. Zahmet edip araştırmışsın linkini atmışsın bana. 🙏🙏
Ama ben İnternette çok araştırdım çeşitli nedenler var. Ürtiker ve egzama yazar daha çok zaten
bi de tokluk kan şekeri 200 biraz fazla gibi. Bu yaralar iyileşmekte gecikirse bence bi daha gidip açlık kan tahlili yaptırmalısin. Benim yüzümde olur bazı zamanlarda ama seninki kadar değil.
Bir kere bebek sampuani alacagma bebek sıvı el sabunu alıp yuzumu onla yikamsm mahvolmstm. Bir de şehit dışında bir eğitimdeydim. Bekar genç güzel bir kızım yakışıklı cocuklar falan .. Kimsenin yüzune bakamamstm :işsiz: eğitim bitti döndüm yuzum iyileşti . 🤦🏻
Umarım seninki de hemen geçer :dua:

bi de tokluk kan şekeri 200 biraz fazla gibi. Bu yaralar iyileşmekte gecikirse bence bi daha gidip açlık kan tahlili yaptırmalısin. Benim yüzümde olur bazı zamanlarda ama seninki kadar değil.
Bir kere bebek sampuani alacagma bebek sıvı el sabunu alıp yuzumu onla yikamsm mahvolmstm. Bir de şehit dışında bir eğitimdeydim. Bekar genç güzel bir kızım yakışıklı cocuklar falan .. Kimsenin yüzune bakamamstm :işsiz: eğitim bitti döndüm yuzum iyileşti . 🤦🏻
Umarım seninki de hemen geçer :dua:
Ooo baya şansız bir gün geçirmişsiniz..
Sizede geçmiş olsun

Teşekkür ederim

Cildiye doktorum bayandı.. Şekerime baktı sen bu tahlili verdiğinde tokmuydun dedi ben de sadece sabah poğaca yedim o kadar dedim Söyledim. Aç hissediyorum dedim. Aradan baya zaman geçmişti zaten öğle yemeği gelmişti. Dahiliyeye gitcem. Doktor anlamadı gibime geldi şekerin 200 çıkmış ama toksun sorun yok dedi.
Anladım canım bu durumda şekerin yüksek ama panikleme ilk işin dahiliyeye gitmek olsun için rahatlasın en azından. Yaralarına da bilmediğin hiçbirşey sürme dahiliye seni yönlendirir tahlil sonuclarını at bana istersen birde bakayım

Anladım canım bu durumda şekerin yüksek ama panikleme ilk işin dahiliyeye gitmek olsun için rahatlasın en azından. Yaralarına da bilmediğin hiçbirşey sürme dahiliye seni yönlendirir tahlil sonuclarını at bana istersen birde bakayım
Eşim sağlıkçı canım o da baktı. Değerler normaldi. Bilgisayardan baktı doktor eşim de baktı o arada.

Eşim sağlıkçı canım o da baktı. Değerler normaldi. Bilgisayardan baktı doktor eşim de baktı o arada.
Ve ikiside o şekere normal dedi? Neyse :) diyabetik ayak nedir bir araştır derideki büller (su toplanmaları) çatlaklar ülserler nasıl anlamıyolar tuhafıma gitti gece gece geciktirme sen Allah korusun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X