Gelin Makyajı Kızlar Acil Fikre İhtiyacım Var

CansuTore

En büyük derdimin ömrü, omzuna kadar..
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2016
223
183
Kızlar merhaba herkese.
Mayısta düğünüm var sayılı günler kaldı.
Düğün makyajımı kendim yapmak istiyorum.
Kendimden bahsetmem gerekirse, siyah saçlıyım, gözlerim ela, tenim açık buğday.

Mat bir makyaj mı yapsam yoksa daha nemli bitişli, bol aydınlatıcılı bir makyaj mı yapsam bilemedim.
Gelinliğim dantel askılı kabarık bir model. Saçlarımı maşalatıp dağınık topuz yaptırmayı planlıyorum. Simsiyah saçlarım mavi siyah boyuyorum sürekli (mavilik fazla olmasa da) ,
Nasıl bir makyaj yapıyım sizce, eyeliner çekiyim mi çekmiyim mi gözlerimin şekli badem.
Ruj olarak canlı renkler mi yoksa nude tonları mı tercih ediyim,
Ten ürünlerinde sürekli açık renkler kullanıyorum kendi rengimden en az 1 ton acık olucak şekilde.
Islak makyaj daha kafama yatıyor sanki.
Hangi renkleri kullanmalıyım sizce, hangi ürünleri kullanmalıyım. Lütfen marka olarakta fikir verirseniz çok mutlu olurum.
Sayılı günlerim kaldı, gidip alışveriş yapıcam makyaj malzemerinin hepsini. Lütfen fikir verin bana, makyajımın doğal olmasını istiyorum onu söyliyim sadece.
Çok ihtiyacım var fikirlerinize, bekliyorum :))

Kızlar merhaba herkese.

Mat bir makyaj mı yapsam yoksa daha nemli bitişli, bol aydınlatıcılı bir makyaj mı yapsam bilemedim.
Gelinliğim dantel askılı kabarık bir model. Saçlarımı maşalatıp dağınık topuz yaptırmayı planlıyorum. Simsiyah saçlarım mavi siyah boyuyorum sürekli (mavilik fazla olmasa da) ,
Nasıl bir makyaj yapıyım sizce, eyeliner çekiyim mi çekmiyim mi gözlerimin şekli badem.
Ten ürünlerinde sürekli açık renkler kullanıyorum kendi rengimden en az 1 ton acık olucak şekilde.
Hangi renkleri kullanmalıyım sizce, hangi ürünleri kullanmalıyım. Lütfen marka olarakta fikir verirseniz çok mutlu olurum.
Sayılı günlerim kaldı, gidip alışveriş yapıcam makyaj malzemerinin hepsini. Lütfen fikir verin bana, makyajımın doğal olmasını istiyorum onu söyliyim sadece.

Bu işte profesyonel değilsen uzman birinden yardım iste bence, düğün makyajı pek riske atılacak bir durum değil

Şimdi böyle ne desek olmazki makyaj fotolarına bak netten çok renkli farlar falan kullanma sonra düğünden önce yap dene hangisini yakıştırırsan onu yaparsın

Bu işte profesyonel değilsen uzman birinden yardım iste bence, düğün makyajı pek riske atılacak bir durum değil
Kendisi profosyonel olsa bu kadar soruyuda bıze sormazdı dıye dusunuyorum ve sana katılıyorum

Kızlar merhaba herkese.

ıslak ve canlı makyajlar fotoğraflarda acayip parlıyor. ve çok çirkin bir görünüm bırakıyor.. alışverişi yaparken mutlaka bir makyaj sabitleyici ve transparan pudra alın ki terleme vsden kaynaklanan parlamayı alsın. ara ara kullanırsınız düğün günü..
mutlaka waterproff makyaj malzemeleri alın. hemen akmasın.ben makyajımı kuafore yaptırdım ama makyaj malzemelerimi kendim götürdüm. clarnisin ürünlerini kullandım gayette güzel oldu. marka olarak çok kaliteli bir markadır. günlük hayatta da aynı mlazemeleri kullanıyorum. özellikle göz ürünleri çok kalıcı. ben lens kullandığım için hemen akan rimeldir kalemdir beni çok rahatsız ediyor. o yüzden kalıcı alıyorum. sabah 9 da evden çıkarken makyaj yaparım akşam 8de kala durur göz kalemi gözümde. gelinliğinizle veya gelin çiçeğinizle uyumlu bir makyaj yapmanızı öneririm. illaki ıslak bir görünüm isterseniz ruju ıslak görünümlü seçersiniz..

Makyajı uygulama açısından bir eğitimim yok tabiki ama yapabiliyorum yani her şeyi güzel bir şekilde uygulayabiliyorum. Kuzenimin nişan makyajını da ben yaptım, dedim kendi makyajımı niye yapmıyorum.
Ürünleri güzel uygulayabiliyorum, sadece hangi ürünü uygulayacağım hakkında ikilemde kaldım.
Loreal lumi magique fondötenin ışıltılı olduığunu biliyorum, mac'inde ışıltılı yapıda fondötenleri var, aydınlatıcı olarak hangi ürünü alsam bilemedim.

Bu kadar sorduguna gore cok da profesyonel degilsin.Kendine hangi tonlarin nasil bir makyajin gittigini sen daha iyi bilirsin.Kuafore yaptir canim yaslan arkana istedigin bi fotoyu goster yapsin.Nicin kendin yapmak istiyorsun

Kendisi profosyonel olsa bu kadar soruyuda bıze sormazdı dıye dusunuyorum ve sana katılıyorum

Profosyonellikten kastınız eğitim almaksa bu konuda, evet almadım. Ama makyaj ürünlerinin nerde kullanılıcağını çok iyi bilir ve de çok güzel uygularım. Elim yatkındır ve becerikliyimdir. Ama konu kendi düğünüm olduğunda bu siteden de fikir alışverişinde bulunmak istedim. Gelipte burada, aydınlatıcı nereye uygulanır, ruj nasıl sürülür, eyeliner nasıl çekilir vs. gibi teknik sorularda bulunmadım. Renk, ürün hakkında fikir almak istedim sadece. Yeri geliyor hepimiz bir makyözün yaptığı makyajdan daha güzelini yapabiliyoruz sonuç olarak

Bu kadar sorduguna gore cok da profesyonel degilsin.Kendine hangi tonlarin nasil bir makyajin gittigini sen daha iyi bilirsin.Kuafore yaptir canim yaslan arkana istedigin bi fotoyu goster yapsin.Nicin kendin yapmak istiyorsun
Kuaförlerin yaptığı makyajları genelde beğenmiyorum, hayatımda önemli bir düğün vesilesiyle 2 defa güvendiğim kuaföre gidip fotoğraf göstermeme rağmen, sonuç istediğim gibi olmadı. Günlük hayatta bile kendi makyajımı vallahi daha güzel yapıyorum. Bana gidecek renkleri evet biliyorum, toprak tonları yakışıyor mesela. Ruj olarak nude tonların yakıştığını düşünüyorum. Genelde göz içine siyah kalem kullanıyorum onu da yakıştırıyorum kendime. Ama söz konusu kendi düğünüm :) Fikir almak istediğim konu ten ıslak görününce mi daha iyi duruyor sizce yoksa mat mı, göz makyajı eyeliner ve takma kirpikle desteklenirse mi daha güzel durur yoksa açık renk bir far ve kirpik uygulandığında mı ? Aslında kuaförde bile ikilemde kalınan fikir alışverişi yapılabilen bir konu bu :)

mat ten daha iyi duruyor. eyeliner güzel oluyor ama göz yapınada bağlı. ben pek beğenmiyorum takma kirpik bana çok yapay geliyor. o yüzden düğünden önce ipek kirpik taktırmıştım. bunu bir araştırabilirsin kirpiklerin kısa ise.

Ben hiç anlamam da çok hoşuma gitti fikrin.
Ben de makyajımı ve saçımı kendim yapabiliyor olmayı çok isterdim hele ki düğünümde. Bunun hatırası bile yeterdi bana.
Kendime fön bile çekemiyorum maalesef.
Sonsuz mutluluklar ve kolay gelsin.

Kuaförlerin yaptığı makyajları genelde beğenmiyorum, hayatımda önemli bir düğün vesilesiyle 2 defa güvendiğim kuaföre gidip fotoğraf göstermeme rağmen, sonuç istediğim gibi olmadı. Günlük hayatta bile kendi makyajımı vallahi daha güzel yapıyorum. Bana gidecek renkleri evet biliyorum, toprak tonları yakışıyor mesela. Ruj olarak nude tonların yakıştığını düşünüyorum. Genelde göz içine siyah kalem kullanıyorum onu da yakıştırıyorum kendime. Ama söz konusu kendi düğünüm :) Fikir almak istediğim konu ten ıslak görününce mi daha iyi duruyor sizce yoksa mat mı, göz makyajı eyeliner ve takma kirpikle desteklenirse mi daha güzel durur yoksa açık renk bir far ve kirpik uygulandığında mı ? Aslında kuaförde bile ikilemde kalınan fikir alışverişi yapılabilen bir konu bu :)
Bence mat kullan parlak olunca fotolarda kotu cikiyor.Bi de ben mac in urunlerini cok seviyorum.Eyeliner uygula tabi ki ve takma kirpikte cok guzel gosteriyor.Dugunun sonucta cok da sade olmasin.Ruj olarak cok cart tonlar hic yakismiyor gelinlere.Narsin nude tondaki rujlarindan birine secebilirsin.Kaslari belirginlestir kas fariyla.Toprak tonlarindaki golgeli farlarda cok guzel oluyor.Cok mutlu ol insallah
images (7).jpg

mat ten daha iyi duruyor. eyeliner güzel oluyor ama göz yapınada bağlı. ben pek beğenmiyorum takma kirpik bana çok yapay geliyor. o yüzden düğünden önce ipek kirpik taktırmıştım. bunu bir araştırabilirsin kirpiklerin kısa ise.
Ipek kirpik kendi kirpiklerine zarar verdi mi.Bende ipek kirpikleri cok seviyorum cesaret edemiyorum

Ben hiç anlamam da çok hoşuma gitti fikrin.
Ben de makyajımı ve saçımı kendim yapabiliyor olmayı çok isterdim hele ki düğünümde. Bunun hatırası bile yeterdi bana.
Kendime fön bile çekemiyorum maalesef.
Sonsuz mutluluklar ve kolay gelsin.

Umarım güzel birşeyler yapabilirim, benim elimden geliyor ve severek yapıyorum, anısı yeter evet ve fotoğrafçımız o anı da çekicek :) Güzel dilekleriniz içi çok teşekkür ederim :)

Ipek kirpik kendi kirpiklerine zarar verdi mi.Bende ipek kirpikleri cok seviyorum cesaret edemiyorum

bende hassasiyet yarattı.alerjik bir bünyem olmasıyla alakalı ama. birde alışık olmadığımdan çok ağır geldi rahatsız oldum. ama kirpiklerime bir zararı olmadı. kuzenimde 3 ayda bir yaptırır. sürekli kullanıyor o çok sıkıntısı olmadı. ama iyi bir yere yaptırmanız lazım. temiz çalışacak kaliteli malzeme kullanacak bir yer olmalı. çünkü bunu kalkıp japon yapıştırıcısı ile yapmaya kalkanlarda var. onlar mahvediyor insanın gözünü..

Bence mat kullan parlak olunca fotolarda kotu cikiyor.Bi de ben mac in urunlerini cok seviyorum.Eyeliner uygula tabi ki ve takma kirpikte cok guzel gosteriyor.Dugunun sonucta cok da sade olmasin.Ruj olarak cok cart tonlar hic yakismiyor gelinlere.Narsin nude tondaki rujlarindan birine secebilirsin.Kaslari belirginlestir kas fariyla.Toprak tonlarindaki golgeli farlarda cok guzel oluyor.Cok mutlu ol insallahEki Görüntüle 1988052

Aslında ben daha nemli bitişli bir makyaj düşünmüştüm. Ama evet fotoğraflarda nasıl görünür bilemedim. Aslında forumda albümlere bakarken sedefonur sedefonur albümlerini gördüm, kendisiyle iletişime de geçtim bu konuda :) Bayıldım makyajına ve matta değildi yani. Bilemiyorum :/

Umarım güzel birşeyler yapabilirim, benim elimden geliyor ve severek yapıyorum, anısı yeter evet ve fotoğrafçımız o anı da çekicek :) Güzel dilekleriniz içi çok teşekkür ederim :)
Ayyyy ayyyy çok duygulandım.
Ben inanıyorum ki çok güzel olacak.
Böyle bir kabiliyetin olduğu için sen de nişanlın da her ikiniz çok şanslısınız.

Kirpiklerim uzun ve gür, aslına bakarsan belki hiç ekstra kirpik ilavesine gerek duymam, rimel yeterli gelebilir. Yapay duruşu konusunda çok haklısın :)

X