Kızımın dişleri

Lineerx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
220
253
Iyi aksamlar.lutfrn konum tasinmasin.diger taraftan cevap alamiyorum.
Kizim 6 yasini doldurdu.sut disleri dokulmeye basladi.yerine gelen disler yamuk cikiyor.duzelir mi acaba bilgisi olan var mi.dis doktoruna goturecegim.buradan da sormak istedim.

Iyi aksamlar.lutfrn konum tasinmasin.diger taraftan cevap alamiyorum.
Kizim 6 yasini doldurdu.sut disleri dokulmeye basladi.yerine gelen disler yamuk cikiyor.duzelir mi acaba bilgisi olan var mi.dis doktoruna goturecegim.buradan da sormak istedim.

Yamuk çıkan diş kendi kendine düzelmez tabi ki. Hepsi tamamlanınca bir ihtimal daha iyi görünebilir ama küçük bir ihtimal. Düzelmesi için ortodontik tedavi görmeli.

Alt disleri ilk cikarken hafif yamuk gibiydi.uzadikca duzeldi.simdi yamuk disler dokuldu.yerine cikanlar da yamuk.acaba bunlar da uzadikca duzelir mi.belki cocugu oyle olan vardir diye sordum.

Bende 7 yaşındaki oglumu yeni götürdüm.. Baya döküldü dişleri. gelen yamuk çıkıyor.. damaklarında sorun yok şimdilik.. Beklicez daha çok küçük düzelme,ihtimali çok yüksek ilerki zamanda düzelmezse tel takılır, ama bunun için çok erken daha dökülücek çok dişi var.. Hepsi tamamlanınca net bişey söyleyebilirim dedi..

Bende 7 yaşındaki oglumu yeni götürdüm.. Baya döküldü dişleri. gelen yamuk çıkıyor.. damaklarında sorun yok şimdilik.. Beklicez daha çok küçük düzelme,ihtimali çok yüksek ilerki zamanda düzelmezse tel takılır, ama bunun için çok erken daha dökülücek çok dişi var.. Hepsi tamamlanınca net bişey söyleyebilirim dedi..
Cok tesekkur ederim.ben de erken oldugunu dusunuyorum.ama aklima takildi.daha 2 disi dokuldu.sizdis hastanesine mi goturdunuz.ozele mi.cocuklar icin ayri bolum var mi devlette

Özele götürdüm. Devlete götürmem için sevecen işini iyi yapan çocukları korkutmadan diş sorunlarını çözebilicek bir hekim bulamadım. İnşallah kuzuların dişleri düzelir. Diş çok önemli malesef

çocuk diş bölümüne periodontolojiye götürmelisiniz üniversite hastaneleri yada devlet hastanelerinde de var. Yeğenlerim de oldu bu problem. Röntgen çekildi çene yapısının dişlere göre dar olduğu anlaşıldı. 6 yaşından itibaren geceleri damaklık kalıp kullandılar. O kalıpla çene genişliyor. Önce gece taktılar sonra yemek saati dışında her zaman. Kalıp 6 ayda bir genişlemeye göre değiştiriliyordu plastik, öyle acı veren birşey değil. Biri düzenli kullandı onun gerek olmadı diş teline çene ve damak kemiği esnedi çıkan dişler düzgün oturdu. Diğeri düzgün takmayınca onun diş teli takması gerekli oldu dişler tamamlanınca tel takılacak üniversite hastanesi 6 yıl sonrasına gün verdi zaten o zamana ancak dişler tamamlanacak.

Benimde dişlerimde yamukluk vardı o yaşlarda düzelmedi. Tel taktırmamız gerekir...

ay o yaşlarım, babamın sallanan dişlerimi pamukla çekmesi geldi aklıma. :dondurma: benim hepsi yamuk yumuktu, hata belli bir yaşın altına tel takılmıyor zaten.ortalama 7-8 yaşından sonra takılıyor.bana da tel dediler ama kendiliğinden zamanla oturdu hepsi yerine.yine de gidince gösterirsiniz.

Cevap veren herkese tesekkur ederim.ben iyi bir doktor bulup goturecegim insallah.

X