Anket Kizimi üvey abisiyle tanistirmalimiyim

Gysmns2016

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2020
6
1
44
Merhaba, kizim 4 bucuk yasinda, ve babadan ayri 3 aydan beri, yani ayrildik daha bosanma acmadik, esimin benden önceki evliliginden oglu var, su an 12 yasinda, sizce kizima söylemelimiyim, ben kizimi cok terbiyeli saygili bir egitim veriyorum, ama esimin oglu hic terbiyeli degil. Bana akil verin, kizimla tanistirmalimiyim?

Merhaba, kizim 4 bucuk yasinda, ve babadan ayri 3 aydan beri, yani ayrildik daha bosanma acmadik, esimin benden önceki evliliginden oglu var, su an 12 yasinda, sizce kizima söylemelimiyim, ben kizimi cok terbiyeli saygili bir egitim veriyorum, ama esimin oglu hic terbiyeli degil. Bana akil verin, kizimla tanistirmalimiyim?
Birincisi uvey degil oz kardesler. Ikincisi tanıştırmalisiniz. Hayat bu bilemezsiniz yarin bir gun birbirlerine asik falan olurlar. Tanıştırıp ayni evde yasamaya baslamayacaksiniz sonucta. Terbiyesi bozulmaz merak etmeyin.

Çok zor bir süreç ama ben anne baba bir olmadiktan sonra özlüğü kabul etmiyorum önce onu belirteyim. Ama anne kız her zaman arkadaştır iyi bir sırdaştır netice de ortada bir kan bağı var yarın öbürgün karşı tarafın bak annen sana söylemedi işte sözlerini işitmemekiçin ve kızınız ile her zaman sadakat boyutunda olmak için söylemeniz daha mantıklı olmaz mı?Ayrıca siz söylediğiniz gibi eğittiğiniz öğrettiğiniz müddetçe asla gördüklerinden taviz vermez sadece kapma çağları olduğu için tabi ki de gördüğü farklı şeyler var ise daha sonra yapmaya niyetlenebilir ama başında siz olduğunuz ve herşeyi doğrusu ile yanlışı ile anlattığınız müddetçe kendi benliğinden taviz vermeyeceğini düşünüyorum kızınızın. Ayrıca abisinin bile sizden öğrenebileceği çok şey bile olabilir ileri ki hayatında olur mu olur her zaman yapıcı ılımlı sabırlı olmanız da fayda var,kızınızla mutluluklar

Birincisi uvey degil oz kardesler. Ikincisi tanıştırmalisiniz. Hayat bu bilemezsiniz yarin bir gun birbirlerine asik falan olurlar. Tanıştırıp ayni evde yasamaya baslamayacaksiniz sonucta. Terbiyesi bozulmaz merak etmeyin.
Süper kesınlıkle katılıyorum. Bencede kesınlıkle öz oluyorlar ben anne tarafı olsam bile :) benimde 2.evlılıgım oncekınden bır oglum var ve bir oglum da bu evlılıgımden oldu sımdı üveymı oluyorlar asla kabul etmiyorum :) ama arkadas cok guzel bıryere değinmiş. Bence de tanıstırılmalı.

Tesekkür ederim, ama benden olmadiginicin benim gözümde üvey oluyor, bakis ve halk acisinda öz olabilir benim icin degil.

Çok zor bir süreç ama ben anne baba bir olmadiktan sonra özlüğü kabul etmiyorum önce onu belirteyim. Ama anne kız her zaman arkadaştır iyi bir sırdaştır netice de ortada bir kan bağı var yarın öbürgün karşı tarafın bak annen sana söylemedi işte sözlerini işitmemekiçin ve kızınız ile her zaman sadakat boyutunda olmak için söylemeniz daha mantıklı olmaz mı?Ayrıca siz söylediğiniz gibi eğittiğiniz öğrettiğiniz müddetçe asla gördüklerinden taviz vermez sadece kapma çağları olduğu için tabi ki de gördüğü farklı şeyler var ise daha sonra yapmaya niyetlenebilir ama başında siz olduğunuz ve herşeyi doğrusu ile yanlışı ile anlattığınız müddetçe kendi benliğinden taviz vermeyeceğini düşünüyorum kızınızın. Ayrıca abisinin bile sizden öğrenebileceği çok şey bile olabilir ileri ki hayatında olur mu olur her zaman yapıcı ılımlı sabırlı olmanız da fayda var,kızınızla mutluluklar

Cok tesekkür ederim cok güzel aciklamissiniz, aynen cok zor benim icinde kizim icinde. Üzerine benim türkiyede kimsem yok, yani kizimla tekiz burda. Kizim 4 bucuk yasinda, ben nasil söylim, bastan sadece tanistirmalimiyim, veya nasil yapayim, kizim cok icine atan bir cocuk, babasini kesinlikle istemiyor, kötülük yapacak diye. Piskologa gitmeye zamanim yok, yoksa soracagim nasil adim atayim diye, calisiyorum ve kizim anaokuluna basladi yeni. Biraz daha yardimci olurmusunuz. Sizin cevabiniz oldukca mantikli ve acitmadan geldi.

Tesekkür ederim, ama benden olmadiginicin benim gözümde üvey oluyor, bakis ve halk acisinda öz olabilir benim icin degil.
istediginiz kadar benim icin oz degil diyin bakis acisi ve halk gozunde degil kan bagi olarak oz kardesler. Bilimin sozu gecer sizin degil!! Tanistirip tanistirmamak size kalmis ama oz be oz kardesi

Cok tesekkür ederim cok güzel aciklamissiniz, aynen cok zor benim icinde kizim icinde. Üzerine benim türkiyede kimsem yok, yani kizimla tekiz burda. Kizim 4 bucuk yasinda, ben nasil söylim, bastan sadece tanistirmalimiyim, veya nasil yapayim, kizim cok icine atan bir cocuk, babasini kesinlikle istemiyor, kötülük yapacak diye. Piskologa gitmeye zamanim yok, yoksa soracagim nasil adim atayim diye, calisiyorum ve kizim anaokuluna basladi yeni. Biraz daha yardimci olurmusunuz. Sizin cevabiniz oldukca mantikli ve acitmadan geldi.
Şimdiye kadar tanışmamış olmaları tuhaf. Babasından niye korkuyor kızınız?

lütfen kızınızı absine karşı doldurmayin sevmek isterse sevsin kardeşi sonuçta. eminim ki kızının abisini çok sevecekti bu şekilde terbiye felan düşünmeyin..
abisi kardeşim dye çok sevecekti .
belki abisi annesi babasi boşanmasindan sonra hirçin olmuş olabilir onun da sevgiye ihtiyaci vardir...
insanlarin sevgisi AÇ' TİR. o yüzden insanlar hırçınlaşiyor kötüleşiyor..

Anladığım kadarı ile kızınız tek çocuk kardeşi yok ne kadar öz değil desenizde aynı kana sahipler inkar edilemez eğer problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız bir pedagog yönlendirmesi ile açıklama yapabilirsiniz kızınıza belki çok iyi anlaşacaklar bilemezsiniz belki bir gün tanıştırmadığınız için kızınız size tepki gösterecek kendi arayacak bulacak abisini evet çok zor bir durum ama söylediğim gibi kızınıza travma yaşatmadan yapabilirseniz ne mutlu büyüdükleri zaman birbirlerine sahip çıkabilirler kardeşlik bağı çok güzel bişey..

Daha dört buçuk yaşında sizin yaşadıklarınız dan ziyade onu korumaya aynı zamanda aydınlatmaya yol göstermeye odaklı bir çağda. Nasıl buraya yazdınız detaylara girmeden babanın kötülüğünü fazla bilmeden abinin neci olduğunu görmeden aynı şekilde iki yetişkin insan gibi daha doğrusu iki bilinçli bir birey gibi detaysız ama açıklayıcı bir şekilde zamanla insanları tanıtmanız. Tek şu ki eğer kızınız içine kapanıksa her zaman bir birey gibi davranmanızı öneririm demek kendini sizlerden çok geri gördü halbuki olmamasına rağmen . Önce anlatmanız süreci kabullenip kabullenmemesi kendisini merakını uyandırmanız da fayda var ama dikkatli olun çok ince cümleleri dokumanız lazım. Yani kızınızın gözünde bir abi canlanması lazım ve şuna çok dikkat edin asla kötülüğü imgelemeyin ne babadan ne abiden ne de bir başkası bırakın iyiliği de kötülüğüde kendisi görsün kendisinin görmesi en mantıklı yolu izlemesine sebep olacaktır. Bu yükü size baba yüklemiş aslında kendisinin çok çok önceden bağdaştırıcı rol oynaması gerekiyordu ama hayat sizi seçmiş en doğru olanı yapacağınızdan da şüpheniz olmasın. Unutmayın başta kızınız sonra sizsiniz.

olabilir sonuçta kızının öz abisi ayni soyad ayni kandan taşıyor anne ayri olsada onlar öz .
anne bir baba ayrı olursa üvey sayılır.
Anne bir baba ayri olsa da uvey olmaz ayni karinda yatmis iki kardes nasil uvey olabilir? Azicik kadin olarak kendinizi degerli görün. Ikinci evliliklerini yapan iki insanin ilk evliliklerinden olan çocukları birbirine karsi üvey olur ancak.

Babaları bir öz kardeş oluyorlar.. sizin başka birinden cocugunuz olsaydı o üvey oluyor.. Ben olsam tanistirirdim kardeşleri birbirinden ayrı tutmaya kimsenin hakkı olmadığını düşünüyorum. Büyüdüğünde sizi suçlamasın..

gerçeği tabi ki bilerek büyüsün "bir abin var, annesi başka" falan gibi. ben olsam karşımdaki anne ve çocuk iyiyse benim gözetimimde görüştürür, sorunlularsa görüştürmezdim, çok isterse büyüyünce gider görüşür

X