Kız bebek ismi için yardım eder misiniz 🌸

Aslında şöyle ki, aklımda olan harfler vardı açtım konu faydalandım yardımcı olanların yardımlarından. Sonra bir liste yaptım. Listemde kalan isimler bunlardı hoşuma gidenler. Artık karar verme vakti geldi seçtiklerimden burdaki insanlara da sordum. Doğal olarak. Hani soru soruyoruz ya içerik gereği birbirimize.
Aslında beğendiniz mi diye sormadım akran zorbaligina mahal vermemek için bunlardan neler seçilmeli diye sordum.
Bizler de naçizane fikirlerimizi dile getiriyoruz.Bu saymış olduğunuz isimlerden herhangi birini koyarsanız,çocuğunuz her halükarda zorbalanacak malesef.

Canlar selam🌸

Kız ismi seçmeye çalışıyoruz sizinde fikirleriniz kıymetli, malum akran zorbaligi durumu da söz konusu bana yardımcı olmak isterseniz çok sevinirim. Bu isimler sizce nasıl? Çocuğumu akran zorbaligina maruz bırakmayacağım hangi ismi tercih etmeliyim şimdiden teşekkürler 🌸

Ada
Balam
Dera
Deva
Dila
Dora
Devin
Maya
Melodi
Mercan
Mucize
Ses
Su
Yaz
Zeyno

Birde şuna dikkat etmeye çalışıyorum. Mesela Dila ismi Dila’nin derken özel isime dikkat etmeyenler Dilanın yazacaklar ve çocuk Dila iken Dilan olacak.
Geçen gün gördüm çocuğun adı İkra annesi İkram yazmış ayırmadığı için olmuş erkek adı 🤭 bunlara da dikkat etmeye çalışıyorum biraz 🤭

Bebiş hayırlı olsun, isim konusunda seçenekler bana hitap eden isimler değil o yüzden seçemedim. "Zeynep" klasik güzeldir tercih edilebilir.

Akran zorbalığı kısmına gelince çocuklar en normal şeyle bile bir araya gelince alay edebilir ona çok takılmayın😅

Anlamı güzel olsun , telaffuzu sizin için kolay olsun 🤍🌸

Ben koyacağımı koydum, çocuk faslını kapattım, teşekkür ederim öneriniz için. Bir üyeye Ayşe, Fatma gibi klasik isimler istemiyorum demişsiniz. Burada size kimse öyle isimler tavsiye etmez zaten. Farklı olma çabası yüzünden çocukları gülünç duruma düşürüyor anne babalar. Onun yerine yine klasik ama daha modern isimler düşünebilirsiniz. Ece, Bilge, Ezgi, İnci, İpek, Gülce gibi…
Hiç işim analizi harflerin insan üzerindeki etkisine baktınız mi onlara baktım ben, harfleri oturttum sonra isim soyismi uyumuna baktım. Seçenekler çok azaldığı için babasi veya benim ismimle uyumlu olabilmelere baktım. Liste bu şekilde çıktı. Onu da söyle yapıyorsunuz Google a girip kız isimleri diyorsunuz patir patir hepsi çıkıyor ordan seçiyorsunuz kafadan atma bir şey bulmadım hepsi listede var. Sizin örneğinizle atıyorum Ece 10.000 kişide varda Deva 300 kişide var. Doğal olarak az tercih edilenleri seçmek istiyorum elimi sallasam her yer Ece öteki türlü

Neden anlamları çok güzel ismi ve soyismi uyumlu olacak isimler. Çok uzun isim istemiyorum ama Ayşe Fatma gibi klasik isimde istemiyorum. Peki öneriniz nedir? Yardımcı olun derken böyle yorumlardan bahsetmedim gerçekten yardım istedim ☺️
Çocuklar zorbalık yaparken anlamına bakalım demiyorlar ne yazık ki. O an ne çağrışım yaparsa söyleyiveriyorlar. Tabi bunun sonu yok her isme bir kulp bulunur. Gökçe koydum ben mesela, bana göre çok hoş ama çocuklar buna da bi şey bulur bulmak istese 🤣 ama en azından bilindik isim, kabul görmüş bir isim. Sizin yazdığınız bazı isimler yetişkinleri bile şaşırtabilir.
Beren, Defne, Doğa, İnci, Hilal, Beril, Deniz, Bahar, Sevgi, Gülce, Gülin, Ayça, Tuğçe, İdil aklıma gelenler. Bir sürü güzel isim var 😊

Hiç işim analizi harflerin insan üzerindeki etkisine baktınız mi onlara baktım ben, harfleri oturttum sonra isim soyismi uyumuna baktım. Seçenekler çok azaldığı için babasi veya benim ismimle uyumlu olabilmelere baktım. Liste bu şekilde çıktı. Onu da söyle yapıyorsunuz Google a girip kız isimleri diyorsunuz patir patir hepsi çıkıyor ordan seçiyorsunuz kafadan atma bir şey bulmadım hepsi listede var. Sizin örneğinizle atıyorum Ece 10.000 kişide varda Deva 300 kişide var. Doğal olarak az tercih edilenleri seçmek istiyorum elimi sallasam her yer Ece öteki türlü
Babasının ve sizin adınızla neden uyumlu olmak zorunda ki? Az tercih edilen isim eğer kötüyse seçilmemeli. 300 kişide olan Deva’dansa 10 bin kişide olan Ece olsun bunun çocuğa ne gibi bir zararı var? Bu çocuğunuzu sıradan yapmaz korkmayın. O yine babasının prensesi, annesinin kır çiçeği.

Hatta Migro olsun değişik olması isteniyor ya. Orijinal okuması migro zaten 😄

Koyuyor ya mesela Gökhan Özoğuz’un kızı Ayşe.
Bu çocuklar büyüyünce Ayşe Fatma değişik isimler olacak.
Oldu olacak mikro diyelim tam olsun. Yeterince farklıdır herhalde. 300 kişide olması önemli.

Rodos koyana kadar Rüzgar koysunlar daha iyi mesela illa ki ucundan kıyısından tuhaf olması lazım. 😂🥹
Rodos ada, manas destan dimi? Bilmiyorum ki onlar için bir anlamı olabilir belki Rodos’un. Ama dediğim gibi hiç bir bilgim yok ondan yorum yapamıyorum. Rüzgar diye 2 arkadaşımın oğlu var görmelisiniz o kadar haşarı cocuklarki benim oğlum olsa asla tercih etmem isim anlamını taşıyor ya insanlar ☺️

Manas bayağıdır var aslında ama yaygın değil. Kanije dedin ya orada bi uzaklaştık seninle…
kökleri başka benim yaşadığım bölgede başka kökenli insanlar var. Bizim ülkemizdeki 81 ilin ismini duysam onda da uzaklara bomboş bakarım. Düşünsene çocuğa Yozgat diyorsun. Çorum diyorsun. Rize diyorsun.
Rodos manas hiç duymadım. Erkek ismi olarak mı tercih edilmiş?
Şehrin cinsiyeti olmaz ama erkekti sanırım.

Rodos ada, manas destan dimi? Bilmiyorum ki onlar için bir anlamı olabilir belki Rodos’un. Ama dediğim gibi hiç bir bilgim yok ondan yorum yapamıyorum. Rüzgar diye 2 arkadaşımın oğlu var görmelisiniz o kadar haşarı cocuklarki benim oğlum olsa asla tercih etmem isim anlamını taşıyor ya insanlar ☺️

Bak işte insan karıştırıyor Lodos diye de isim var Rüzgar o. Rodos ada evet 😂😂 manasın ne gibi insanın hayatında anlamı olabilir ki. Mesela Victoria Beckham hamile olduğunu Brooklyn de öğrenmiş o yüzden şehrin ismini vermiş. Çok inanmıyorum ismini yansıttıklarını ya burçla alakalıdır o. 😂

X