Kitap Tavsiyesi/En Sevdikleriniz

Hocam merhaba. Bizim çocukta okudu o kitabı. O da arkadaşından hediye olarak almış. Sanırım şu aralar Acemi Korsan çocuklar arasında popüler bir kitap olsa gerek.
Hocam merhaba. Bizim çocukta okudu o kitabı. O da arkadaşından hediye olarak almış. Sanırım şu aralar Acemi Korsan çocuklar arasında popüler bir kitap olsa gerek.
Eger okumadiysaniz siz de okuyun bence. Ebeveynlere verdigi mesaj açisindan oldukça degerli buldum ben. Çocuklarin gözünden bakabilmeyi çogunlukla unutuyoruz. Velilerime de okumalarini öneriyorum.

En son okuduğum kitaplar: Trendeki kız ve Kafes
Trendeki kız; kurgusu ağır ilerleyen bir kitap olmasına rağmen okurken oldukça merak uyandırdı. Ayrıca Rachel ile duygusal bir bağ kurdum, onun o kendini salmışlığına çok üzüldüm.
Kafes; ilk sayfaları sıkıcı da olsa kitap ilerledikçe elimden düşüremedim, bazı ''şeyler'' tamamen okuyucunun hayal gücüne bırakılmış. Ama sonu beni çok tatmin etmedi.
Rachel.. bazen üzülüyorum ona.Bazende kendisine neden bu eziyeti yapıyor,hayat devam ediyor diyorum , kızıyorum.
az kaldı ortalarındayım:)

IMG-20170225-WA0023.jpeg
Selamlar herkese...
Kadınlar Kulübü'nde yeni değilim ama bu forumda yeniyim. İyi bir okur, aynı zamanda da iki romanı olan bir yazarım. Henüz raflarda yerini almış olan Ruhumdaki Yabancılar adlı romanımı tavsiye etmek istiyorum sizi naçizane. :dua:

Eki Görüntüle 1967743 Selamlar herkese...
Kadınlar Kulübü'nde yeni değilim ama bu forumda yeniyim. İyi bir okur, aynı zamanda da iki romanı olan bir yazarım. Henüz raflarda yerini almış olan Ruhumdaki Yabancılar adlı romanımı tavsiye etmek istiyorum sizi naçizane. :dua:
Tebrik ederim sizi.cok sevindim adınıza.en büyük hayallerimden biri yazmak.ancak yetenegim yok.yetenegi olanlara da imreniyorum.yolunuz acık olsun.:dua::KK9:

Psikoloji, kişisel gelişim türünde Doğan Cüceloğlu kitaplarını herkese tavsiye ederim. Üstün Dökmen de iyidir bu konuda.
:KK39:

Chuck Palahnıuk'un kitaplarını da farklı bulurum, alırım okurum. Ruh halime göre tabi. Bazen çok sert olabiliyor çünki dili. Ne de olsa yeraltı edebiyatının aranan isimlerinden.
Kitaplarını okumayanlar en azından bir kitabını bir film sayesinde öğrenmişlerdir. Dövüş Kulübü-Fight Club
filmi..
Gösteri Peygamberi'ni de öneririm. Kapitalist sistem eleştirisini kitaplarında bolca yapar yazar. Bu da öyle bir kitap. Aykırı.. Kitap sayfa numaraları bile sonran başa doğru gidiyor. :KK35:
Görünmez Canavarlar biraz daha sert bir içerikti. Hassas zamanlarda okumamaya özen göstermeli bu tür kitapları. Günce henüz yarım. Bir de rafta bekleyen Pigme var.
Kitapları o zamanki moduma göre seçip okuyorum ben. Yarım bırakır diğer bir kitaba başlarım, hatta bir kaç kitabı aynı zaman diliminde dönüşümlü olarak okuduğum da olur. Gülse Birsel'in Memleketi Ben Kurtaracağım adlı kitabını okuyorum şimdilerde. Modum bu çünki, mizah ihtiyacım var :KK37::KK39:
Yine Birsel'in diğer kitaplarını da öneririm. Yolculuk Nereye Hemşehrim, Gayet Ciddiyim, Hala Ciddiyim, Yazlık.. Başka da kitabı yok sanırım, bende yok.
Gözlem komedisini yer yer kara mizahla harmanlayıp akıcı bir dille veriyor okuyucularına. Seviyorum onun zekasını ve kalemini. Hoppa

Klasiklerden bahsetmesek olmaz. Bir Monte Kristo Kontu'nu, Sefiller'i, Savaş ve Barış'ı, Suç ve Ceza'yı, Ezilenler'i, Monteigne-Denemeler'i, İki Şehrin Hikayesi'ni, Babalar ve Oğullar'ı ve daha bir çoğunu da Kitaplığına dahil etmeli kitapseverler ve bu klasikleri de yeni kitapların arasına serpiştirip okumalı.

Eckart tolle Şimdi'nin Gücü, Varolmanın Gücü kitapları da spritualizme ilgi duyanlar için iyi kitaplardır.

Yarım kitaplarımdan biri de Olasılısızlık. Felsefik bir kitap olucanı düşünmüştüm. Polisiye bir roman değil.. Daha başlarda sarmadı ve bıraktım. Okuyan ve felsefik satıraraları falan bulan varsa bilgilendirsin beni lütfen.

İskender Pala'nın dili ağır geliyor bana. Kitaplarında Osmanlıca Arapça sözcükler fazlaca kullanıyor gibi.. Bu içeriği anlatımı zenginleştirir diyenler olabilir. Bence akıcılığı bozuyor. Yazarın entelektüel donanımını göstermesinden ziyade, okurun su gibi akıcı sürükleyici ve kolay anlaşılırdı demesi daha önemli bence. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk ve Şah Sultan kitapları mevcut. Tarzını sevenlere yine de tavsiye ederim..

En sevdiğim kitaptır kendisi; İki Yabancı Olmadan Önce-Renee Carlino (İndigo)

En sevdiğim kitap olmaya aday olan da; Gün Işığım-Kim Holden (Aspendos)

İkisi de ciğer bırakmadı. Bittiğinde salya sümük ağladım :cry:

X