Kitap Okuma Çabam

24 Martta almışım bu 3 kitabı
Yavaşla kitabı bitti
Mutluluk Tuzağı da bitmek üzere
Şuan istediğim hedefe ulaştım ayda 2 kitap okumuş olacağım toplam 623 sayfa olmuş olacak
Mutluluk Tuzağı adlı kitabını çokkk beğendim terapistim önermişti her bireyin okuması gereken bir kitap
kitabı ben de merak etim yeni kitap siparişimde bunu değerlendireceğim. ben de şu anda engin geçtan insan olmak okuyorum güzel gidiyor.

kitabı ben de merak etim yeni kitap siparişimde bunu değerlendireceğim. ben de şu anda engin geçtan insan olmak okuyorum güzel gidiyor.
Kitabı hayatımda okuduğum ve çok sevdiğim ilk 5 listeye aldım öyle söyleyeyim keşke yetişkinliğe eren her birey okusa keşke 20 li yaşlarda okusaydım dedim terapistim önerdi bana oldukça katkı sağladı tavsiye ederim. İnsan psikolojisi ile ilgili her kitabı okumuyorum örneğin Bircan Yıldırım Hayat Cesurlara Torpil Geçer adlı kitabı çok satanlarda gördüm ve aldım bu tarz kişisel gelişim kitaplarında kesinlikle uzmanların yazdığı kitapların tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum kitabı yarım bıraktım.

Okuduğum kitapları ve beğendiğim, dikkatimi çeken yerleri not alacağım, okuduğum kitaplar hakkındaki düşüncelerimi not alacağım bir alan olarak oluşturuyorum. Amacım hergün belli bir sayfa okumak ve hayat yolculuğumda kendimi geliştirmem için hedefler belirlemek

Genelde kişisel gelişim kitapları ilgimi daha çok çekiyor eskiden romanlara yönelmişken bir müddet sonra hayatımda yaşadığım birtakım sorunlar dolayısıyla kendimi geliştirebileceğim uzmanları, yazarları tercih ederek hayat yolculuğumda kendimi geliştirmek...

Okuduğum kitaplar (geçmişte okuduklarımı hatırlamıyorum bunlar yeni başladıklarım)

✨Evlenmeden-Boşanmadan Önce İyi Düşün (5⭐)
✨Bütün Aşklar Tatlı Başlar (3 ⭐)
✨Panik Ataklardan Kurtulmanın Yolları (5⭐)
✨Kendine İyi Davran Güzel (5⭐)
✨Şeker Portakalı (5⭐)
✨Simyacı (4⭐)
✨Özgüven Boşluğu (5⭐)
✨Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama
Sanatı (3⭐)
✨Yavaşla (5⭐)
Kitap satan sitelerde okuduğunuz kitapları, kitap hakkınaki düşüncelerinizi, alıntıları yazmak için ajandalar satılıyor. Bence okumaya teşvik etmek için çok güzel. Kitabın özetini, alıntıları, ne zaman başlayıp ne zaman bitirdiğinizi vs yazacağınız yerler belli. Anket gibi dolduruyorsunuz çok güzel. Ben almadım ama baya beğendim. Kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyenler için teşvik edici olabilir.

Kitap satan sitelerde okuduğunuz kitapları, kitap hakkınaki düşüncelerinizi, alıntıları yazmak için ajandalar satılıyor. Bence okumaya teşvik etmek için çok güzel. Kitabın özetini, alıntıları, ne zaman başlayıp ne zaman bitirdiğinizi vs yazacağınız yerler belli. Anket gibi dolduruyorsunuz çok güzel. Ben almadım ama baya beğendim. Kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyenler için teşvik edici olabilir.
Aa nasıl birşey tam anlayamadım ama biraz açar mısınız?

Ajanda gibi işte. İçerisinde kitaba başlama tarihin bitirme tarihin, özeti, sevdiğin alıntılar, bu kitap sana ne kattı gibi başlıklar var anket gibi dolduruyorsun. İçi çok sevimli.
Peki sitede arama kısmına ne yazayım güzel bir ürüne benziyor bugün kitap siparişi vericem beğenirsem içeriğini fiyatı da pahalı değilse alayım 😊umarım okumaya da teşvik eder geçen ay iyi kitap okumuşken bu ay resmen çuvalladım

Peki sitede arama kısmına ne yazayım güzel bir ürüne benziyor bugün kitap siparişi vericem beğenirsem içeriğini fiyatı da pahalı değilse alayım 😊umarım okumaya da teşvik eder geçen ay iyi kitap okumuşken bu ay resmen çuvalladım
Kitap sepeti isimli sitede gördüm. Kitap ajandası diye geçiyor. Başka yerlerdede vardır belki.

Yeni bebeklerim geldi çok heyecanlıyım😍😍😍
IMG_20210521_174749.jpg

Eklentiler

• IMG_20210521_174749.jpg
    IMG_20210521_174749.jpg
    114,5 KB · Görüntüleme: 50
Yeni bebeklerim geldi çok heyecanlıyım😍😍😍
Eki Görüntüle 2854148
İnsanın Anlam Arayışı kitabını merak ediyorum. Bir psikiyatristin ikinci dünya savaşı döneminde bir toplama kampında yaşadıklarını anlatıyormuş sanırım
Kimden duysam harika okunması gereken kitaplar arasında dediği için tercih ettim.

Gerçeğin Tokadı adlı kitap ise aldığım terapide terapistimden aldığım tavsiye üzerine tercih ettiğim bir kitap diğer tavsiyesi bir harikaydı "Mutluluk Tuzağı" adlı kitap bana çok şeyler katmıştı umarım bu kitaptan da öyle verim sağlarım. Yazar Russ Harris ise beklentim büyük 😍

İlk başlangıcım yine tabii ki Russ Harris ilk sayfalar yazarın yine harika anlatımını ortaya koyuyor.

Eklentiler

• IMG_20210521_185743.jpg
    IMG_20210521_185743.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20210521_185707.jpg
    IMG_20210521_185707.jpg
    123,1 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20210521_185305.jpg
    IMG_20210521_185305.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 51
Bu kitap kitaplığımda yarım duruyordu. Çünkü araya bir sürü başka kitaplar sokmuştum. Bugün bitirdim ve Beyhan Budak'ın 2.kitabı da harika olmuş. İyi ki kendisi psikolog olmuş ve iyi ki bizlere faydalı kitaplar yazmış. Bir kez daha okuyup ama bu sefer ruhuma işleyen yerlerin altını çizerek okuyacağım. Ruhuma şifa gibi olan kitapları çok seviyorum.

Eklentiler

• IMG_20210705_170929.jpg
    IMG_20210705_170929.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20210705_171512.jpg
    IMG_20210705_171512.jpg
    142,4 KB · Görüntüleme: 54
Bu kitabı okurken her sayfada haz aldım. Henüz bitmedi anlatmak için kelimeler yetmez tavsiye olunur.

Eklentiler

• IMG_20210724_114059.jpg
    IMG_20210724_114059.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 53
Kitabı hayatımda okuduğum ve çok sevdiğim ilk 5 listeye aldım öyle söyleyeyim keşke yetişkinliğe eren her birey okusa keşke 20 li yaşlarda okusaydım dedim terapistim önerdi bana oldukça katkı sağladı tavsiye ederim. İnsan psikolojisi ile ilgili her kitabı okumuyorum örneğin Bircan Yıldırım Hayat Cesurlara Torpil Geçer adlı kitabı çok satanlarda gördüm ve aldım bu tarz kişisel gelişim kitaplarında kesinlikle uzmanların yazdığı kitapların tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum kitabı yarım bıraktım.
Bu kitabı ben de arkadaştan ödünç aldım ve yarım bıraktım, hiç ama hiç sevmedim. Cok üstünkörü yazılmış bir kitap gibi geldi bana

Son düzenleme:
Mutluluk tuzağında Insanın anlam arayışı kitabı geçiyor sen de ordan mi keşfettin? Az önce oradaki alınıyi kendi konumda paylaştım sonra bu paylaşımını gordum 😊 okudun mu kitabı ben de listeme aldm
Evet canım orada gördüm ama öncesinde de sosyal medyada görüşlerine değer verdiğim uzmanların kitap önerilerinde görmüştüm ikisinin birleşimi ile karar verdim henüz başlarında olmama rağmen güzel verim sağlayacağımı umuyorum canım toplama kampında yaşadıklarını anlatan bir psikiyatristin yazdığı kitabı merak ediyorum. Oldukça zor şartlarda neler yaşamışlar

Bu kitabı ben de arkadaştan ödünç aldım ve yarım bıraktım, hiç ama hiç sevmedim. Cok üstünkörü yazılmış bir kitap gibi geldi bana
Ben de çok az okudum ve bıraktım sonra neden kitap sarmadı diye baktım yazar sosyoloji uzmanı herkesin kişisel gelişim kitabı yazmaması gerektiğini anladım denemiş oldum genelde çok satanlarda yer alan kitapları beğenirdim ama bu sefer maalesef

Evet canım orada gördüm ama öncesinde de sosyal medyada görüşlerine değer verdiğim uzmanların kitap önerilerinde görmüştüm ikisinin birleşimi ile karar verdim henüz başlarında olmama rağmen güzel verim sağlayacağımı umuyorum canım toplama kampında yaşadıklarını anlatan bir psikiyatristin yazdığı kitabı merak ediyorum. Oldukça zor şartlarda neler yaşamışlar
Çizgili Pijamalı Çocuk u da okumadiysan tavsiye ederim

X