Et Yemekleri Kiremitte Kağıt Kebabı - Koroplast Hazır Kesilmiş Pişirme Kağıdı Sponsorluğunda

Eline emeğine sağlık kağıdın içini goremiyince hep dibini tutturuyorum bu yemeğin ben 😁😁

Merhaba arkadaşlar
Yemek yarışmalarını bugüne kadar keyifle uzaktan takip ediyor arkadaşların heyecanlarini paylaşiyordum. Sonra neden ben de birebir canlı yaşamıyorum dedim ve karşınıza çok kolay ve çok lezzetli aynı zamanda hafif bir fırın yemeği ile geldim. :KK68:
Yemeğimin ismi " Kağıt kebabı"
Hemen malzemeleri yazıyorum.

500 Gr az yağlı kuzu eti ( dana eti de kullanabilirsiniz)
Bir kase çeri domates
Bir kase haşlanmış bezelye( konserve de olabilir )
Üç sivri biber
Bir adet orta boy patates
Bir kase arpacık soğan
Bir baş sarımsak
İki orta boy havuç
Bir tatlı kaşığı karabiber
Bir tatlı kaşığı pul biber
Etiniz yagliysa yarım çay bardağı zeytinyağı , yağsızsa yarım bardaktan biraz daha fazla zeytinyağı
Tepeli tatlı kaşığı tuz
Dört Koroplast pişirme kağıdı
Fırın tepsisinin içine iki su bardağı su
İki kiremit kap...
Eki Görüntüle 2305289
Şimdi sırasıyla malzemeleri dogramaya başlıyoruz.
Eti kuşbaşı olarak doğruyoruz. Ben kuşbaşından biraz küçük doğradım.
Eki Görüntüle 2305293

Daha sonra sarımsakları ve soğanları soyalım. Bunlar doğranmayacak. Çeri domatesleri de bütün olarak ekliyoruz.
Patatesi soyup küp küp doğruyoruz.
Havuç ve sivri biberler de doğranır.
Eki Görüntüle 2305294

Şimdi bütün malzemeleri bir tepsiye boşaltıyoruz. Damak tadımıza göre baharatları eksiltip veya artırıp etin üzerine serpiyoruz. Son olarak zeytinyağını ekleyip bütün malzemeleri karıştırıyoruz.
Eki Görüntüle 2305295
Eki Görüntüle 2305296
Kiremit kabın içine bir adet Koroplast hazir kesilmiş pişirme kağıdını kabın şeklini alacak şekilde yerleştirelim.
Eki Görüntüle 2305297
Malzemenin yarısını kabın içine ekleyelim. Kağıdın yanlarını üzerine örtelim.Diger bir kağıdı suda ıslatarak üzerine örtelim. Boşta kalan kısımları nazikçe altına sıkıştıralım.
Eki Görüntüle 2305298
Eki Görüntüle 2305299
Karışımın geri kalanını da aynı şekilde hazırlayalım.
Kiremitleri fırın tepsisine yerleştirelim. İki bardak suyu da tepsiye döktükten sonra yemeğimizi 180 derece fırına verelim.
Eki Görüntüle 2305300
Eki Görüntüle 2305301

60 dakika sonra yemek servise hazır. Afiyet olsun.
Eki Görüntüle 2305302 Eki Görüntüle 2305303
Eki Görüntüle 2305304
Eki Görüntüle 2305305
Eki Görüntüle 2305306
Eki Görüntüle 2305308 Eki Görüntüle 2305318
Abla muhteşem gözüküyor ben zaten senden iyi bir performans bekliyordum ellerine emeğine sağlık başarılar diliyorum :KK68:

Eline emeğine sağlık kağıdın içini goremiyince hep dibini tutturuyorum bu yemeğin ben 😁😁
Canfebcim bu problemin çözümünü kiremitte yapmak ve fırın tepsinin içine su koymakla çözdüm. Bir diğer püf noktası kağıdın tamamı iyice kızarmıyor bir saat süre 180 derece lokum gibi pişiriyor etleri.

Abla muhteşem gözüküyor ben zaten senden iyi bir performans bekliyordum ellerine emeğine sağlık başarılar diliyorum :KK68:
Meleğim :KK60: yemeğin geri dönüşleri bu sıcak mesajlar oldu benim için. Çok teşekkür ederim. Ozellikle yeni gelinlerin, evinden ilk kez ayrılıp mutfağa yeni giren öğrencilerin yapabileceği çok güzel pratik denenmiş yemeklerin olduğu bu kategoride yer aldığım için çok mutluyum. İnsanlara faydalı olabilme duygusunu yaşıyoruz iyi ki beraberiz.:KK68:

Canfebcim bu problemin çözümünü kiremitte yapmak ve fırın tepsinin içine su koymakla çözdüm. Bir diğer püf noktası kağıdın tamamı iyice kızarmıyor bir saat süre 180 derece lokum gibi pişiriyor etleri.
Kiremit al diyorsun yani 😁

Son birkac haftadir hastaliklar yakamizi birakmadigi icin hic dikkat edemiyorum. Ama bugünüm guzeldi :)
Geçmiş olsun canım. :KK200: Moralini yüksek tutmaya çalış. Sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmeni dilerim. Güzel haberlerini bekliyorum.

X