Kirada uzlaşamamak

Yani insafliymis gene. 10 deseydi bari bizimki de. 12 yi bile düşük buluyormus. Kendim arayacağım kadını yarin
Uzlasmiyorsa yasal artışı yapın geçin, benim ev sahibi bizi çıkarmaya çalışıyor suan hiç zam konuşulmadı %25 yapıp geçtik. Herkes manyağa bağladı iyice, fahis zam yapanlar evden atmaya çalışanlar Türklere ev vermem diyenler . Devran döner elbet bir gün

Niye uyduralım hanımefendi özellikle de mutabadımızdan. Ben burada uydurup yazsam ne olacak yazmasam ne olacak kime ne ya da bana ne faydası var. Herhalde eşinize bilgi vermez hiçbir yer bankada bilgi vermez icrada avukatta. Bilgi alıyoruz araştırıyoruz dediğimiz ya tabii ki bir tanıdığımız vasıtasıyla yada zaten kendimiz bu işin içindeyiz hiç bunları düşünmüyorsunuz herhalde. Mesajları iyi okuyun lütfen baktım /baktırdım diyorum da benim bu işin içinde olabileceğinmi düşünmedi mabadiniz herhalde. Asıl siz mabadinizdan boşa yorum yapmayin
Bu icra kayıtlarına baktırdım diyenlerin salladigini düşünüyorum, bu bilgiler gizlidir ve kişi dışında kimseye de verilmez ( savcılık istemediği sürece). Baktırdım diyenlerde el altından tanıdıkla yaptirmistir o da suç zaten. İcra dairesinde bana açılmış bir dosya var eşime bile bilgi vermiyorlar. Mabadinizdan uydurup yazmayın.

Niye uyduralım hanımefendi özellikle de mutabadımızdan. Ben burada uydurup yazsam ne olacak yazmasam ne olacak kime ne ya da bana ne faydası var. Herhalde eşinize bilgi vermez hiçbir yer bankada bilgi vermez icrada avukatta. Bilgi alıyoruz araştırıyoruz dediğimiz ya tabii ki bir tanıdığımız vasıtasıyla yada zaten kendimiz bu işin içindeyiz hiç bunları düşünmüyorsunuz herhalde. Mesajları iyi okuyun lütfen baktım /baktırdım diyorum da benim bu işin içinde olabileceğinmi düşünmedi mabadiniz herhalde. Asıl siz mabadinizdan boşa yorum yapmayin
Sizden önce yazan çok bilgili hanımefendi var ya hani, avukta baktiriyormus falan filan. Tanıdık aracılığıyla tabi bulursunuz ama YASAK. Yaptığınız şey suç ablacım suç. Çok merak ediyorsanız kiracidan talep edersiniz bunları işine gelirse kendi istedigle getirir. Vallahi böyle kaçak göcek iş yapana her şey mustehaktir.insqnlarin bilgilerini görevini kötüye kullanarak dağıtan herkesinde başına gelecek var. Kul sormazsa Allah sorar hem ona hem size. Gözardı ediyorum, kanunsuz iş yapanlara çok bile yazdım inşallah yakalanirsiniz

Yani insafliymis gene. 10 deseydi bari bizimki de. 12 yi bile düşük buluyormus. Kendim arayacağım kadını yarin

Siz arayın konuşun valla. Bilmiyorum benim çevremdeki ev sahipleri de kiracım arttırmadı, %25ten daha yukarı veremem dedi geçti hiçbir şey yapamadım diyor. Acaba biz de mi %25i yatırıp geçseydik diye düşünmüyor değilim de eşim uğraşmak istemedi. 😑

İşte bilip bilmeden herkez konuşuyor Ağzı olan konuşuyor boş boş ,sonra bizde aynı üslupla aynı şekilde cvp verince bizde ceza alioz ,banlaniyoruz.neyse onların seviyesine inmemek lagzimmis bir kere daha öğrendim.
Avukatlar vekaletname olmadan takip ve dava dosyası inceleyebilir, sorgulatabilir Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak aktarılması eylemiyle alakası yok bu durumun

Ben ev sahibini hala arayamadım. Çünkü 1 sene sonra taşınmak da pahalıya patlayacak herhalde. Üst katimizdakiler geçen hafta taşındılar ev boş. 20 bin kira istiyormuş ev sahibi. Bugun sahibinden de ilani gördüm 23 yazmis....bizim sitede bir ka boş daire daha var 20den aşağı yazmamislar akıl alır gibi değil...

Ben ev sahibini hala arayamadım. Çünkü 1 sene sonra taşınmak da pahalıya patlayacak herhalde. Üst katimizdakiler geçen hafta taşındılar ev boş. 20 bin kira istiyormuş ev sahibi. Bugun sahibinden de ilani gördüm 23 yazmis....bizim sitede bir ka boş daire daha var 20den aşağı yazmamislar akıl alır gibi değil...
İstanbulda mi yasiyorsunuz ?

Eg ne yapmayı düşünüyorsunuz? Anadolu yakası neresi acaba semt merak ettim. Valla insanlar sisirdikce şişiriyor fiyatları ev ev sahibine duyunce tabi banane banada aynısı diyor .Allah hepsini bildiği gibi yapsın. 20-23 bin ne demek yaa.bubparayi ödeyebilmek için gelir min.40 bin olması gerekir,min. Oda .tr de kim acaba 40 bin kazaniyor .?

Eg ne yapmayı düşünüyorsunuz? Anadolu yakası neresi acaba semt merak ettim. Valla insanlar sisirdikce şişiriyor fiyatları ev ev sahibine duyunce tabi banane banada aynısı diyor .Allah hepsini bildiği gibi yapsın. 20-23 bin ne demek yaa.bubparayi ödeyebilmek için gelir min.40 bin olması gerekir,min. Oda
Arayıp konusacagim kacari yok.kabul etmezse rest çekerim %25 yatırıp vs diyordum o kisimdan emin değilim artik

Valla zaten malesef İst çoğu eski ,adam biliyor istiyor bu çıksın ben daha fazlasına vereyim diye uğraşıyor.kabul ederse ne ala ,etmesse canıma minnet düşüncesinde.
Ama suda var her bir kabul edisimiz bir sonraki zamlarda yada başka konuda bize geri geliyor katlanarak kendimden biliyorum. Bu sene nasil olsa kabul etti seneyeee aynı şekilde zam yapar muhtemelen.
Yok rahatsız edecek tipler değiller, tabii belli olmaz. Semt lüks ama evler çok eski öyle diyeyim. 50 yıllık site.

Allah yardımcınız olsun.

ev degistirme sansiniz var mi ? bu yil hadi 12 odediniz semte gore iyi fiyat kalmis 12 bin anladigim .seneye yine ayni durum size lokasyon olarak uygun daha uygun yerlerin kirasi ne kadar ? Allah,kolaylik versin
Semti seviyorum, değiştirmek istemiyorum. Cocugu da burda okula gondermek ıstiyorum . Anneme de yakınım. Sırf bu yüzden 50 yıllık binada oturuyorum.

Semti seviyorum, değiştirmek istemiyorum. Cocugu da burda okula gondermek ıstiyorum . Anneme de yakınım. Sırf bu yüzden 50 yıllık binada oturuyorum.
Biraz daha üst taraflara çıksanız keşke belki Ümraniye tarafları.
Kiralar oturdugunuz yere göre nispeten daha ucuz ve daha yeni binalar.
Üsküdar, beykoz tarafları çok eski binalar.
Kartal, maltepe, pendik, tuzla ise deprem hasebiyle çok korkutuyor.
ALLAH yardımcımız olsun

İyide İstanbul'da 8000 den aşağı ev var mı . Semt bina fark etmiyor her şeye %100 zam gelirken ev kiraları neden geride kalsın . Ben sırf bu anlaşmazlık yüzünden evimi kiraya vermiyorum
Dedemin evi var kirada biz ilgileniyoruz. Kira artışı olacaktı. Yani 3000'e oturuyordu. Maltepe'nin göbeğinde bir de. Beş bin yaparız diye düşünmüştük. Sonra annem aramış işte arttırım için buluşalım, konuşalım ailece diye. Anneme " Kapa telefonu, sonra ara!" diye bağırmış. İnanamadım.

Neyse şimdi 6250 yaptık. İyi niyeti hak etmiyor. Bir de yanında arkadaşını getirmiş. Adam diyor ki benim villam var. Kiracı iki bine kalıyor. E dedik o zaman arkadaşını koy oraya. Dut yemiş bülbüle döndü ama kira, kiracı olayı dert yemin ediyorum. İstanbul'un en ayı kiracısı bizi bulmuş olabilir.

Biraz daha üst taraflara çıksanız keşke belki Ümraniye tarafları.
Kiralar oturdugunuz yere göre nispeten daha ucuz ve daha yeni binalar.
Üsküdar, beykoz tarafları çok eski binalar.
Kartal, maltepe, pendik, tuzla ise deprem hasebiyle çok korkutuyor.
ALLAH yardımcımız olsun
Led, TheQueeninthenorth TheQueeninthenorth sitede oturuyormuş. Ümraniye’deki sitelerde 20 bin liradan aşağıya kiralık daire bulamaz, hele de sitede havuz, oyun parkı, cafe, çevre ve kapı güvenlik personeli gibi hizmetleri de mevcutsa aidatları da 2500 liradan başlar.
Daha yeni Ümraniye-Ataşehir arasında kalan bir sitede ev kiralayan tanıdıklar oldu, 22 bin kira+3500 aidat.

X