Kiraci sorunu

Altut

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
24
4
30
Bizim ev istinlar ediliyor ama 5 seneye kadar yikilmaz dendi bende o evden tasindim kiraya ciktim evimide kiraya verdim lakin kiraya verirken cok durust oldum bizim ev tepede oldugu icin akrep var cevrede bir kere evde dahi gormustum ve bunu dahi kiracaya soyledim ki başım ağrımasın. Ev sobali ve sobayi dahi biraktim ve gelecek kiseye bak benim kredi borclarim var risk alarak cikacam senden aldığım kirayla gecinecem ve burasi yikilacak o yuzden bir çivi bile cakmak istemiyoruz boya yapmadik yapmayiz geldiler 3 saat oturdular kabul ettiler. Oturali 20 gun oldu kapi yaptir cok kotu koku geliyor diyor ve o koku bende yoktu actirin kanali diyoruz ek kapi niye yaptiralim tuvalete zaten geldiniz gordunuz ve ben ablaya girme bak tepede senun cocugun küçük dedim yok dedi idare edecem bir yil dedi. Simdi ariyor kira vermem alt komsu 4 bin veriyor bende 4 bin verecem diyir. Bende gecen senenin kiracisi o ve adam daha zam yapmadi ve bizi ilgilendirmez dedim ama hergun ariyor nasıl bagiriyor illa yapacaksin aşiretiz biz kocasida kocami ariyor 40 bin verin çıkalım diyor ve oda yoksa cok kotu seylet olacak diyor ne yapacagimizi sasirdik rahata erelim dedik manevi ama bizi perisan ettiler. Avukatimix vardi ama oda dönüş yapmiyor. Bu konularda bilgisi olan varmu ne yapabiliriz

40 bin verin çıkalım mı😲Bunu gelir kapısı yapmışlar sanırım ilk yaptıkları kişi siz olmayabilirsiniz. Belli ki sorun çıkarmak için girmişler.

Biz çıkmalarını istemiyoruz ki daha bir ay olmadi hergun ariyorlar artik huzurumuz kalmadı zaten maddiyatta sikintiliyiz olmasaydim evde yikilacak belirttik onlara ne diye yatirim yapalim eve

Biz çıkmalarını istemiyoruz ki daha bir ay olmadi hergun ariyorlar artik huzurumuz kalmadı zaten maddiyatta sikintiliyiz olmasaydim evde yikilacak belirttik onlara ne diye yatirim yapalim eve
Mesajla sizi tehdit etsinler telefonlarını açmayın sonra polise gidip şikayet edin bizi tehdit ediyorlar diye whatsapp yazışmaları kanıt olur. Sözleşme yaptınız mı, yaptınızsa kirayı ödemezlerse tahliye talepli icra takibi yaptırın 3 kira ödedikten sonra ama bir avukatla icra işlemini yaptırın.
Bu arada eviniz hasarlı ve yıkılacaksa kira için isteseler bile vermemelisiniz, vicdanı tarafı haricinde bu şekilde evleri kiraya verirseniz kiracınıza iki aylık kira bedeli taşınma yardımı ödemeniz gerekiyor.

Bana baya gelir kapısı haline getirmişler gibi geldi. Saydığınız o kadar olumsuzluğa rağmen oturmayı kabul etmek de çok zor açıkçası. Hani bildiğin iyice gariban, ihtiyaç sahibi falan olmak lazım ama öyle biri de bu kadar arsız olmaz. Asiretiz falan demiş bide yersen

Mesajla sizi tehdit etsinler telefonlarını açmayın sonra polise gidip şikayet edin bizi tehdit ediyorlar diye whatsapp yazışmaları kanıt olur. Sözleşme yaptınız mı, yaptınızsa kirayı ödemezlerse tahliye talepli icra takibi yaptırın 3 kira ödedikten sonra ama bir avukatla icra işlemini yaptırın.
Bu arada eviniz hasarlı ve yıkılacaksa kira için isteseler bile vermemelisiniz, vicdanı tarafı haricinde bu şekilde evleri kiraya verirseniz kiracınıza iki aylık kira bedeli taşınma yardımı ödemeniz gerekiyor.
Dask yapıldı elektrik suyu üstlerine aldılar. Vicdan olarakta bu semtte boyle ucuz yok o nedenle ki onlara bunları soyledik açık açık kendileri kabul ettiler. Zorla vermedik ve kontrat yapıldı. Vicdan olarak eger soylemeseydim evet haklısınız ama açık açık söyledim bizim oralarda her evde ne yazikki akrep var biz tepedeyiz bir bizde var sandim kizim okula baslayinca oradan asagi tarafindan insanlarla tanistim onlardada cok akrep var bunu bile soyledim. O yuzden çok rahatım. Kusurlu urunler bile ucuz fiyata satiliyor bunuda biz insanlar kabul ederek aliyoruz sakladigimiz hicbir konu yokki ve karakola gittik ses kaydiyla halledecez genc degiller yazismiyorlar sadece ariyorlar ama çok fazla tahrik ediyorlar

Hasarlı değil ama zamaninda iller bankasindan belediye kredi çekmiş buraların üstüne o yuzden bir sebep sunarak bizi bosaltiyorlar o mevzuda çok uzun ama ev hasarlı degil bende 2.5 sene oturdum ama bilgileriniz için teşekkür ediyorum

Hasarlı değil ama zamaninda iller bankasindan belediye kredi çekmiş buraların üstüne o yuzden bir sebep sunarak bizi bosaltiyorlar o mevzuda çok uzun ama ev hasarlı degil bende 2.5 sene oturdum ama bilgileriniz için teşekkür ediyorum
Rabbim yardımcınız olsun, umarım halledersiniz.

X