Düğün Kır nikahı 💐

-Lavinya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
540
1.269
30
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle belirtmeliyim ki henüz yakınlarda bir düğünüm yok
9 yıldır devam eden bir ilişkim var ve artık bu yaz kız isteme merasimi yapmaya karar verdik . Muhtemelen düğünde 2021 yazında olur
Daha yolumuz uzun anlayacağınız :-)
Yinede artık yavaş yavaş birşeyleri konuşup netleştirme dönemindeyiz .
Ben oynamalı davul-zurnalı düğünleri pek sevmiyorum . Uzun süren düğünleri de sevmiyorum . Genel itibariyle düğünleri sevmiyorum :KK45: Nette kır düğünü yapan işletmelere bakarken “kır nikahı”şeklinde bir organizasyon gördüm ve aklıma çok yattı .
Organizasyonun akışı şu şekilde
Giriş
İlk dans
Nikah
Pasta kesme merasimi
Takı töreni
Ve final :)
Ortalama 1.5-2 saat sürüyor
Kokteyl veya yemek ikramıda yapılabiliyor.
Ben bu fikri çok sevdim
Şimdi merak ettiğim şu ; aranızda böyle bir organizasyonla evlenen var mı ?
Artıları eksileriyle her türlü bilgi ve tavsiyeye açığım :KK52:

Öpüldünüz canlar

merhaba.
iyi dusunmussunz guzel bi fikir bende dusunmustum böle bir şey .. ama sonra kına gecesi olacak zaten nikah yeterli diye dusundm ama içinde kalmasın yap tabi.. ataköy yunus emre kultur merkeznn orada bi bahçe vardı ama ismini hatırlayamadım. dediğiniz gibi kır nikahı org. yapılıyor. bi bakın istersenz..

merhaba.
iyi dusunmussunz guzel bi fikir bende dusunmustum böle bir şey .. ama sonra kına gecesi olacak zaten nikah yeterli diye dusundm ama içinde kalmasın yap tabi.. ataköy yunus emre kultur merkeznn orada bi bahçe vardı ama ismini hatırlayamadım. dediğiniz gibi kır nikahı org. yapılıyor. bi bakın istersenz..
Merhaba 😊
Aslına bakarsanız benim içinde sadece nikah yeterli ama sevgilim Benimle aynı fikirde değil maalesef
Benimde aklıma böyle bir organizasyon geldi gösterişten uzak olması açısından
Ataköy demişsiniz istanbulda sanırım bahsettiğiniz mekan ama ben bursadayım
Bu tarz bi düğünde bulundunuz mu peki hiç çevrenizde yapan oldu mu

kokteyl olayı bu. tek farkı kırda yapılıyor olması sanırım.
bence yemek işine girmeyin. sadece ikram olsun. diğer türlü nikah, ilk dans, pasta bunların hepsi en fazla 30 dakikada bitecek. diğer bir saatte gelen misafirler sıkılır yani oturup bir saat yemek yemez kimse.

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle belirtmeliyim ki henüz yakınlarda bir düğünüm yok
9 yıldır devam eden bir ilişkim var ve artık bu yaz kız isteme merasimi yapmaya karar verdik . Muhtemelen düğünde 2021 yazında olur
Daha yolumuz uzun anlayacağınız :-)
Yinede artık yavaş yavaş birşeyleri konuşup netleştirme dönemindeyiz .
Ben oynamalı davul-zurnalı düğünleri pek sevmiyorum . Uzun süren düğünleri de sevmiyorum . Genel itibariyle düğünleri sevmiyorum :KK45: Nette kır düğünü yapan işletmelere bakarken “kır nikahı”şeklinde bir organizasyon gördüm ve aklıma çok yattı .
Organizasyonun akışı şu şekilde
Giriş
İlk dans
Nikah
Pasta kesme merasimi
Takı töreni
Ve final :)
Ortalama 1.5-2 saat sürüyor
Kokteyl veya yemek ikramıda yapılabiliyor.
Ben bu fikri çok sevdim
Şimdi merak ettiğim şu ; aranızda böyle bir organizasyonla evlenen var mı ?
Artıları eksileriyle her türlü bilgi ve tavsiyeye açığım :KK52:

Öpüldünüz canlar
daha ortada fol yok yumurta yook,evlilik teklifi söz nişan yok tek konu nikah merasimi mi

kokteyl olayı bu. tek farkı kırda yapılıyor olması sanırım.
bence yemek işine girmeyin. sadece ikram olsun. diğer türlü nikah, ilk dans, pasta bunların hepsi en fazla 30 dakikada bitecek. diğer bir saatte gelen misafirler sıkılır yani oturup bir saat yemek yemez kimse.
Mantıklı aslında söylediğiniz gibi en iyisi yemek işine girmeyip kokteyl tadında bişey olması olacak sanırım . Hayalimde sapsade bişey var :KK68:
Yanlış hatırlamıyorsam sizde yeni evlenmiştiniz sizinki nasıl oldu :)

daha ortada fol yok yumurta yook,evlilik teklifi söz nişan yok tek konu nikah merasimi mi
Söylediğiniz gibi ortada hiçbiri henüz yok ama 9 yıllık bir ilişki var ve bizde planlarımızı kurmaya başladık . Böyle bir hayalim ve fikrim var , bu şekilde evlenmiş veya böyle bir organizasyonda bulunmuş olan varsa danışmak istedim burada
Sizin bir katkınız olacak mı ?

Bekarlık sultanlik evlenmeyin kardesim napcen evlenip kndine gel lütfen :KK69:
Valla kimle konuşsam öyle diyo , varsa demek bi bildikleri 😂 9yıldır süren bi ilişkim var ; bekar desen sayılmam , evli desen değilim en iyisi evlenmek artık sanki :-)

Mantıklı aslında söylediğiniz gibi en iyisi yemek işine girmeyip kokteyl tadında bişey olması olacak sanırım . Hayalimde sapsade bişey var :KK68:
Yanlış hatırlamıyorsam sizde yeni evlenmiştiniz sizinki nasıl oldu :)
Ben kınayı salonda yaptım. Annem çok ısrar etti düğün yapmıyosun bari kına büyük olsun diye. Kinam düğün gibi oldu yani :KK70: sonrasinda sadece nikah. Kokteyl vs yapmadım.

Ben kınayı salonda yaptım. Annem çok ısrar etti düğün yapmıyosun bari kına büyük olsun diye. Kinam düğün gibi oldu yani :KK70: sonrasinda sadece nikah. Kokteyl vs yapmadım.
En güzeli olmuş :)
Olay bana kalsa aynı sizin gibi yapardım . Erkek arkadaşım meraklı biraz bu işlere o sebepten bende böyle bir plan kurdum
Size de mutluluklar dilerim 🌺

En güzeli olmuş :)
Olay bana kalsa aynı sizin gibi yapardım . Erkek arkadaşım meraklı biraz bu işlere o sebepten bende böyle bir plan kurdum
Size de mutluluklar dilerim 🌺
Ya bütçem olsaydı ben de kokteyl nikah yapardım ama Ankara'da düğün fiyatına yapıyorlardı. Gereksiz geldi o yüzden. Parasını ben ya da eşim veriyor olsaydık kına da yapmazdım. Bence en makbulu arkadaşlar arasında kına yerine geçecek eğlence + koktely nikah.

Mutluluklar size de :)

Merhaba 😊
Aslına bakarsanız benim içinde sadece nikah yeterli ama sevgilim Benimle aynı fikirde değil maalesef
Benimde aklıma böyle bir organizasyon geldi gösterişten uzak olması açısından
Ataköy demişsiniz istanbulda sanırım bahsettiğiniz mekan ama ben bursadayım
Bu tarz bi düğünde bulundunuz mu peki hiç çevrenizde yapan oldu mu
hmm bursa da kısmnı bilemedim ama bursa istdan daha yeşil bi il eminm bahce de guzel kokteyl tarzı yapanlar vardır..
evet bulundum ufak bi bahçe gelin ve damat için masa ayarlanıyor şık oradan nikah kıyılıyor.. en yakınlar toplanıyor davetliler için sandalyeler fln 2 saatlik org. ile kokteyl tarzında bitiyor..

hmm bursa da kısmnı bilemedim ama bursa istdan daha yeşil bi il eminm bahce de guzel kokteyl tarzı yapanlar vardır..
evet bulundum ufak bi bahçe gelin ve damat için masa ayarlanıyor şık oradan nikah kıyılıyor.. en yakınlar toplanıyor davetliler için sandalyeler fln 2 saatlik org. ile kokteyl tarzında bitiyor..
Bulunduğunuz organizasyonun akışı nasıldı acaba ilk dans pasta kesme takı töreni vs bunlar oldumu sadece nikah şeklinde miydi

X