Kimse tarafından anlaşılamamak

gmzklnc42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2024
34
5
31
Kızlar merhaba.Uzun zamandır anksiyete ile uğraşıyorum.Bir kaç defa psikiyatriye gittim ilaç kullandım fakat faydasını göremedim.Kendi kendime halletmeye çalışıyorum ama çok zor.Bu arada 8 yıldır evliyim çalışıyorum daha önce 7 yıldır benim memleketimdeydik şimdi atandığım için başka bir yere geldik.Pek tanıdığım kimse yok.Yanlızlık kimseyle dertleşememe anksiyetemi daha çok arttırdı.Eşime de içimi dökemiyorum çünkü beni anlamıyor ve dalga geçiyor.Sıkıldım artık senin bu takıntılarından diyor.Sürekli vücudumu dinliyorum en ufak şeyi takıyorum.Bir şeyden korkunca hastaneye gitmekten korkuyorum.İki haftada bir ailemin yanına gidiyorum çünkü tüm çevrem orada ve ben çevreme çok rahat sıkıntılarımı dökerim anlarlar beni telkin ederler rahatlarım.Orada olmak bana nefes aldırıyor.Ama bu defa da eşim problem çıkartıyor.Sürekli gidiyorum diye..Ne yapacağımı şaşırdım..Çok yoruldum bu hastalıktan..İçimi dökmek istedim.Biliyorum yanlız değilim😔

Yalnız değilsin çünkü ben de 10 yıldır böyleyim. Çok zor bu hastalık hastalığı. Ne öldürür ne güldürür. Ben de ara ara ilaç kullanıp sonra kullanmamak için direnenlerdenim. Takılacak, düşünecek bir sağlık sorunu illa bulurum. O kadar çok istiyorum ki gerçekten keyif alarak yaşamayı çünkü hayatımda kendimden başka bir derdim yok. Bu sebepten ne yapsam nereye gitsem derdim benimle geliyor

Merhabalar, ansksiyete krizim geldiğinde anksiyetemin olduğunu ve bunun olağan olduğunu, kafamın içindekilerin kendi kurmacam olduğunu kendime hatırlatarak sakinleşmeye çalışırım. Yalnızlık konusunda ise günümüzde bireyselciliğin ve içe dönüklüğün sonucu olarak genel olarak herkeste olan bir durumu yaşıyorsunuz. İnsanın sosyal bir varlık olduğunu ve sosyalleşmek dışında aslında kendi içimizde yalnız olduğumuzu baştan kabullenmek gerekiyor.

Kızlar merhaba.Uzun zamandır anksiyete ile uğraşıyorum.Bir kaç defa psikiyatriye gittim ilaç kullandım fakat faydasını göremedim.Kendi kendime halletmeye çalışıyorum ama çok zor.Bu arada 8 yıldır evliyim çalışıyorum daha önce 7 yıldır benim memleketimdeydik şimdi atandığım için başka bir yere geldik.Pek tanıdığım kimse yok.Yanlızlık kimseyle dertleşememe anksiyetemi daha çok arttırdı.Eşime de içimi dökemiyorum çünkü beni anlamıyor ve dalga geçiyor.Sıkıldım artık senin bu takıntılarından diyor.Sürekli vücudumu dinliyorum en ufak şeyi takıyorum.Bir şeyden korkunca hastaneye gitmekten korkuyorum.İki haftada bir ailemin yanına gidiyorum çünkü tüm çevrem orada ve ben çevreme çok rahat sıkıntılarımı dökerim anlarlar beni telkin ederler rahatlarım.Orada olmak bana nefes aldırıyor.Ama bu defa da eşim problem çıkartıyor.Sürekli gidiyorum diye..Ne yapacağımı şaşırdım..Çok yoruldum bu hastalıktan..İçimi dökmek istedim.Biliyorum yanlız değilim😔
Psikiyatri yanında bir de psikolojik destek alırsanız terapi ile iyice toparlarsınız, sizin anlaşılmaya ihtiyacınız var 🌸

Cevrenız bence sızı telkin etmekten sıkılmıştır

Iyılesmeye calisin
Ben sureklı dert anlatan telkin ısteyen ablamdan bıktım yolumu ayırdım.

X