kilo 🥺

mutlupapatyam

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
1.096
2.071
33
Merhaba güzel bayanlar, derdim kilo, boşanma sonrası psikolojik buhran ile kısa sürede 12 kilo aldım şuan 75 kiloyum bu kiloyu hayal dahi edemezdim yüzümün şekli bile değişti. kimse beni görmesin diye dışarı bile çıkmam istemiyorum. lütfen bana tavsiye verin amacım kısa süreli şok diyet değil ama 6 ayda da bu kiloyu vermeliyim. yıllardır aletli pilates yapıyorum halen devam ediyorum

Aralıklı oruç net durduk yere kilo verme yöntemi

Harika uygulamalar var kilonu yazıyorsun kaç kilo olmak istediğini yazıyorsun sana gün gün ne zaman yiyeceğini söylüyor

Hem istediğini yiyorsun gözün kalmıyor hem de oruç süresince su bitki çayı şekersiz çay kahve serbest

Diyetisyene gitmek hem pahalı hem de verdiği öğünler pahalı bilmiyorum bütçeme uygun değil o yüzden ben aralıklı oruç yapıyorum hep.

Harika uygulamalar var kilonu yazıyorsun kaç kilo olmak istediğini yazıyorsun sana gün gün ne zaman yiyeceğini söylüyor

Hem istediğini yiyorsun gözün kalmıyor hem de oruç süresince su bitki çayı şekersiz çay kahve serbest

Diyetisyene gitmek hem pahalı hem de verdiği öğünler pahalı bilmiyorum bütçeme uygun değil o yüzden ben aralıklı oruç yapıyorum hep.
uygulamanın adını yazabilir misiniz

uygulamanın adını yazabilir misiniz

Ben bunu kullanıyorum ama tüm uygulamalar aynı çeşit önemli olan ücretsiz olsun sadece ona dikkat et

Uygulama seni yönlendiriyor mevcut kilonu ve hedeflediğin kilonu istiyor ona göre oruç tutacağın zamanları söylüyor.

Seda Sayan da bu yöntemi kullanıyormuş günde bi öğün yiyiyorum ama her şeyi yiyordum diyordu

Çoğu ünlü de aralıklı oruç yapıyor

Kendi adıma ben manken gibi olmayı seviyorum o yüzden artık programsız bile 2 öğün yiyorum aralarda aç kalıyorum bol bol

Kilo vermek için ya çok hareketli olacaksın ya aç kalacaksın seçim senin :KK66:

Hem hareketli olurum hem öğün küçültürüm dersen o da bi seçenek :KK66:

Ve şunu unutma zayıflayan besin yokkk bu bir safsata :)

Eklentiler

• IMG_9930.jpeg
    IMG_9930.jpeg
    25,1 KB · Görüntüleme: 166
Yani neler yaptığınızı yediğinizi anlatırsanız nerede yanlış yapıldığını söyleyebilir bu işten anlayan arkadaşlar

Pilates iyidir, kaslari gelistirir ama bir de kardiyo yapmak gerek daha cok kalori yakmak icin. Ben duz kosu yapiyorum mesela, ama hizli-tempolu yurumek de olur. Mumkunse yokus yukari-asagi-duz yol degisen br yerde 1 saatlik ciddi tempolu yururus yap konu sahibesi, haftada 2 kez yap.
yaaa çok haklısınız şimdi hem aralıklı oruca başlıyorum hem de plates yapmadığım zamanlarda yürüyüş yapacağım ve yeşilçay bol bol 🫶

Aksam altidan sonra mumkunse birsey yemeyin. Karniniz kazinarak uyursaniz daha iyi hatta. Illa bir sey yemek isterseniz belki bir elma fln.

Aksam hafif yiyin. Illahi kalorili bir sey yiyecekseniz daha gunun erken saatlerini tercih edin.

Illahi kilo vermek istersem karnimin kazinirken uyumak hep ise yariyor. Ama kolay degil, hele aksamlari verimli olmaniz gerekiyorsa.

Bu arada doktor ya da diyetisyen degilim, kendi kisisel deneyimim. Saglik sorunlariniz varsa ona gore davranin.

yaaa çok haklısınız şimdi hem aralıklı oruca başlıyorum hem de plates yapmadığım zamanlarda yürüyüş yapacağım ve yeşilçay bol bol 🫶

bebeişim, pilates yardımcı/tamamlayıcı bir spor aslında, tek başına kalori fazla yakmaz ama kasları geliştirir, fazla kas kütlesi de fazla yağ yakar :dua: Bir de çalışan kas biçimlenir tabi, pilates için kilo vermedim ama sıkılaştım türü şeyler görebilirsin. O yüzden cidden kalori yakacak 1 numaralı bir kardiyo sporun olsun, kalan gğnlerde de üstüne pilatesi tak.:KK15:

bebeişim, pilates yardımcı/tamamlayıcı bir spor aslında, tek başına kalori fazla yakmaz ama kasları geliştirir, fazla kas kütlesi de fazla yağ yakar :dua: Bir de çalışan kas biçimlenir tabi, pilates için kilo vermedim ama sıkılaştım türü şeyler görebilirsin. O yüzden cidden kalori yakacak 1 numaralı bir kardiyo sporun olsun, kalan gğnlerde de üstüne pilatesi tak.:KK15:
çok teşekkür ediyorum kuzum 😘😘😘

Birkaç ayda verirsiniz, canınızı sıkmayın; herkesin hayatında böyle dönemleri oluyor, kendinizi suçlamayın. Özgüven kaybı da oluyor ne yazık ki, anlıyorum sizi.

Öncelikle kalori açığı oluşturmalısınız. Bu sporla ve beslenmedeki düzenlemelerle mümkün. İkisinin bir arada olması tercih edilen ve en sağlıklı olandır.

Fat Secret adında bir uygulama var oradan günlük kalori kaydınızı tutabilirsiniz, lütfen kilo vereceğim diye vücudunuzu kıtlığa alıştırmayın, kesinlikle 1500 kalori altına düşmeyin.

IF beslenme kilo vermek için güzel bir beslenme tekniğidir. İki öğün güzel bir beslenme, bol sıvı ile pilatese ek HIIT cardio ile üç aya gayet güzel şekil alırsınız.

Son düzenleme:
Merhaba güzel bayanlar, derdim kilo, boşanma sonrası psikolojik buhran ile kısa sürede 12 kilo aldım şuan 75 kiloyum bu kiloyu hayal dahi edemezdim yüzümün şekli bile değişti. kimse beni görmesin diye dışarı bile çıkmam istemiyorum. lütfen bana tavsiye verin amacım kısa süreli şok diyet değil ama 6 ayda da bu kiloyu vermeliyim. yıllardır aletli pilates yapıyorum halen devam ediyorum
Beslenme düzeni ni degistir. Aburcuburu hayatindan çıkar. Porsiyon küçült bol su spora devam yapabiliyorsun aralıklı oruç da çok faydalı.

Hangi uygulamaları kullaniyorsunuz

X