Kilo vermeye calistikca ustune kat kat aldim

Bnce sende bnim gibisin bnde cikolata cok se severim dogru düzgün yemem ama o cikolatalar sayesinde tabi birde dogum yaptim ondan dolayi 82 kilo olmustum veriyordum 75 kiloya kadar yine aliyordum en son burda 6.takim cuma zayiflama yarismasina katildim düzenli bir yemekle ve sporla 69 kiloya 1 bucuk ayda düstum hala o takimdayim ve 65 olana kadar devam edicem istersen sende gel cnm

Bir belgeselde vardı, denekler yemiyoruz günlük atıyorum 1500 kalori yiyoruz diyorlardı. Evlerine kamera konulup görüldü ki 1500 diyen rahat 3000 yiyormuş. Çocuğun kalan çorbası, bilmemnenin artan eti, dünden kalan bir parça ekmek , salataya biraz fazla konmuş yağ vs vs...
Kalori hesabı yapabilirsiniz.
Çok yemedim 30 gr demişsiniz ama marketlerdeki 80g çikolatalar erkek ayakkabısı kadar. Kilonuz fazlayken oturup yarım ayakkabı çikolata yemek az değil. Bence kalori ve ebat konusunda fazla cömertsiniz. Bunu yazıp çizerek kontrol altına almanız işe yarayabilir.

2 yılda 60 kilo verdim. Tek sırrım aç kalmaktı. O boğaz tutulacak, açlıktan uyku tutmayacak. Ben böyle başardım. (Matah bir şey değil herkesin yolu doğrusu farklı, sadece yöntemimi paylaşayım dedim)
Mide ameliyatı olmadan mi verdiniz bu kadar kiloyu?

Mide ameliyatı olmadan mi verdiniz bu kadar kiloyu?
Hamile kaldım 30 kilo aldım, 35 kilo verdim bir senede ve sonra tekrar hamile kaldım bu sefer bilinçliydim 28 kilo aldım :kızgın: sonra onları da verdim 1 senede.
Sonrada doğurmaya tövbe ettim.
Ameliyatsız boğazı tutarak verdim.

Hamile kaldım 30 kilo aldım, 35 kilo verdim bir senede ve sonra tekrar hamile kaldım bu sefer bilinçliydim 28 kilo aldım :kızgın: sonra onları da verdim 1 senede.
Sonrada doğurmaya tövbe ettim.
Ameliyatsız boğazı tutarak verdim.
Tebrikler..Fakat büyük ihtimal siz kolay kilo veren birisiniz belki hamileliğe kadar da kilo sorununuz hiç olmadı..

Boğazınızı tutmazsanız kilo veremiyorsunuz, ben onu da yiyeyim bunu da yiyeyim ama kilo vereyim böyle bir şey yok yani. Asıl kilolarınızı verdikten sonra koruma evresinde kaçamağınızı yaparsınız ama onu da sporla, beslenme hesabı ile dengelersiniz. İngilizcede "diet" kelimesi bizdeki gibi "1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, 3 kaşık sebze yemeği" demek değildir. "Beslenme düzeni" demektir; siz düzen oturtamamışsınız. Nescafe dediğiniz süt tozlu karışımda (kahve bile diyemiyorum gerçek kahveyle alakası yok) şekerin ve katkı maddesinin alası var, üstüne ona şeker atıp yanında çikolata yediğinizi söylüyorsunuz. Kilo vermeniz mümkün değil ki bu düzenle, isterseniz spor yaparken kendinizi paralayın. Sporun da bir usulü var ayrıca, birden 5 km yürüyeyim 10 km koşayım bunlar kilo verdirtmez, verdirtmediği gibi sizi de yorar. Yavaş yavaş kendinizi alıştıracaksınız, birden böyle yormayacaksınız. Gerçekten, adap usül bilen bir diyetisyene gidin, bazı kurumsal spor salonlarının kendi bünyelerinde çalıştırdıkları diyetisyenleri var. Onlarla birlikte kendinize bir çizelge oluşturun; iradeli de olduktan sonra isteyen her kadın kilo verebilir.

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Benden sana tavsiye tatliyi komple kes. Nasıl başarırsın bilemem ama ben gunde 12 km yürüyorum. 1.60 boyunda 53 54 kilo civarindayim. Cikolata duskunlugum yüzünden gram veremiyorum. Yemek bir cesit yiyorum. Sebze ya da et. Adam gibi kahvalti yapiyorum 1 dilim tam tahilli ekmekle ama tatli yiyorum iste . Yedigim icin veremiyorum. Biyle deli gibi yurumesem kilo alirim. 20bin adim atiyorum. 2 saat her sabah.
Tatli varsa kilo vermek yalan.

İnsülin direncinize muhakkak baktırın. Devlet normal diyabete bakıyor normal diyip geçiyor. Bende de aynı sorun oldu insülin direncinden kaynaklı kilo veremediğim gibi pcoya sebep oldu çocuğumda olmuyor normal şekilde.

Tatli istegi duydugunuz zaman tarcin tuketin tatli istegini yok ediyor.
Insulin direnciniz var galiba kan sekerinize mutlaka baktirin.
Aciktiginizda el titremesi, yemek yedikten sonra yorgunluk uyku hali var mi?

Bilimsel temeli yok diyen de çok ama kan grubuna göre beslenmeyi araştırabilirsiniz.

Ara öğün diye diye metabolizmamızın içine ettiklerini düşünüyorum ayrıca.
Öğün araları elimize geçeni ağzımıza atmamak lazım.

kocami gördüm okuduklarimda

oturur bi güzel yemek yer. bazen az bazen cok yer. ekmek yemeyince patates yemegini sınırsız yiyebileceğini saniyo. halbuki o da nişasta sonuçta.

neyse sofradan kalkar. kuruyemis yer. oturur yarim saat sonra tatli bisey bulur onu yer. tatlı bulamazsa yemeklerden biraz daha yer. yemek de yoksa ekmek peynir falan yer. ekmeksiz yiyince koca dilim peynir kilo yapmaz sanar.

hele izin gunundeyse aksama kadar tavuk gibi bik bik bik bik ağzı bos durmuyo yiyo. cok cabuk kilo aliyo. sürekli az yiyip protein ağırlıklı beslenip spor yaparsa verebiliyo. ama cok konusuyo yanlisini da kabul etmiyo.

bu arada kendinizi sakatlamayin diziniz agriyosa doktora gidin mutlaka. günde 5 km de çok fazla hele ki haftada 5 gün.

cikolata yerine bi dilim muzu keçiboynuzu tozuna bulayıp yerseniz ya da kakaoya cikolata tadi veriyomus.

umarim sağlığınıza kavuşursunuz

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Ben de senin durumundayım ve artık çaresizim. Psikolojim alt üst oldu. Pko, tiroid, vitamin eksiklikleri her şey üst üste gelince asla kilo verememekle birlikte kat kat kilo aldım. Benim sana naçizane tavsiyem sporunu aksatmaman, glutenli gıdalardan uzaklaşman ve sadece 3 öğün beslenmen sana yardımcı olacaktır. Unutma ki glutenli besinler tiroidin baş düşmanıdır. Ayrıca dayanabilirsen süt ürünlerinden de uzaklaşmanı tavsiye ederim.

Merhaba .

Nescafeyi sade için nescafenin sütü kilo vermeyi engelliyor.Ama nescafeyı sade ıcebılırsın ve bitter çikolata küçük yiyebilirsin.Akşam 6 dan sonra yemek yeme.Yoğurt yada ayran iç acıktığında.Yemezsek kilo almıoruz tatlım.Bende çok zor veriorum 79 dan 75 e zor dustum sımdıde 71.4 kıloyum.12 kilo vermek istiyorum .

kocami gördüm okuduklarimda

oturur bi güzel yemek yer. bazen az bazen cok yer. ekmek yemeyince patates yemegini sınırsız yiyebileceğini saniyo. halbuki o da nişasta sonuçta.

neyse sofradan kalkar. kuruyemis yer. oturur yarim saat sonra tatli bisey bulur onu yer. tatlı bulamazsa yemeklerden biraz daha yer. yemek de yoksa ekmek peynir falan yer. ekmeksiz yiyince koca dilim peynir kilo yapmaz sanar.

hele izin gunundeyse aksama kadar tavuk gibi bik bik bik bik ağzı bos durmuyo yiyo. cok cabuk kilo aliyo. sürekli az yiyip protein ağırlıklı beslenip spor yaparsa verebiliyo. ama cok konusuyo yanlisini da kabul etmiyo.

bu arada kendinizi sakatlamayin diziniz agriyosa doktora gidin mutlaka. günde 5 km de çok fazla hele ki haftada 5 gün.

cikolata yerine bi dilim muzu keçiboynuzu tozuna bulayıp yerseniz ya da kakaoya cikolata tadi veriyomus.

umarim sağlığınıza kavuşursunuz

Bende ayni durumdayim boyum uzun oldugu icin pek kilomu gostermiyorum Karatay saglikli beslenme programiyla 23 kilo vermistim ve psikolojik sikintidan hepsini geri aldim suan esimle basladik bi hafta oldu gayet iyi gidiyoruz... sana tavsiyem diyet degilde saglikli beslenmeye calis diyet zayif insanlarin 2 3 kilo aldiktan sonra uygalidigi seyler... kalori sayimida yapabilirsin oda ise yaramisti cikolata yeme istegin oldugunda kaloriyi yukselttigi icin yemeginden biseyi eksiltmene sebep oldugundan cikolatadan vazgeciyorsun mesela

Hamilelik olursa siz 120 130 u görürsünüz. Önce istemeniz lazım. Sanki önceki diyetlerde diyeti bozup pizza yiyordunuz diye hatırlıyorum. Eger dogru ise bu iş yaş. Degilse, amacınıza ulaşmak için hergün dogru adımlarla yolunuza devam etmeniz, spor ve diyeti bırakmamanız lazım.

Yıllarca diyet yapıp kilo verdim ve hepsini geri aldım. Her diyetten sonra da diyete başladığım kilonun üzerine çıktım. Hatta bir dönem 3-4 yıl düzenli spor yaparken bile 3kg almıştım :)
Sonunda 100kg'ı gördüm ve o dönem jinekoloğum insülin direncim için ilaç verdi, o günden sonra hayatım değişti. Yarım saatte bir acıkan ben kahvaltıdan sonra akiam yemeğine kadar aklına yemek getirmez oldum, tatlı krizlerim bitti, kısa sürede ekstra çaba göstermedem 10kg'dan fazla verdim. Bu süreçte asla diyet yapmadım ama sağlıklı beslenmeye çalıştım. Haftada 1-2 dışarıda yiyorsak onda da aşırıya kaçmamaya çalıştım. Paketli gıdaların besin değerleri tablolarını okumayı alışkanlık edindim ve bazen bu kadar kaloriyi almaya değmez diyerek kendimi o ürünü yemekten alıkoydum.

İnsülin diren için verilen ilaçları diyetisyeninize ve endokrin doktorunuza danışın derim.

X