Kilo vermenin durması

Tuba Gok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2021
37
-48
27
Merhaba. Ben 1 haftadır diyete ve spora başladım. İlk defa yapmıyorum bu arada. Sağlıksız bir diyet yapmadım. Ve 5 günde 4 kiloya yakın verdim. Adet dönemimdeyim belki bir kısmı ödem de olabilir. Ama son 2 gündür bu kadar durdu kilo Verişim. Bir hafta için gayet yeterli fazla bile verdiğimi düşünüyorum. Ama böyle hızlı ilerleyip bir anda durması garip geldi. Ayrıca önümde daha 10 kilo var. Çok afedersiniz ama kabızlık sorunumda var. Bundan sonra böyle zor bir şekildemi veririm yoksa geçici mi bilen kişiler yardımcı olabilirmi

2 gün sürdü demişsiniz normal geldi.her gün kiloda azalma olmaz ki

Çok hızlı kilo vermek zaten iyi değil ki aynı hızla kilolar geri alınıyor.En güzeli yavaş yavaş vermek.Kabızlık için acı çehre tohumu tüket bana şükredersin🤭 ama en fazla 2 tohum ,ağzında ezip 1 bardak su iç wc den çıkamazsın

Şimdi öncelikle günde 5 günde 4 kg vermek çok fazla .Kaç kg ile diyete başladınız ? Bilinçsizce herhangi bir diyet uygulamiyorsunuz diye düşünüyorum.Hep ayni hızda kilo verilmez bazen haftalarca ayni kiloda kalırsınız . O sabit kalma zamanı vücudun sasirtilmasi gerek .Vücuttan ilk giden ödemdir . Yağdan daha sonra gider.Spor ile diyet genelde önerilmez, önce kilo verilir ardından spora başlanır.Beraber yapılacaksa da diyetin şekli ve kalorisi farklı olur .Beraber yapıldığı durumlar genelde kilo koruma şeklinde olur .

Diyetisyen değilim elbet ,ama çok araştırmış ve diyetistisyen eşliğinde 2 ayda 13 kg yi sağlıklı bir şekilde vermiş ve ondan öğrendiklerimi sizinle paylaşmis biriyim :)

İlk olarak ödem atmışsınız kilo vermem durdu demeniz için 1 ay boyunca 1 gram bile verememeniz lazım. Suyu artırın probiyotik tüketin kabızlık için iyi gelir

Düzeninizi bozmayın o kilo birden gider iki gün de 1 kilo verecek haliniz yok ilk başta ödem gitmiş

Kilo verme süreci, kişiden kişiye göre değişir ancak neredeyse 1 ayda verilmesi, sağlıklı sayılan kiloyu siz 5 günde vermişsiniz. Hızla verilen kilolar, diyet bırakıldığı anda misliyle geri döner. Sağlıklı olup olmadığı tartışılır bu yüzden. Nasıl bir program uyguluyordunuz? Bir anda durmasının 2 sebebi olabilir : 1) Verilmesi gereken kilolar verildikçe, vücuttaki yağ oranı azalacağından ötürü, eski hızda bir müddet duraksamalar yaşanabilir. 2) Bu kadar kısa sürede çok kilo verince, vücut neye uğradığını şaşırıp, kendini korumaya almış olabilir. Kabızlık sorununuz için de lifli gıdalar iyi gelebilir. Beslenme uzmanı değilim. Yalnızca kilo verme süreci ile ilgili edindiğim bilgileri sizinle paylaştım. Kaldı ki bunlar pek çok kişi tarafından bilinen şeyler.

Merhaba. Ben 1 haftadır diyete ve spora başladım. İlk defa yapmıyorum bu arada. Sağlıksız bir diyet yapmadım. Ve 5 günde 4 kiloya yakın verdim. Adet dönemimdeyim belki bir kısmı ödem de olabilir. Ama son 2 gündür bu kadar durdu kilo Verişim. Bir hafta için gayet yeterli fazla bile verdiğimi düşünüyorum. Ama böyle hızlı ilerleyip bir anda durması garip geldi. Ayrıca önümde daha 10 kilo var. Çok afedersiniz ama kabızlık sorunumda var. Bundan sonra böyle zor bir şekildemi veririm yoksa geçici mi bilen kişiler yardımcı olabilirmi
Merhaba, ya çok gençsiniz ya da metabolizma konusunda çok bilginiz yok .. 1 haftada 5 kilo veremezsiniz. haftada en fazla 1-1.5 kilo verebilirsiniz geri kalanı su ve ödemdir.. ilk hafta vücudunuzdaki ödemi atmışsınız .. adet dönemi vücut su tutar doğrudur ama bundan sonrası İçin haftada 1-1.5 kiloyu hedef alın. Daha fazlası inmez çünkü. Yani 2 gündür kilonuzun sbt olması çok normal 👍

Zaten 5 günde 4 kg vermediniz o ödemdi en iyi ihtimali 2 kg o bile çok ama şimdi duran bişey yok bundan sonra eğer devam ederseniz yağdan verirsiniz

E zaten bu hızla gitseniz hedefiniz olan 15 kiloya 3 haftada erişmeniz lazım. Yani morbid obezler ayda 20-25 kilo veriyor. Siz nasıl vereceksiniz?

O giden 4 kilo büyük ihtimal ödemdir. Aşırı bir kilonuz yok ise ayda 4-5 kilo vermek normal olan. Kendinizi buna hazırlayın ve becerebiliyorsanız haftada bir tartışın ki vücut strese girmesin.

Siz ne diyeti yaptınız da 5 günde 4 kilo verdiniz? Üstüne kilo vermeniz durdu diye şaşırmanız kusura bakmayın ama çok saçma.

Burada diyetisyen üyeler de vardır, yanlış bildiğim bir nokta varsa düzeltsinler. Normalde sağlıklı olan günde en fazla 500 kalori açığı oluşturmak. Bu da haftada 3500 kalori yapar. 1 kilo yaklaşık 7000 kaloriye eşit o yüzden sağlıklı ve kalıcı olarak verilen kilo düzeni haftada yarım kilo olur.

Bunu kilonuzu bilmeden yazıyorum tabii kilosu çok olan insanlar da hızlı bir şekilde kilo kaybı olabilir. Benim gibi bir türlü gitmeyen birkaç kilosu olanlar için ise normal olan düzen budur. Ben böyle biliyorum en azından.

Ben kilo almak isteyen kısımdayım ama bildiğim kadarıyla ilk haftalar verilen kilolar ödemdir, bu kilolar hızlıca verilir. Sonra zamanla kilo kaybı yavaşlamaya başlar. Normal bir durum yani,yine de diyet düzenlemesi yapabilirsiniz.

Ben kilo almak isteyen kısımdayım ama bildiğim kadarıyla ilk haftalar verilen kilolar ödemdir, bu kilolar hızlıca verilir. Sonra zamanla kilo kaybı yavaşlamaya başlar. Normal bir durum yani,yine de diyet düzenlemesi yapabilirsiniz.

Hayatımın hiç bir döneminde böyle bir derdim olmadı ya ne güzel :)

Haftada 4 kilo normal değil onun Bi kısmı ödemdir.
Haftada yarım kilo daha makul. Bu hesapla 10 kiloyu 4 5 ayda verirsiniz ki yetmez mi size?

O dört kilo yağdan gitmemiştir. Bu şekilde devam ederseniz ancak ödem ve kas kaybedersiniz. Vermek istediğiniz 10 kiloyu bence 2 aya yayın. Spor yapın. Yeterli miktarda kalori alın. Ben 6 haftada 11 kilo verdim. Bunun elbette hepsi yağ değildir. Muhtemelen ilk zamanlar özellikle ödem atmışımdır. Ama gözle görülür ve hissedilir bir değişim yaşıyorum. Siz de biraz sabırlı olun. Adet dönemlerinde 1-1.5 kilo fazla çıkıyorum tartıda. Adetim biter bitmez tartıda değişiklik oluyor.

Haftada 4 kilo normal değil onun Bi kısmı ödemdir.
Haftada yarım kilo daha makul. Bu hesapla 10 kiloyu 4 5 ayda verirsiniz ki yetmez mi size?
Herkes nerdeyse aynı şeyleri söylemiş o yüzden buradan cevapları vereyim. Bende 4 kilonun normal olmadığını biliyorum. Daha önceden 6 ayda 20 kilo vermiştim. Sadece bir anda bu kadar hızlı verip durması gibi bir durum hiç yaşamadığım için nedendir acaba diye merak ettim. Hedefim 3 ayda 15 kiloya yakın vermek. Düğünüm yaklaştığı için erteleye erteleye bu kadar sıkıştı. 168 boyunda 75 kiloyla başladım. Diyetimide önceki diyet listeme göre yaptım yani sağlıklıydı. Yasaktan sonrada doktora gideceğim. Yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Herkes nerdeyse aynı şeyleri söylemiş o yüzden buradan cevapları vereyim. Bende 4 kilonun normal olmadığını biliyorum. Daha önceden 6 ayda 20 kilo vermiştim. Sadece bir anda bu kadar hızlı verip durması gibi bir durum hiç yaşamadığım için nedendir acaba diye merak ettim. Hedefim 3 ayda 15 kiloya yakın vermek. Düğünüm yaklaştığı için erteleye erteleye bu kadar sıkıştı. 168 boyunda 75 kiloyla başladım. Diyetimide önceki diyet listeme göre yaptım yani sağlıklıydı. Yasaktan sonrada doktora gideceğim. Yardımcı olanlara teşekkür ederim.
Doktora şuan da da gidebilirsiniz
Hastaneye gitmek yasak değil
Randevu almanız, randevu bilgilerin sizde olması yeterli

Benim de 1aydir gram gitmiyor olabilir yani daha yeni baslamissiniz sabırlı olun..gerçi ben bu bir ayda kaçamaklar yaptım ondan da durmuş olabilir erken ama sizde kaçamak yapıyor olabilir misiniz ve son olarak yeşil çay kayısılı form çayı büyük kupa her gün düzenli inanılmaz bağırsak calistiriyor.

5 gunde 4 kilo veremezsiniz. Kilo vermek o kadar kokay degil. 1 kilo yanlis hatirlamiyorsam 7800 kaloriydi. Odem atmissiniz ,o yuzden durmus.

X