Kilo verme seruvenime katilmak istermisiniz

Karakiz31

77 den 60 lara...
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2018
200
224
36
Start : 26 subat 77 kg

19 mart : halen77 kg saldim cayira arkadan yine tanker masallah amaa...
bukez olacak diyorsam olacak!

3 nisan : 74 kg hadi baalim iyimi basladik ne

6 nisan: halen ayniyim
Moral yerlerde vazgecsem daha cok alicam boylede yerinde sayiyorum sanki
yari ac yari tok korkarak biseyi yemek ve yedikten sonra pisman olma piskolojisi bunalti yaneee !!! 2 haftada 2 kilo cokta motive edici deyil dahada neyapim nefestemi almayim aceba o kilo yapio olabilir mi?? neyse ben yinede vazgecmeyim birsonraki tarti gunu gorusuruk

11 nisan : 73 kilo yani oluyo bu kez galiba diyet programim degisti ama suanki kahramanim pierre dukan 2 haftada verdigim 2 kiloyu bunda 5 gunde sutladim haydiin bir sonraki hedef...

19 nisan duraklama var 73 halen ama pes etmek yok ben simdiye kadar 70 olmayi hedeflemistim amaa..
aksam ustu is donusu tekrar tartildim veee sanki mucize oldu 72.4 ciktim tartida ama is esnasinda slk slk lavaboya gittim aceba dunki odemmi vardi sabah halen uzerimde amaan neyse neyy istedigim rakami gordum ya bende tersi oluyo demekki sabah 73 aksam 72.4

23 nisan: ulusal egemenlik ve cocuk bayraminiz kutlu olsun
Neyse kizlar sadete gelelim bugun tartilmadim ama cok zorlandim aciktim reglm yaklasiyor galiba pes etmedim tabi ama sevdigim seylerden feragat etmekten usandim kizartmayi gectim makarnayla cips gorunce artik midemle nefsim beynime savas aciyo resmen ye ye ye diye disardan aa nekadar zayiflamissin gibi seyler duymaya basladim henuz yolun basindayim tabi dolabimda benim yasimi tutmus bekleyen 38 beden siyah pantolonumun icine sigmak icin tum bu cabalarim...simdi dersenizki bol salcali makarnami o pantalonmu tabikide makarna deermisim neyse kizlar bugunlukte bukadar bir sonraki tarti gununde gorusmek uzere

28 nisan: kizlar tartilmadim bukezde ama daha oncedende bahsettigim su meshur siyah pantalonum vardi ya iste onu tekrardan deneyip mutlu sona adim adim yaklastigimi sizle paylasmak istedim evet o hicc olmayan 38 beden pantalonuma artik sigiyorum ha bide oyle cakma 38 beden deyil ha bildigin likrasiz dar kesim yani oyle bazi pantalonlar var 38 beden ama 42 giyen birinede rahat olur sunen cinsten bu pantalonuma sigmam motivasyonumu tazeledi diyebilirim cunku tarti yaniltiyor artik bu diyetinde oyle bir cinsligi var goruntu inceliyor ama tartidaki rakam halen ayni goruntu onemli tabi ama ben rakam olarakta emin olmak icin bu gazla yaza kadar devam diyorum
Vee bugune ait son notum ilk defa dukan mazemeleri siparis etmistim onlar geldi ben bu isi ogreniyorum galiba bir sonraki tarti gununde gorusmek uzere
1 mayis: Slm kizlar yo yo tartilmadim amaa kendim bile farkettigim acayip bir incelme var kalcamda cikinti gitmis hangi arada anlamadim desem gecen gun vardi ama aman eksik olsun tartida henuz istedigim rakama ullasamdim ama goruntu olarak ilerleme varneyse kizcelerim bidahakine tartilmadan yazmiyacagim

6 mayis: kizlar 70i gordum ama kusurati var yani durum su.. sabah ac karnina 70 aksam yine 71 buluyor oyuzden sayilmaz bana gore nezamanki aksamda 70 gosterirse tarti ozaman sayarim ama incelme var buda beni super motive ediyor

10 mayis: vee kizlar hedefe adim adim yaklastim sayilir su meshur siyah pantalonumu bugun ilk kez kamaoyuna cikartiyorum tabiki simdilik korseli giyiyorum simitler portledigi icin cirkin duruyor ama tabi bunada sukur cunku bu pantol korseli korsesiz hic bir sekilde girmiyodudizden yukari cekmek mumkun deyildi ve suan giyebiliyorum korselide olsa bu benim icin hedefe yakinim demektir oyuzden kizlar ha gayret diyor ve bir sonraki postumda yada tarti gunumde gorusmek uzere optum sizleri

12 mayis: takviye olarak elma sirkesi kullanmaya basladim sistemde bi yavaslama sezdim metabolizmayi harekete gecirmem lazim ‍♂️♂️

Kizlar oncelikle hayirli ramazanlar Rabbim tutacagimiz orumucuzu simdiden kabul etsin insllh
ben ramazana girerken cok dusundum ve bu nimetin verdigi firsattan yararlanmaya karar verdim
oruc tutmak baslibasina zaten bunyemiz icin saglikli bir detox turu yani ariniyoruz aslinda hem gunahlarimizdan insllh hemide kilolardan. Ama tabiki ramazana bagli kurallar icerisinde yaparsak!
Neyse sadete gelim kararim su normalde ben gun arasinda cok kahve tuketirim yaklasik 2 3 bardak kahve rahatlikla icerim yani vee buna sut tozu ve tatlandirici dahil olmak uzere ama ramazanda gun boyu kahve tuketemiyecegim icin aksam icecegim kahveye sut tozunu ve tadlandiriciyi kesiyorum ligt olsada bu urunler cokta tasvip edilmiyo kandiriliyoruz aslinda cunku tatli sandigimiz sey aslinda yapay bir madde normal sartlarda kesmekte zorlanirdim ama isin icine ramazan girince disiplene uymak daha kolay hem saglik acisindan hemide dinen ramazandan cikana kadar da insllh bu duzene alismis olucam tatli ihtiyacimida meyvelerle gecistirecem kuru veya taze .
bize bukadar faydali mubarek bir aydan faydalanmak istedim ve sizle paylastim kendi yazdigim yazidan bile motive oluyorum umarim baskalarinada faydali olurum ..
buarada halen 70 kiloyum ramazanda arinma diyetine devam edicem sonuclari herzamanki gibi not edicem 1 ay sonrasini 5 kilo olarak hesapliyorum yani 65 olma umidiyle bayram yapmak istiyorum

20 mayis : 66 kilo
30 mayis: 65 kilo
10 haziran: 63 kilo

Kizlar bu benim diyete ilk basladigim gunden itibaren not etmis oldugum yazim
Hem kendimi motive etmis oluyorum hemide kayda gecmis oluyor en azindan neyi dogru neyi yanlis yapmisim onu cozebiliyorum.okuduysaniz eyer ki farketnissinizdir ilk baslarda kensi uydurma kurallarmla baslayip dukanla devam ettim ama suan tekrar kaydirma yapip biraz daha saglikli bisekilde yoluma devam etmeye karar verdim birazda karatay diyetinden esinlendim tabi..
Henuz hedeg kilomda deyilim notlar devam edicek yani bana bu yolda arkadas olmak isteyen hanimlar sizlerden oneriler kilo vermis basari oykulerinizi detox tariflerinizi alabilirim maksat birbirimize destem motive olsun...

Bugun tartildim.veee 69 gordum sonunda tabi bu halen ben istedigim rakam deyil henuz arti 69un kusurati var yani buhafta kusuratini atarim diye dusunuyorum simdi benkm boyum 170 kilom suan 69.6 normalde ideal kilo ama benim vucut fazla kiloda armuta bagladigi icin cok cirkin duruyo yani benim 38 giyebilmem icin 65 alti olmam gerek malum kalcalar neyseki ramazan ayi benim kilo verebildigim bir ay cunku hem kendimce hem saglikli besleniyor hemde doydugumu fark edince yemiyorum ve farkettimki midem kuculmus ben sinir koymasam bile yediklerim cok azaldi sizlerle neler yedigimide paylasicam...

Ilk yazimda dukanlada bir sure devam ettigimden bahsetmistim sizlere
Suan dukan yapmasam bile bana cok sey katti ogretti diyebilirim aslinda bakarsaniz cok ta kotu bir diyet deyil ama uzun vadeli yapmak icin biraz slklcl dukan bana neden mantikili gelmisti onuda hemen hizli gecim ben 2012 yili felandi hayatimda ilk defa cok duzgun bir sekilde diyet yapip 6 bucuk haftada 11 kilo verdim spor felan yapamadim ama protein agirlikli ve sebze yedim ekmek yemedim bol yogurt ve yagsiz sut vardi hayatimda ve o diyetle vucudumu tanidim benim bunyem yogurdun her turlusune yagli yagsiz kilo verme etkisi yapio sutun yarim yagli yada yagsiz olmasi sart ama aksi halde tam yagli kilo vermemi durduruyo (denemisligim var) meyer bu yaptigim diyet dukana cok yakimis yani proteinin onemli oldgunu ogrendim aslinda dukandan haberim yok o yillar turkiyedeydim tekrar hollandaya dondugumde kolu komsudan duydum meyer nekadar yaygin diyetmis..
Ama bu dukanda meyve ve bulgur yok ama benim yaptigim diyetimde vardi ee zaten bir hatayli olarak bulgur olmassa olmazim yani bunun kisiri felan ki esmer bulgurun cok faydali bile oldugunu biliyoruz
Pirinc ve patatezi yemedim ama bir sureligine.
Dukanin bana kattigi tek sey yani suan dukan yapmiyorum ama yulaf kepegi hayatimda ve arada dukanin bin bir cesit tatli ve hamur isi tarifleri var onlari yapiyorum

Peki ben dukandan neden vazgectim..
Cunku tek yonlu beslenme oldugu icin zorlandim yani ornegin meyve yasak ama ben calisan bir bayan olarak ara ogun kisminda tikaniyodum bazen kahvalti ve aksamda slknti yok normalde 1 elma bana yeterli gelirdi mesela daha sonra eski sistemime donuyodum yavas yavas ama karatay diyetiylede yakindan ilgileniyordum ve cokta mantikli geldi ve fatkettimki 2012 yilinda yaptigim diyetle cok benzerlik var ben ozamamda kavrulmamis kuru yemis ve kuru meyve kullandim ve faydasini gordum dukanda meyvede yasak unca tatli krizine cok girdim tamam tarifleri fln cok ama hepsinde tatlandirici var yapay madde yani cokta saglikli olmadigini dusunuyorum.

Karatayda yasaklar daha az olunca daha cazip geldi tabi ve en onemlisi mantikli dogal olan herseyden korkmamayi ogretiyor suan tatli cekse canim tatlandiri kullanmiyorum kuru meyveyi kullaniyorum incir uyutmasi gibi birkac tarif var
Evet hanimlar kisa kesim dedim ama okadR cok sey anlatabilirimki bu konuda son olarakta neden ve nasil kilo aldigimdan bahsetmek.istiyorum

Sekerli cay ve mesrubat benim dusmanim bana yedigim 1 kase cips deyil ama yaninda ictigim kola varya onlar benim diyet yapmama sebeb seyler aslinda. ozellikle dogum sonrasi gelen tatli istahim beni benden alip bir yarmaya donusturdu hamileyken bile en fazla 76 kilo olmusumdur ama sonrasinda 82 bile gordum suan yoluma 69 ile devam kizlar soyle bir 62 63 felan hedef diyebilirim bayrama 65i umut ediyorum..

Merhaba canım
başlangıç kilom 84
G.Kilom 76.8
Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum evde ne pişerse onu yiyorum hamurişinde yemiyorum başka özel bişey yapmıyorum
eliptik bisiklet im var onunla sporumu yapıyorum
Insulin direncim var çok zor veriyorum kiloyu

Senin yazını okuyunca çok hoşuma gitti çok istikrarlı ilerlemişsin Tebrikler bende senin gibi verebilirim inşallah

Sekerli cay ve mesrubat benim dusmanim bana yedigim 1 kase cips deyil ama yaninda ictigim kola varya onlar benim diyet yapmama sebeb seyler aslinda. ozellikle dogum sonrasi gelen tatli istahim beni benden alip bir yarmaya donusturdu hamileyken bile en fazla 76 kilo olmusumdur ama sonrasinda 82 bile gordum suan yoluma 69 ile devam kizlar soyle bir 62 63 felan hedef diyebilirim bayrama 65i umut ediyorum..
Merhaba
Bende 14. Takımla birlikte zayıflıyorum 22 şubatta 87 kilo ile başladım şimdi 69,2 oldum. Zigzag kalori diyeti yapıyorum kalorilerin çoğunu protein ve sebzelerden almaya çalışıyorum.şimdi Ramazan nedeniyle ara verdim ama abur cuburlar tatlı ambalajlı ürün tüketmiyorum. Ekmek yemeye başladım iftarda ve sahurda :KK43:
Karatay güzel bir diyet bizim takımda bu sayede kilo veren arkadaşlar var fakat öğün araları uzun olduğu için bana uygun değil ben sık acıkıyorum.
Sende çok iyi yol katetmiş güzel kilo vermişsin tebrik ederim. Umarım hedefine en kısa sürede ulaşırsın sevgiler

Merhaba canım
başlangıç kilom 84
G.Kilom 76.8
Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum evde ne pişerse onu yiyorum hamurişinde yemiyorum başka özel bişey yapmıyorum
eliptik bisiklet im var onunla sporumu yapıyorum
Insulin direncim var çok zor veriyorum kiloyu

Senin yazını okuyunca çok hoşuma gitti çok istikrarlı ilerlemişsin Tebrikler bende senin gibi verebilirim inşallah
Insallah canim elbetteki verebilirsiniz yani aslinda herkez kilo verebilir benim toparlamam biraz uzun surdu ama zaten en onemli ogrenidigim sey kilo verirken hedefleri az koyup ilerlemek ki suda bir gercek 1 aylik bir sirede 10 kiloda gitmiyo yani eyer bir rahatsizlik soz konusu deyilse tabi ben kendimce dukanla karatayi birlestirdim aslinda birbirinede yakin aslinda ama karatay da yasaklar daha az oldugu icin ve en onemlisi meyve var daha cazib geldi
Ben ilk yol arkadasimi buldum ozaman
Haftalik kilo mu buraya not ederim sizde dilerseniz busekilde birin gozetimo altinda olmus gibi olursa daha disiplinli biseklide ilerliyebiliriz
Duraklamalarda asla cekinmeyi yag yakimini incelmeyi tarti eksi olarak gostermez su sekilde kendiniz motive edebilirsini yani tartida eksi yoksa bedende vardir :KK66:

Merhaba
Bende 14. Takımla birlikte zayıflıyorum 22 şubatta 87 kilo ile başladım şimdi 69,2 oldum. Zigzag kalori diyeti yapıyorum kalorilerin çoğunu protein ve sebzelerden almaya çalışıyorum.şimdi Ramazan nedeniyle ara verdim ama abur cuburlar tatlı ambalajlı ürün tüketmiyorum. Ekmek yemeye başladım iftarda ve sahurda :KK43:
Karatay güzel bir diyet bizim takımda bu sayede kilo veren arkadaşlar var fakat öğün araları uzun olduğu için bana uygun değil ben sık acıkıyorum.
Sende çok iyi yol katetmiş güzel kilo vermişsin tebrik ederim. Umarım hedefine en kısa sürede ulaşırsın sevgiler
Cook tesekkur ederim evet katiliyorum karatayda ogun arasinda baya zaman var ama alisinca yemen gerekeni yedikte sonra acikma suresi de uzuyo cok acikmis olsam bile bir elma hupletirim arada ama suan ramazn ayinda oldugumuz icin karatay benim ici ideal diyebilirim sahurla iftar 2 ogun arada baya zaman
Sizde baya vermissiniz super bence umarim sizde hedefinize en kisa ve saglikli bir surede ulasirsiniz

Insallah canim elbetteki verebilirsiniz yani aslinda herkez kilo verebilir benim toparlamam biraz uzun surdu ama zaten en onemli ogrenidigim sey kilo verirken hedefleri az koyup ilerlemek ki suda bir gercek 1 aylik bir sirede 10 kiloda gitmiyo yani eyer bir rahatsizlik soz konusu deyilse tabi ben kendimce dukanla karatayi birlestirdim aslinda birbirinede yakin aslinda ama karatay da yasaklar daha az oldugu icin ve en onemlisi meyve var daha cazib geldi
Ben ilk yol arkadasimi buldum ozaman
Haftalik kilo mu buraya not ederim sizde dilerseniz busekilde birin gozetimo altinda olmus gibi olursa daha disiplinli biseklide ilerliyebiliriz
Duraklamalarda asla cekinmeyi yag yakimini incelmeyi tarti eksi olarak gostermez su sekilde kendiniz motive edebilirsini yani tartida eksi yoksa bedende vardir :KK66:
Ramazan'dan dolayı bende 2 öğün besleniyorum sonrasında da bu şekilde devam etmek istiyorum
Bugün rengli oldum oruç tutmuyorum
Sabah 1 yumurta
kk peynir
Domates salatalık biber yedim
akşam ne olur bilmiyorum yemeğe davetliyiz
Canım bende senin gibi bir yol arkadaşı bulduğum için çok şanslıyımsenin taktiklerin çok ihtiyacim olaxak

Ben de yazınızı okudum ve beğendim umarım hedef kilonuza erişirsiniz
Arada ben de uğrarım buraya inşallah
Şu an 61 62 arasıyım Ramazan sonuna 56 58 olmak istiyorum ama bilmiyorum :KK43: sınav dönemim ondan çok istediğim gibi ilerleyemiyorum

X