Kilo verip almaktan bıktım biri bana yardım etsinnmmn

Msm23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2021
5
1
25
Arkadas lar selam sürekli olarak kiloluydum ancak yıllarca diyet spor VS ile 17 yaşında 85 kilodan 70 e düştüm. Sonrasında nişanlılık döneminde yani gecen yıl 59 kiloya kadar düştüm tabi arada yine ver al yapa yapa. Yaşım 23 ve 4 aylık evliyim 4 ay önce 60 olan kilom suan 69 ne yapacagım bilmiyorum nolur etkili diyet listesi tavsiye VS verin bana yardımcı olun şimdiden teşekkürler

Bende kilo veremiyordum hiç doğru düzgün bişey yememe rağmen. Sonra diyetisyene gittim 1. 5 ayda 7 kilo verdim. Burada diyet listesi sormak yerine bence sizde diyetisyene gidin. Başkasına iyi gelen diyet listesi sizin bünyeye iyi gelmeyebilir.

Uzmanindan destek alın.

Biz burda hareketli ol, gec saatte yeme, seker yeme gibi herkesin bildigi seyleri yazabiliriz ancak.

Evet ama cogu kişiye iyi gelen bazı diyet listeleri vardır benım bunlara ihtiyacım var o kadar diyetisyeb gezdım ki artık o kapılara gitmek istemıyorum

Ben 1 ayda 10 kilo vermiş biri olarak bir kaç öneride bulanmak istedim. Öncelikle şeker un tuz bunları hayatından çıkarman lazım. İlk başta çok imkansız geliyor ama gerçekten hiç öyle değil. Yağa gelirsek margarin asla tüketme. Sıvı yağ mümkünse zeytinyağı. Tereyağıda kullanabilirsin. Kızartma pirinç pilavı vs yeme. İçecek olarak hazır meyvesuları asitli içecekler hayatından çıkar. Paketli gıdayı çıkar. Kahvaltıda omlet haşlanmış yumurta yulaf lapası ye. Öğlen akşam dengeli olarak salata sebze yemekleri sağlıklı pişmiş et tavuk balık köfte. Atıştırmalık olarak kuru meyveler kuruyemiş meyve kahve yoğurt süt vs tüket. Ekmek olarak tam buğday. Sürekli olarak bu şekilde yaşamaya alıştır kendini. Yoksa kilo almak kaçınılmaz malesef. Direk bi listeye bağlı olmak insanı bunaltıyor. Ama bu şekilde canın ne isterse kendin ayarlayıp yersen daha rahat edersin

Bence senin asıl sorunun kilonu koruyamamak jesefkilona geldikten sonra bir gün çok yersen ikinci gün az ye bir gün hamuru tatlıyı çok kaçırırsan sonraki günler tüketme
Ben açıkçası şunu yeme bunu yeme Diyetlerden hiç hoşlanmam her şeyden yemek isterim bu yüzden o dengeyi sağlamaya sabah yersem akşam az ,akşam yersemso es ki iki gün az yemeye ve saat 18.00 den sonra bir şey yememeye özen gösterim bu şekilde 14 kiloya yakın verdim diyet odaklı gidince yapamadım ama böyle oldu

Gerçekten de öyle kilo koruyamıyorum. Birde ciddi anlamda su içsem yarıyor. Bel gögüs kol alt bacak yok ama basen ve kalça almış başını gidiyor 1 kilo bile alsam oralardan alıyorum ama kilo verince direkt surat çöküyor sinir oluyorum

Bende de aynı problem var.Veriyorum,alıyorum sürekli.Gene aldım .Ama diyet yapmaktan yoruldum.Diyetisyene de gittim.O kadar bıkmışım ki diyetten 2 aydır veremedim.

İnsülin direnci olabilir. Önce bir dahiliyeye sonra da diyetisyene danışın

X