Kilo veremiyorum :(

integral1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
80
0
Artık dayanamıyorum :KK43: 17 yaşındayım boyum 1,68 62 kiloyum :KK43: bazılarınıza az gelebilir biz nelerle uğraşıyoruz sen ne diyosun gibilerinden ama lütfen hak verim :KK43: 17 yaşındayım ama kilo sorunum var 53 kilo olmak istiyorum ama olamıyorum :KK43: çok fazla kafama takıyorum sürekli yemek düşünüyorum yemicem yemicem diyip kendimi mutfakta buluyorum :KK43: önceden iradem çok kuvvetliydi önüme pastalar börekler koysanız bile yemicem dediğim zaman yemezdim :KK43: ama şimdi yiyim nolucak ya diyorum her seferinde :KK43: dersaneye gidiyorum millet rahat rahat dar pantolonlarını giyerken ben hep eşofmanla gidiyorum süslenmek püslenmek gelmiyor içimden giysem sanki herkes o bacaklarla niye giyip de göz zevkimizi bozuyosun dicekmiş gibi geliyo :KK43: karnım acıktığında çok utanıyorum üzülüyorum :KK43: psikolojim bozuldu resmen göbeğime dokundukça kendimi en göbekli insan olarak görüyorum :KK43: hele bu yaşta.. Spor yapıcak vaktim yok 9 da gidip 4 de geliyorum okulumdan okuldaki o kadar kızın zayıf kızların ellerinde dönerler pilavlar mantılar görünce çok tuhaf oluyorum :KK43: ben normalde 58 kiloydum gene vermek istiyodum ama okulumuz normalde sadece döner satıyodu yiyip doyuyoduk şimdi mantı pilav bilmem ne bir sürü şey var üst üste yedik bir ara onları o yüzden böyle oldum :KK43: okuluma yürüyüp gelip gidemiyorum da :KK43: ama çok kilo vermek istiyorum rahat bi 10 kilo :KK43: lütfen yardım edin buradakileri okuuyorum ama sanırım beynimde bitiremiyorum :KK43: özellikle beynimde bitirmeye yarayan motivasyonlarınıza önerilerinize ihtiyacım var :KK43:(

Canım boyuna orantılı olarak kilon normal geldi bana, hatta zayıfsın. Acaba bilgilerini mi yanlış verdin? :44:
Boyun 168 ise kilon en fazla 68 olmalı diye biliyorum. Hem kilon boyuna göre 68 olsa bile yinede kilolu göstermez seni :KK31:
Kafam karıştı benim açıkcası :26:

Yok bilgiler doğru ama genetik midir bilmem bacaklarım kalın ve kilo alınca dahada kötü oldu göbeğim ve yanlarım çıktı dışardan gören birisi kilolu demez normalim ama ben zayıf olmak istiyorum basenlerim bacaklarım normale göre kalın ve bu yaşta göbeğim var :KK43:

Yok bilgiler doğru ama genetik midir bilmem bacaklarım kalın ve kilo alınca dahada kötü oldu göbeğim ve yanlarım çıktı dışardan gören birisi kilolu demez normalim ama ben zayıf olmak istiyorum basenlerim bacaklarım normale göre kalın ve bu yaşta göbeğim var :KK43:

Benim vücud yapımda aynı senin anlattığın gibi. Bana genelde zayıfsın derler bende siz birde içimi görseniz diye dalga geçerim :)
Çok kolay kilo alır ama zor kilo veririm. Sanırım sende öylesin.. Kilo vermek için egzersiz yapman şart canım. Mutlaka yürüyüş ve ısınma hareketleri ile spor yapmalısın. Madem kilo durumu seni rahatsız ediyor kendine hakim olmalı yediklerine dikkat etmelisin. Başka çaren yok gibi geliyor :KK31:

ah canım bende öyleydim lisedeyken :KK43: üniversiteyi kazan emin ol veryorsun tatlım :) şimd doya doya ye bulduğunu. annenin yemeklerinin tadını çıkar ama b.kunu çıkarma :) kilon fazla değil bence. daha fazla almamaya gayret et sadce. balık etli hatunlar da çok çekici unutma. sev kendini. ergenliğin verdiği duygular ve takıntılar onlar. eminim çok tatlı bi kızsındır :)

Aynı beni tarif etmişsin. Lisedeyken böyleydim ben de. Çocukken de çirozun tekiydim. O kadar zayıftım ki derim kemiklerime yapışıdı ama çok fazla hareket ederdim. Ne zamanki okul yükü bastırdı yavaş yavaş kilo almaya başladım, sinir, stres, ergenlik. Ben liseyi öyle kilolu atlatmıştım, çünkü hiç hareket edemiyordum. Benim daha kötüydü, İstanbulda oturuyorduk, evden 7de çıkıyordum, dershane, dolmuş/otobüs bekle, trafik falan eve dönmem gece 10u buluyordu. Hep de hazır gıdalar yiyiyordum. Çikolata, cips, döner, sucuk ekmek, soslu soslu makarnalar haddi hesabı yoktu bunların. Yiyiyodum sonra pişman oluyodum ama o haldeyken ha yemişim ha yememişim ne değişecek ki diyodum yani. Lisede mezuniyetimde çekilen fotoğraflarım inanılmaz derecede şişkoydu, annem saklıycam diye ısrar etmese hepsini yırtıp atmıştım şimdiye :KK1:

Sana önerim, hiç spor yapacak vaktin yoksa yediklerine biraz dikkat et. İnan bana 1 ayda değişimi göreceksin çünkü önce karbonhidratlar yakılır, bu da 5kg fark ettiriyor, genelde ama garanti vermiyorum ki senin yaşın küçük metabolizma hızın da daha hızlı bunu da düşün :KK34: Bi de gerilme, sakın stres yapma. Streç taytlar var onlar derler toparlar bacaklarını, üstüne de uzun gömlek fln giy, altına da çizme. Hem modern görünürsün hem de birkaç kilo fark ettirene kadar hafiften kapatır rhatsız eden yerlerini. Böyle yani, aniden mucize bekleme, durumunu kabul et, bak bir tek de sen böyle değilmişsin bunu da gördün. Bu dönemin geçeceğini düşün ve o anın tadını çıkar. Çünkü taktıkça daha çok çekiyosun üstüne. Şimdi senin derslerini düşünmen lazım daha iyi bir gelecek için, kilo illa ki veriliyor, ama geleceğini bir defa hazırlıyorsun.

Başkalarına kafa yormayı da bırak, kendinle ilgilen :KK34:

Çok teşekkür ederriimm :) dikkat etmem gereken seylerin derslerim olduğunun farkındayım zaten ama dediğiniz gibi gençlik şeyleri işte :) yememe de dikkat edersem olabilir

bende 23 yaşındayım 2 tane kızım var biri 23 aylık biride 3 aylık ve kilo sorunum var doğumdan sonra ben kilo alıyorm boyum 170 kilom 76 emziriyorm hem süt yapacak hemde beni zayıflatacak bir öneriniz varmı lüfen

kızlar boy 168 ıse 58 olman lazım ..sana tavsıyem şeker ı yanı tatlıyı azalt cunku bana kılo aldıran en onemlı sey bu...yesıl cay ıc ve bol su cavdar ekmegı ye

Gün içinde bolca su iç... Hatta yemeğe oturmadan önce de bir bardak su iç öyle başla... Hem böbrekleri temizler hem de mideyi doldurur :KK66:
Bir de ne yersen ye ne içersen iç ama sporu hareketi unutma... Hiçbirşey yapamıyorsan günde 5 kat merdiven çık...

X