Kilo alamıyorum :(

_Sabiha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
957
693
Şimdi buda dert mi diyenler olucaktır. Evet buda bir dert. Büyük dert olmasa da bana göre bir dert. Nasıl kilo alıp kilolarını dert edip zayıflamak isteyenler olduğu gibide bende kilo almamamdan çok zayıf olmamı dert ediyorum. Ortaokul yıllarımda yani ergenlik dönemlerimde bunu kendime dert ediyordum. Keşke biraz kilo alsam diyordum. Şimdi üniversitede okuyorum hala aynı kilodayım:confused: Hatta galiba kilo vermişim. Kiyafetlerim bana büyük gelmeye başladı, pantalonum gömleklerim hatta benim sütyenlerimde göğüslerim büyük onlar bile küçülmüşler galiba :KK43: Nasıl kilo alabilirim? Spor yapsam yada mesela vitamin filan içsem kilo alabilirmiyim?

Çok teşekkür ederim yanlışlıkla yanlış yerde konu açmıştım.

eşimde kilo almak istiyor ama alamıyor senelerdir hep aynı düşüyo bazen ama hep 55de kalıuo uzun boyluda bende 70 kgyum üzülüyorum ama birşey gelmiyor elimden

boyum 1.60 kilom 50 6-7 kilo almak istiyorum :KK70:

bende kilo almak istiyordum bi ürüne başladım henüz 6. günüm oldu 1 kilo 400 gram aldım bakalım devam ediyorum bıyandan da yemege asılıyorum bakalım nasıl olcak

boyum 1.60 kilom 44 kilo almayı düşünmüyorum bile.O boya dediğiniz kilo fazla bence.Eğer kilo almak istiyorsanız spora gidebilirsiniz
bunu demek dogru degil aslinda, su an ideal sayilir kilosu ama herkeste kilo farkli duruyor.

benimde boyum 1.69 kilo 52 ama bi gün cok yemiyim hemen kilo veriyorum :KK43:

bunu demek dogru degil aslinda, su an ideal sayilir kilosu ama herkeste kilo farkli duruyor.
1.60 boya 50 kg ideal.Sağlıklı olan kilo.Fakat 56-57 kilo kilolu katagorisine giriyor benim bildiğim.Belki konu sahibinin kemik yapısı incedir.Bir diyetisyene gitmesinde fayda var.

1.60 boya 50 kg ideal.Sağlıklı olan kilo.Fakat 56-57 kilo kilolu katagorisine giriyor benim bildiğim.Belki konu sahibinin kemik yapısı incedir.Bir diyetisyene gitmesinde fayda var.
BMI olarak hesaplarsak 62 kilo'ya kadar cikabilir aslinda ama dedigim gibi herkesin yapisi farkli, kemik kas vs cok fark yapiyor.

Şimdi buda dert mi diyenler olucaktır. Evet buda bir dert. Büyük dert olmasa da bana göre bir dert. Nasıl kilo alıp kilolarını dert edip zayıflamak isteyenler olduğu gibide bende kilo almamamdan çok zayıf olmamı dert ediyorum. Ortaokul yıllarımda yani ergenlik dönemlerimde bunu kendime dert ediyordum. Keşke biraz kilo alsam diyordum. Şimdi üniversitede okuyorum hala aynı kilodayım:confused: Hatta galiba kilo vermişim. Kiyafetlerim bana büyük gelmeye başladı, pantalonum gömleklerim hatta benim sütyenlerimde göğüslerim büyük onlar bile küçülmüşler galiba :KK43: Nasıl kilo alabilirim? Spor yapsam yada mesela vitamin filan içsem kilo alabilirmiyim?

Onclkle emn ol sendn dha ufak duruyrm ama kndmle barisk olmayi sectm ama adla dert degl nye blymsn allah ozllkle bizi scti hm bu seklde piztf dusun ruh saglimzda olmlu olsn allah gurur dylm dye vrms imtihan ediliyrz biz ama adla dert degl bu sabrimizi olcuyor allh vdrdigim sorunlara sikreddckleri diyor bazn bu durm cok byk srn olyr kbl edyrm sosyal cevre ile ilgili bu yzdn ozgvn eksikli ble oluyr olsn yaboyle olsn cok skr saglkliyz dusunsene bzdn kotu olnlar var bu dert dgl imtihan birk dalga gecsnlr ama sukret allah iyligide girur kotulugude boyle dusunelm kardsm :) bna dym onune ne glrse ye ve spor yap dedi ve yne bu sitede cicibebe uygulamasini grdm iki kilo fln aldm az ymeye baslynca geri vrdm duznsiz yiyordm cnku .. Olsn tekrar denerz. Sagliklyz ama saglign olmdn kilo alamzsn dimi bnun icin saglin icn allha dua et snnle dalga gcn olsn veya ck zyfsn desnlr annn baban desn onlara sunu syle anne bn kilomn olup olmamasi icn allaha sukrdyrm dusunsene ciddi bir hastlgmn oldugunu kiloyu yine alrm bn ... Gibi gibi :) yapick bisi yok sabredicz unutma derdi de dermani da vern allah :))

Onclkle emn ol sendn dha ufak duruyrm ama kndmle barisk olmayi sectm ama adla dert degl nye blymsn allah ozllkle bizi scti hm bu seklde piztf dusun ruh saglimzda olmlu olsn allah gurur dylm dye vrms imtihan ediliyrz biz ama adla dert degl bu sabrimizi olcuyor allh vdrdigim sorunlara sikreddckleri diyor bazn bu durm cok byk srn olyr kbl edyrm sosyal cevre ile ilgili bu yzdn ozgvn eksikli ble oluyr olsn yaboyle olsn cok skr saglkliyz dusunsene bzdn kotu olnlar var bu dert dgl imtihan birk dalga gecsnlr ama sukret allah iyligide girur kotulugude boyle dusunelm kardsm :) bna dym onune ne glrse ye ve spor yap dedi ve yne bu sitede cicibebe uygulamasini grdm iki kilo fln aldm az ymeye baslynca geri vrdm duznsiz yiyordm cnku .. Olsn tekrar denerz. Sagliklyz ama saglign olmdn kilo alamzsn dimi bnun icin saglin icn allha dua et snnle dalga gcn olsn veya ck zyfsn desnlr annn baban desn onlara sunu syle anne bn kilomn olup olmamasi icn allaha sukrdyrm dusunsene ciddi bir hastlgmn oldugunu kiloyu yine alrm bn ... Gibi gibi :) yapick bisi yok sabredicz unutma derdi de dermani da vern allah :))

Çok güzel söylemişsiniz... Her haline şükretmeli insan.

Kilo alabilmek için düzenli beslenmek ve sabırlı olmak gerçekten çok önemli. Bende yiyip yiyip kilo alamayanlardanım maalesef. Metabolizmam hızlı calışıyor birazda genetik faktörler. Ama düzenli bir beslenme alışkanlığıyla birazda sporla istediğim kiloya ulaştım. Kilo alamayanlara yardımcı olmak birazda motive etmek amacıyla, neler yaptığımla nasıl beslendiğimle ilgili bir blog actım . Yardımcı olursam ne mutlu :)

kiloalamayanlaricinhersey.blogspot.com

Son düzenleme:
bende bu yaşta 30 KİLO FAZLALIK var :KK61: Allah'ın işine bak :) ben 7 yıldır bunlardan kurtulmaya çalışıyorum siz almak istiyorsunuz:KK16: Keşke kesip kesip verebilsem size :KK61::KK61::KK61:Hepimizde kurtulurduk bu illetden:mad: Hepimize başarılar :KK66:

KAHVALTILARINI SADE YAPMA HEP EKMEK ARASI YAP PİLAVA ALIS ALIRSIN BEN 45 KILOYDUM 53 UM TABI KIC BIRSEYIDE DERT ETMIYORUM KAHVALTI YAPARKEN MUTLU OLUYRM OGLEN YEMEGINI YINE NORMAL YIYORUM AKSAMI EKMEKSIZ YIYORUM COK ALMAYAYIM DIYE AMA KAHVALTIDA BOL EKMEK YIYORUM SPORA BASLICAM KALÇAM YOK DIYEDE BAKALM

hamur işi yani poça, börek, gözleme, ekmek ile tatlı özellikle hamur tatlıları (baklava, tulumba vs) yersen ve fazla hareket etmeden vaktini evde geçirisin çok hızlı kilo alırsın.

ben kilo veriym neden ne gibi bir iç hastlıklar dr na gitim bazı tahliller yapldı gayet normal n yapmm gerekiyorm

X