Kilo alamıyorum ve almak istiyorum

Bende aynıyım geçen doktora gittim çölyak olabilir sin dedi test yapıldı değilmişim şükür ama kiloda alamıyorum sizin gibi 45in üstünü görmedim hamileliklerim dışında 1800 kalorinin altına düşme dedi doktor dahiliyeye gittim bu arada diyetisyen çözer mi bu işi dersiniz
Bende yaptırım şükür bende de çıkmadı dahiliyeye gittim iştah açıcı şurup verdi ama şurubu içiyorum 1 saat sonra bak ki ben uyumuşum ve aşırı derecede zor uyanıyorum normalde de tıkırtıya uyanırım

Ya aslında kilo vermeye çalışanlara verilen önerilerin tersini yapın, mesela yatmadan önce atıştırın, yemek esnasında veya hemen öncesinde su içecek vs içmeyin. Kuruyemişlerle aranızı iyi tutun. Ama diyetisyen epey yardımcı olur evet

Diyetisyene gidin ama mutlaka spora da gidin çünkü aslında spor kilo vermekten çok almayı kolaylastiriyomus kalori açığı çıkartıp yemeni sagliyomus benimde bı beş kilo vermem lazım veremiyorum ağzım durmuyor hiç birde hamur işine yüklenme çünkü o sen yiyemedigin için çabuk tikanirsin Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah sen alırsın ben veririm 😂

Kilo almak için sağlıksız şeylere düşmeyin, sırf göbek ve basen yapıyor onlar, kötü duruyor.

Aktive edilmiş çiğ kuruyemişe düşebilirsiniz bence.

Ay allahaşkına buraya gelip keşke benim de böyle derdim olsa derde bak falan yazmayın arkadaşlar. Kilo alamamak da en az kilo verememek veya kilo almaya yatkın olmak kadar zor. Yani böyle kıytırık ya da gülünecek bi dert değil. Diyet konusuna gelip tut boğazını verirsin demek gibi bi şey yani bu yorumlar.

Sevgili konu sahibi benim de bi dönemim oldu senin gibi. Diyetisyene git güzelce testlerini yaptır. Yemek yemekte zorluk çekiyorsan iştah açıcı bi şeyler iste mutlaka. Bana bi şurup verilmişti faydasını gördüm baya. Üstüne sporla da destekle mutlaka. Biraz çaba gerektiriyor özellikle iştahsızsan ama halledersin eminim :)
Aynen kilo almak icin diyetisyene gittigimde etrafta ay ne var kilo almakta vs diye konuşulmuştu. Alamamak da bi dert

Ben de boyle bir donemden gectim. Benim boy 1.62 kilo 43 idi o zamanlar. Cok stresli bir donemdeydim artik yemek yiyemez duruma gelmistim. Kisa surede yaklasik 10 kilo gidince adetten de kesilmistim. 1 sene boyunca adet goremedim. Cok kotu zamanlardi, hormonlarim hersey altust olmustu. Diyetisyene gittim, 12 13 ayin sonunda 50 kilonun ustune ciktim.

Kilo almakta kilo vermekte doktor gozetiminde yapilmali. Ani kilo alis verisler insana yaramaz. Kalici cozumler icin yetkili bir doktorla gorusmelisiniz. Burda fikir sormak saglikli degil bence. Herkesin bunyesi farkli.

Ben de boyle bir donemden gectim. Benim boy 1.62 kilo 43 idi o zamanlar. Cok stresli bir donemdeydim artik yemek yiyemez duruma gelmistim. Kisa surede yaklasik 10 kilo gidince adetten de kesilmistim. 1 sene boyunca adet goremedim. Cok kotu zamanlardi, hormonlarim hersey altust olmustu. Diyetisyene gittim, 12 13 ayin sonunda 50 kilonun ustune ciktim.

Kilo almakta kilo vermekte doktor gozetiminde yapilmali. Ani kilo alis verisler insana yaramaz. Kalici cozumler icin yetkili bir doktorla gorusmelisiniz. Burda fikir sormak saglikli degil bence. Herkesin bunyesi farkli.
Tabiki öyle zaten Konya’da önerebilceğiniz diyetisyen var mı diye araştırmaya giriştim☺️

Bende yaptırım şükür bende de çıkmadı dahiliyeye gittim iştah açıcı şurup verdi ama şurubu içiyorum 1 saat sonra bak ki ben uyumuşum ve aşırı derecede zor uyanıyorum normalde de tıkırtıya uyanırım
Değişik bna hiç bişi vermediler bitek d vitaminim kötü durumdaymış ona ilaç verdi o kadar

Yedim bakalım şimdi aslında almıştım ama sürekli yemiyordum şimdi buradakiler yazınca aklıma geldi kalkıp yedim😅😅
Kanser, diyabet olmak ya da damarlarının tıkanması istiyorsan her gün bebe bisküvisi ye. Hiç ihmal etme ama. Bol bol işlenmiş gıda, paketli ürün, asitli içecek de tüket bu arada. Tombik, mutlu ama hasta olmak istiyorsan bunlardan daha süperi yok.

Senelerce aniden verdiğim kiloyu almaya çalıştım, diyetler, akapunktur vs..
Ancak insanın iştahı moralle de ilgili.
8 ayda verdiğim kiloyu 10 yılda alamadım. Pandemi ile birlikte ilk kez evde oturdum o zaman alabildim. Sonra hamile kaldım yine kilo verdim bulantıdan :KK70:
Moralini düzgün tut, gece muz badem süt ye.
Normal bir diyet listesinde ara öğünlerde yağlı kuruyemiş(fındık, fıstık, kaju) yersen kilo alımı hızlanıyor.
Bir de iştahsızlık yapan şeyi tespit et mesela acıkınca ben bi kaşık Nutella yiyiverirdim. O da kan şekeri düzensizliği yapıyor mide bulantısı yapıyormuş. İlk etapta şekersiz bir diyet yapmıştım. Size de tavsiye ederim. Akabinde normal bir beslenme şekline geçtim.

Gel sarılalım 🎈 174 boyunda 48 kiloyumm aslaaa alamıyorum. Diyetisyene gittim ama beceremedim saatli ve listedeki şeyleri yeme işini sevmedim ev ödevi gibi üzerimde baskı hissettim umarım sen başarırsın. Geçenlerde burdan bi arkadaş eşinin kullandığı bitkisel toz karışımı önerdi trendyoldan aldım psikolojik ya da gerçekten bilmiyorum iştahım açıldı onuda 1 hafta kullandım 1 kilo aldım . Aklıma gelmişken devam ediyim ona ben

Gel sarılalım 🎈 174 boyunda 48 kiloyumm aslaaa alamıyorum. Diyetisyene gittim ama beceremedim saatli ve listedeki şeyleri yeme işini sevmedim ev ödevi gibi üzerimde baskı hissettim umarım sen başarırsın. Geçenlerde burdan bi arkadaş eşinin kullandığı bitkisel toz karışımı önerdi trendyoldan aldım psikolojik ya da gerçekten bilmiyorum iştahım açıldı onuda 1 hafta kullandım 1 kilo aldım . Aklıma gelmişken devam ediyim ona ben
Adı ne banada söylermisin

Instagramda bir çok diyetisyen var illa şehrinde olmak zorunda değil. Çoğu verdirme konusunda uzman ama tabi ki alma konusunda da deneyimliler. Ayrıca nedense bana alamamak daha zormuş gibi geliyor verememekten. Yıllarca hep tombiktim hala 7-8 kilo fazlam var ama en fazla balık etlisin deyip geçiliyor. Sanki çok zayıf ve alamayan insanlara daha çok psikolojik baskı yapılıyormuş gibi yapılıyor bana. En çok da biz tombikler kıskançlıktan yapıyoruz 🤣🤣🤣

spor salonuna gitmeyi de dusunebilirsiniz,
sporla kilo almaya calismak da basarili sonuclar verebiliyor.
Esimin bmi si sizin kadar dusuk degil ama o da kilo almada zorluk ceker, duzenli spor yaptiginda ve tabi ki ona uygun beslendiginde yavas da olsa alabiliyor kilo, birakinca yeniden veriyor ama.

diyetisyenle de alabilirsiniz ama diyetisyenin verdigi programa uymaniz lazim, istahiniz hic yoksa bunda zorlanabilirsiniz.
Ve bazi mineral vitamin eksikliklerinden oturu de istahsiz olabilirsiniz, en azindan o degerlere bakilsa cok iyi olur.

Herhangi bir sağlık sorununuzun olmadığını yalnızca yemek yemediginizden zayıf olduğunuzdan eminseniz sizi diyetisyenin çok etkiliycegini sanmam. Çünkü onun hazırlayacağı diyet zaten yemek yemek üzerine olacak. İştah açıcı şurup vs verebilir. Ben diyetisyene gittiğimde sanki çok farklı bir şey bekliyormusum gibi üzülmüştüm. Sabah kalk kocaman bir sandvic ye diyor ve sen onu yemek için kendini zorluyorsun başka çare yok. Büyük poraiyonlarla basınız dertteyse günde 6 öğün yemelisiniz bu sizi o kadar zorlamiycaktir. Almanız gereken bir kalori miktarı var bunu telefondq bazı diyet aplikasyonlari kullanarak da öğrenebilirsiniz hatta yediklerinizin kalorisini not edebilirsiniz. Mideniz sık sık yemeye alıştıkça açlık hissiniz geri gelecektir. Kendinize güzel görünen şeyler hazırlayın. En çok kalori kuruyemiş ve baklagillerdedir böylelikle sağlıklı ve rahat kilo alabilirsiniz

Benimle takılırsan iştahının fazlasıyla açılacağını garanti edebilirim :) sırf karşımda oturup yemek yediğimi izlesen bile iştahın açılır. Öyle b.kboğaz biriyim. Ve bütün arkadaşlarım da bunu der.
Bu arada kesinlikle sağlıklı olmayan ilaç vs kullanarak almaya çalışmamalısın. Bir diyetisyene başvur. En sağlıklı yorumu onlar yapacaktır.

X