kıl/tüy meselesi

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
6.203
13.204
Sevgili arkadaşlar, benim tüylerim artık kıl oldu. Ben pandemiden önce düzenli olarak sir ağdaya gidiyordum ama pandemi başlayınca bir daha gitmedim. Sağ kolumda bir çolaklık olduğu için evde kendim ağda yapamıyorum. Maalesef ben de jilete başvurdum. Çok kötü oldu şimdi sürekli kirpi gibiyim. Piyasadaki en iyi traş bıçağını kullanıyorum ve gün aşırı traş oluyorum ama yine kirpi gibiyim. Eşim nihayetinde isyan etti. Gerçi çok çekinerek söyledi kırılırım diye ama "batıyor" dedi (eşim oldum olası kıl tüy konusunda hassas). Sorum şu: Evde lazer epilasyon cıhazı ya da IPL kullanan var mı aranızda? Eşimle araştırdık ve internetten bir tane sipariş verdi. Yorumların kimisinde 2 ayda kurtuluyorsunuz yazıyor, kimisinde "azalıyor ama mucize beklemeyin" diyor. Ben pek emin olamadım bu cihaz beni kirpi halimden kurtarır mı? Kullanıp memnun kalan var mı?

Ben kullanıyorum evde ıpl. Gerçi memnun olmayan da varmış ama ben memnunum valla. Zamandan tasarruf bi kere. Şöyle bişey var ama. Ben beyaz tenliyim tüylerim siyah. Böyle olunca daha çabuk sonuç alınıyormuş. Bir de mesela tüy gibi ince yerlerde de işe yarıyo ama kıla dönüşmüş yerlerde sanki daha iyi oluyo. Yani bende öyle oldu en azından. Hele genitali tam anlamıyla yapabilsem bitcekti şimdiye kadar ama acıyo biraz orayı düşük ayarda yaptığım için geç bitcek.

Ben kullanıyorum evde ıpl. Gerçi memnun olmayan da varmış ama ben memnunum valla. Zamandan tasarruf bi kere. Şöyle bişey var ama. Ben beyaz tenliyim tüylerim siyah. Böyle olunca daha çabuk sonuç alınıyormuş. Bir de mesela tüy gibi ince yerlerde de işe yarıyo ama kıla dönüşmüş yerlerde sanki daha iyi oluyo. Yani bende öyle oldu en azından. Hele genitali tam anlamıyla yapabilsem bitcekti şimdiye kadar ama acıyo biraz orayı düşük ayarda yaptığım için geç bitcek.
Hangi markayı kullanıyorsunuz

İnsanda tüy olmaz zaten kıl olur, tüy hayvanlarda olur 😂

5 senedir falan lumea kullanıyorum. Gayet memnunum. %95 çıkmıyor artık, çıkanlar da incecik zaten. Ama bırakınca 2-3 ay içinde aynen geri geliyor hepsi çünkü bu cihaz ipl, kılları sadece uyutuyor yok etmiyor. Düzenli kullanacaksınız, kullanmayı bırakmayacaksınız.

nasıl uyguluyorsunuz lumea yı... yani önce tıraş mı etmek gerekiyor bölgeyi... veya az miktarda çıkmış mı olması gerekiyor.
bende almayı düşünüyorum işe yarıyorsa
Traştan hemen sonra yapılmalı, az çıkmışken yapınca çok acıyor. Çıkan kıllar yanıp deriye yapışıyor çünkü. Duş, traş, lumea, duş şeklinde yapıyorum ben.

Sevgili arkadaşlar, benim tüylerim artık kıl oldu. Ben pandemiden önce düzenli olarak sir ağdaya gidiyordum ama pandemi başlayınca bir daha gitmedim. Sağ kolumda bir çolaklık olduğu için evde kendim ağda yapamıyorum. Maalesef ben de jilete başvurdum. Çok kötü oldu şimdi sürekli kirpi gibiyim. Piyasadaki en iyi traş bıçağını kullanıyorum ve gün aşırı traş oluyorum ama yine kirpi gibiyim. Eşim nihayetinde isyan etti. Gerçi çok çekinerek söyledi kırılırım diye ama "batıyor" dedi (eşim oldum olası kıl tüy konusunda hassas). Sorum şu: Evde lazer epilasyon cıhazı ya da IPL kullanan var mı aranızda? Eşimle araştırdık ve internetten bir tane sipariş verdi. Yorumların kimisinde 2 ayda kurtuluyorsunuz yazıyor, kimisinde "azalıyor ama mucize beklemeyin" diyor. Ben pek emin olamadım bu cihaz beni kirpi halimden kurtarır mı? Kullanıp memnun kalan var mı?
Canım ben şimdi gebeyim ama gebe kalmadan önce düzensiz kullandığım halde baya azalttı bacaklarıma 3 kere yaptım birdaha hiç çıkmadı 2 senedir.. Genital inanılmaz azaldı.. Beyaz tenliyim kıllarım kül rengi siyah bile değil okudu. Ben rowenta almıştım 4 başlığı var 4 kişi kullanabilir ayrı ayrı çok memnunum bebiş doğsun yine devam edicem inş

Lazerin etki etmesi için kılların gereken kalınlıkta olması gerekiyor. Ben bacaklara ve genitale yapmıştım. Bacaklarda etki etmişken genitalde gereken etkiyi göremedim. Kollarıma da denedim bu arada ama onda da etki alamadım. Kollarımdakiler inceydi çünkü.
Ağda yapıyorum kollarıma

Bende lumea kullaniyorum. Bende %99 bitti. Genital, koltukalti bacak kullandım. Bi tek kollarıma etki etmedi. Beyaz tenli ve kol kılları sarıya yakın olduğu için görmedi cihaz

İnsanda tüy olmaz zaten kıl olur, tüy hayvanlarda olur 😂

5 senedir falan lumea kullanıyorum. Gayet memnunum. %95 çıkmıyor artık, çıkanlar da incecik zaten. Ama bırakınca 2-3 ay içinde aynen geri geliyor hepsi çünkü bu cihaz ipl, kılları sadece uyutuyor yok etmiyor. Düzenli kullanacaksınız, kullanmayı bırakmayacaksınız.
Teşekkür ederim. Atış sayısı kaç? 5 sene gidecek kadar yetiyor mu?

Teşekkür ederim. Atış sayısı kaç? 5 sene gidecek kadar yetiyor mu?
Daha uzun süre gider muhtemelen, beş senedir bitmedi daha. Hiç hatırlamıyorum atış sayısını ya unutmuşum.

Bir de zaten ilk iki aydan sonra senede 3-4 kez kullanılıyor.

Arkadaşlar bu arada bir bilgi daha paylaşayım: Benim menopozdan sonra yüzümdeki kıllarda artış oldu. Yüzümü sir ağda ile alıyorum ve yüzümde karınca yağı kullandım. Sadece bir kere uyguladım ve tam ne zaman uyguladığımı hatırlamıyorum, belki bir ay olmuştur ve şu anda yüzümde alınacak kıl yok. Ancak bu yağ tüyleri ancak kökünden tamamen aldıktan sonra kullanılıyor. Dolayısıyla bacaklarımda kullanamadım. Fakat ilgilenenlere tavsiye ederim, şaşırtıcı derecede başarılı.

Ipl modern ağda olarak geçiyor. Tüylerde azalma falan beklemeyin. Tek çözüm lazer ben olsam ona vereceğim parayla lazer yaptırırım.

ben cihazı kullanmadım ama traşı tüylerin aksine değil de çıkış yönüne doğru yaparsanız çıkarken batmıyor. Ama işte tam pürüzsüz olmuyor .İlla pürüzsüz istiyorsanız bir kere çıkış yönünde yapıp en son ters yönde bir kere geçebilirsiniz. O şekilde de batmıyor gibi.

Bende kullaniyorum ben ilk lazere gittim bitmeyen yerlere kullanirim diye aldim ilk 2 haftada bir yaptim sonra ayda 1 e cikardim simdi 1bucuk ayda bir yapiyorum evet cok ise yariyor bitmiyor ama inceltiyor kil dediginizi tuye donusturuyor en azindan, beyaz ten siyah kilsa daha cok memnun kalirsiniz.

İlk kullancagim zaman jilet yapip sonra lazeri kullandim 2 haftada bir yaparken oyle yaptim ayda bire gecince jilet kullanmadim direkt ustlerine yaptim ince oldugu icin makina yakiyo.

Yalniz yaptiginiz alani sonra iyice havalandirin yanik kil kokusu oluyo benden soylemesi😂

Bazen lazer çözüm olmayabiliyor. Bende olmadı mesela. Bilmemkaç seansa bilmemkaç liralar bayıldım, iki sene sonra aynen devam kıllar.
Ben Alexandrite lazer ve Nd yag lazer yaptırdım. Çok faydasını gördüm. . Özellikle ince kıllarda Nd yag lazer çok etki etti.

Ben Alexandrite lazer ve Nd yag lazer yaptırdım. Çok faydasını gördüm. . Özellikle ince kıllarda Nd yag lazer çok etki etti.
Alex yaptırdım ben de, kuzenlerimle birlikte gittik hatta. Hepsi fayda gördü ben görmedim. Dediğim gibi herkes için geçerli değil lazerin mucizevi etkisi.

X