Ketoya/ low carba donemiyorum :(

gebito

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
5.962
12.796
Aylardir ketojenik/low carb besleniyorum. Yag makrosunu doldurmuyorum ama ketosisteyim oyle spyleyeyim. Yaklasik 2-3 hafta once bi bozdum. Geri dondum. Sonra tekrar bozdum. Boyle bozup bozup donmek guzel degil diye bir sure karbonhidratli beslendim.
Dun fasting yapip ketoya geri donme karari aldim. Ama az once keto olmayan bir salata yiyerek 36 saatlik fastingimi yine ketoya bozarak basladim.
Sorun ne? Zihnim mi? Ketoda yediklerimi/ keto beslenmeyi seven insanim ben. Acaba vicudumun karbonhidrata mi ihtiyaci var yoksa boyle soyleyerek kendimi mi kandiriyorum?
Bu arada karbonhidrat yedigimde agirlik hissetmiyorum. Ketodaki gibi enerjigim. Kendimi iyi hissediyorum.

Sezgisel beslenme öneririm birkaç gün. Vücut istediğini aldığı zaman normal rutinine dönmek isteyebilir. Hem bünyeyi şaşırtmış olursunuz. Bedeniniz şuan keto yapmak istemiyor demekki

Sezgisel beslenme öneririm birkaç gün. Vücut istediğini aldığı zaman normal rutinine dönmek isteyebilir. Hem bünyeyi şaşırtmış olursunuz. Bedeniniz şuan keto yapmak istemiyor demekki
Teşekkür ederim. Hiç duymamıştım sezgisel beslenme. Biraz araştırayım. Sizin kaynak tavsiyeniz var mı?

Teşekkür ederim. Hiç duymamıştım sezgisel beslenme. Biraz araştırayım. Sizin kaynak tavsiyeniz var mı?
Herhangi bir tavsiyem yok aslında kaynağada gerek yok adı üzerinde ''sezgisel'' vücudunuz birkaç gün ne istiyorsa onu yapın yani . Karbonhidrat istiyorsa demekki karbona ihtiyacı var.

Bi kaç yıl falan low carb, keto beslendim. Böyle bıkkınlık çöktüğünde 50 gr'ın üzerine çıkar yağı biraz azaltıp soluklanırdım. Ketoya sürekli girip çıkmak biliyorsunuzdur sıkıntılı. Aralıklı oruçla yaptığım için daha kolay olurdu karbonhidrat ayarlaması.

Bi kaç yıl falan low carb, keto beslendim. Böyle bıkkınlık çöktüğünde 50 gr'ın üzerine çıkar yağı biraz azaltıp soluklanırdım. Ketoya sürekli girip çıkmak biliyorsunuzdur sıkıntılı. Aralıklı oruçla yaptığım için daha kolay olurdu karbonhidrat ayarlaması.

Merhaba, karbonhidrat ayarlamasını nasıl yapıyorsunuz? Ben diyetisyen eşliğinde 7 günlük Ketojenik diyet yapıyorum ama süt ürünleri ya da domates bile tüketmem yasak bu süreçte. İnternette araştırdığımda ise yeniyor deniyor mesela. Hesaplamanızı nasıl yapıyorsunuz acaba?

Ve ketoda olduğunuz süre boyunca hiç mi mesela tatlı yemediniz ya da cips 🫠

Merhaba, karbonhidrat ayarlamasını nasıl yapıyorsunuz? Ben diyetisyen eşliğinde 7 günlük Ketojenik diyet yapıyorum ama süt ürünleri ya da domates bile tüketmem yasak bu süreçte. İnternette araştırdığımda ise yeniyor deniyor mesela. Hesaplamanızı nasıl yapıyorsunuz acaba?

Ve ketoda olduğunuz süre boyunca hiç mi mesela tatlı yemediniz ya da cips 🫠
Yok ketodayken tabii ki yemedim:) yazıyor internette karbonhidrat miktarları, ona göre yiyordum. Daha çok yeşillik et, kuruyemiş şeklinde beslendim. Eğer tatlı falan yerseniz ketodan çıkarsınız, bir kaç gün tekrar giremezsiniz. Ketoya girerken de bir sersemlik yorgunluk hali oluyor haliyle gir çık yapılacaksa bence az karbonhidratlı diyet daha iyi ama zaten ketoda insanın canı tatlı falan istemiyor.
Olay enerji kaynağı değiştirme, karbonhidrattan gelen enerjiyi kullanmak yerine yağdan gelen enerjiyi kullanmak. Yağ da kısılmaz.

X