ketojenik diyet deneyimlerimiz

Verebilirsin aklimda hep ketojenik diyet var ama sut yogurt cok severim o yuzden yapamiyorum
Instagram saglikliyasiyoruz da ketojenik diyet yapiyorlar zaman zaman
Aslında ben de süt ve yoğurt çok severim ama artık o kadar sıkıldım ki 6 öğünlü haftada yarım kiloyu bile zor verdiren diyetlerden. İnsan sonuç görmeyince her şeyi bırakası geliyor sırf bunun için sütü yoğurdu bir süreliğine bırakabilirim diye düşünüyorum. Teşekkürler bakıcam o sayfaya

Aslında ben de süt ve yoğurt çok severim ama artık o kadar sıkıldım ki 6 öğünlü haftada yarım kiloyu bile zor verdiren diyetlerden. İnsan sonuç görmeyince her şeyi bırakası geliyor sırf bunun için sütü yoğurdu bir süreliğine bırakabilirim diye düşünüyorum. Teşekkürler bakıcam o sayfaya
Ulseratif kolit hastasiyim ketojenik diyet iyi geliyormus yapmak istedim ama cok kisitli geldi simdilik karatay yapiyorum karataydan ketojenik e gecis daha kolay olur

Çok geçmiş olsunn. Ben de geçen ay Karatay denemiştim ve 6 gün gibi kısa bir sürede 2 kilo vermiştim ayrıca açlık da hissedilmiyor ama bana daha sıkı bir şey lazım artık kolay gelsin umarım başarılı olursunn

Merhaba, 2 gün oldu ketojenik beslenmeye başlayalı. Bakalım ne zaman ketosis olacağım. %70 yağ %25 preotein %5 karbonhidrat uygulamasındayım. 1400 kalori kilo vermem gereken ihtiyacım. 68.5 ile başladım 1 hafta önce dikkatli beslenmeye. Şu an 67.6yım. 55e yolum uzun.. Ya gidecek o kilolar ya gidecek... Bitti... :)

Bildiğim kadarıyla ketojenik diyette protein oranı %20-25 aralığında olması lazım fazla protein alımı şekere dönüşüyor, yani şeker yemişsiniz gibi bir etki yaratıyor vücutta. O da ketosizden çıkmaya neden oluyor.

herkese merhaba
23 gündür ketojenik diyet yapıyorum. idrarımı keton çubukları ile takip ediyorum, keton tek pozitif devam ediyor ancak adetim 4 gün kadar gecikti ve inanılmaz iştah artışım var. 23 günde yaklaşık 3 kilo verdim ki bu benim için oldukça büyük bir rakam ancak bu durum motivasyonumu ve dolayısıyla da diyetimi bozdu. sizlerde de böyle problemler oldu mu? şimdiden teşekkürler

Merhaba bu diyete 83.5 la dün başlarım bugün 82 çıktım şimdilik makrolara uymaya zorlanıyorum onun dışında çok iyi gidiyor. Vücut ölçülerimi aldım.haftada 1 bu konuya bildirim yapacağım.

3.günün sonunda 81.5 gördüm tabi bu gidenler ödem ama motivasyonumu arttırıyor.-2 ile yolda devam. Meyveyi çok özledim

Merhaba 4. Ve 5. Günlerde kilo 81.4 çıktı ödem gittikten sonra bir dönem duramayan olurmuş bu da ketozis e girmeye başlandığının göstergesiymiş.henüz ağzında aseton tadı hissetmiyorum:)idrarda da bir değişiklik yok gibi.eczaneye keton ölçen çubuklardan sipariş ettim.gelince belli olacak hangi evrede olduğum.

Merhaba 4. Ve 5. Günlerde kilo 81.4 çıktı ödem gittikten sonra bir dönem duramayan olurmuş bu da ketozis e girmeye başlandığının göstergesiymiş.henüz ağzında aseton tadı hissetmiyorum:)idrarda da bir değişiklik yok gibi.eczaneye keton ölçen çubuklardan sipariş ettim.gelince belli olacak hangi evrede olduğum.

durumunuz nedir?

keto dityeti hakkında bilgi verecek var mı? yani bu hesapları nerden nasıl yapıyoruz?

Merhaba arkadaşlar ben 21 ağustosta ketojenik beslenmeye geçtim. Diyet demeye dilim varmıyor açıkçası .Çünkü artık beslenme şeklimi düşük karbonhidrat alacak şekilde devam ettiriyorum.

Ben bu beslenme ile 1 ayda 5 kilo verdim zaten 8 kilo almıştım tamamı 1.5 ayda gitti daha önemlisi çok fazla incelme oldu vücudumda. Asla aç kalmadım aksine dalgınlığım,unutkanlığım geçti ( ki çok aşırı unutkandım), biraz depresif olan ruh halim inanılmaz yükseldi. Çok aşırı enerjik ve mutlu hissediyorum açlık krizlerim bitti. Cildim iyileşti .O kadar iyi geldi ki bana Allah korusun bir daha geriye dönnek istemiyorum.

Bu beslenme biçimini araştırdığımda o kadar çok şey öğrendim ki şekerin candida mantarını beslediğini, şekerin yaşlandırdığını, kanseri tetiklediğini, karaciğer yetmezliği ve şeker hastalığının doğrudan kaynağı olduğunu öğrenince şeker düşmanım oldu. Çok bunalırsam bal ile kek ( un sadece 1.5 kaşığı kullanıyorum), ya da kahve yanına hurmalı truff yapıyorum. Anladım ki beslenme yaşlılığınız için yaptığınız yatırımn karşılığı.

Ketojenik diyeti merak edenler lütfen youtubedan Dr. can Çiftçinin videolarını izlesin. Ve bu beslenme biçiminden sakın korkmayın.Zaten 1950lerden önce şeker hayatımıza girmeden ketojenik beslenmeye yakın bir beslenme biçimimiz vardı. Emin olun hayatınız baştan sona değişecek ama bu beslenme şekline diyet gibi bakıp geriye dönmeyin hayatınızı daha kaliteli yaşamaya odaklanın yemek mutluluk kaynağımız olmamalı. Sağlıklı olmak için doğru beslenmeliyiz.

Makro hesaplaması için fitekran uygulamasını ve mypalfitnesspal uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ama ben makro hesabı yapmadım. Sadece yasaklı karbonhidratları tüketmedim.

ketojenik diyete başlayalı 21 gün oldu ve ben de şaşırdım bu kadar sürdürebildiğime çünkü daha önceki diyetlerimde hep yarıda bırakıyordum yapamıyordum sanırım ketojeniği sürdürebilmemin sebebi yağların verdiği enerji ve tokluk hissi.başlangıç kilom 73,2 idi şuan ise 65,8 im. şimdiden neredeyse 8 kg gitti. evet 21 günde 8 kg verdim. kendime göre bir beslenme şekli ayarlayabildim ve severek yapıyorum bu diyeti.başlamak isteyip de çekinenlere tavsiye ederim.

Haklısınız. Bu diyette hiç aç kalmadan hatta bazen tıka basa (duygusal yeme bozukluğum var) yiyorum. Ve hiç vicdan azabı çekmiyorum. En güzel yanı bu benim için. 64.9 dan 59 a düştüm. İnatçı basen lere elveda.

X