Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kepege Karsi Her Yolu Denedim Ama Bir Sonuc Alamadim Diyorsan !!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

burbuk

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2007
6.600
11.284
Kepeklerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız. İşte size denenmiş yöntem...

"Kepeğe karşı her yolu denedim, ama başarılı olamadım" diyorsanız üzülmeyin. Çünkü kepeğin çaresi bulundu. İşte çaresi....

Başta kanser olmak üzere, kansızlık, böbrek taşı, romatizma, varis gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ısırganotu, sorunlu saçların da ilacı. Isırganotu, sağlığımız üzerindeki yararlarının yanı sıra; ergenlik sivilcelerini yok ediyor, saçları canlandırıyor dökülmesini önlüyor, sıkılaştırıyor ve kepeği gideriyor.

1- Yarım litre taze kaynatılmış su içine, 5 poşet ısırganotu çayını ilave edin. Kabın ağzını kapatın ve 5-10 dakika demlendirip, soğutun. Elde ettiğiniz bu infüzyonu saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra durulama suyu olarak kullanın. Saç diplerine yapacağınız masaj, zaman içinde saç kaybını önler, saçları güçlendirir ve kepek oluşumuna engel olur. Ayrıca bu infüzyonu tonik olarak kullandığınızda cildiniz de sıkılaşır.

2- 100 gram dulavrat otu kökü, 100 gram ısırganotu kökü ve 60 gram simsir ağacı yaprağını iki litre sirke içine bırakın. Bitkileri sekiz gün sıcak bir yerde dinlendirdikten sonra süzün. Elde edeceğiniz sıvıyla kafa derisine masaj yapın. Düzenli olarak yapacağınız masaj sayesinde saçlarınız kısa zamanda eski gücüne kavuşacak.

3- Kepeğe karşı 2 bardak dolusu kaynar derecedeki suya 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış hindiba çiçeği(sarı saçlara), veya bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ısırganotu yaprağı(kumraldan esmere kadar) ekleyin ve soğuyana kadar demlenmeye bırakın. Sonra süzün ve saçlarınızı durulanırken, kafa derisine de hafif masaj yapın.

4. Kafa derisi kaşıntısına karşı ¼ litre elma sirkesi kaynama derecesine kadar ısıtın (ama kaynatmayın) ve içine 1 avuç dolusu ısırganotu yaprağı ekleyin. 15 dakika demlendikten sonra süzün, saçlarınızı bu suyla durulayın ve kafa derisine masaj yapılır.

arkadaslar sızı etkılemek ıstemem ama bu dulavrat otu ınsanda gecıcı bılınc kaybına falan sebep oluyor hastanede calıstıgm ıcın bıze bu sekılde etkılenıp gelen hastalar gelmıstı ordan bılıyorum bılgınıze

Merhaba

Arkadaşlar kepek sorununuz var ve şampuanlar işe yaramıyor ne yapabilirsiniz.
Uzmanından videolu anlatım siznde benim gibi işinize yarayacaktır.

:içelim:

bu yine şampuan kullanın dio senin işine yarayan neydi açıkçası çözemedim şampuanı herkes zaten kullanıo:sm_confused:

10 damla kekik esansı, 25 gr. badem yağı, 1 çay kaşığı tuz, 5 damla limon. malzemeyi karıştır saç diplerine uygula. SUNA DUMANKAYA.

Saç kepeğine son... Bilimadamları nedenini ve çözümünü sonunda buldu
49919.jpg

Uluslararası bilim adamları ekibi, kepeğe neden olan mantarın (fungus) genetik şifresini çözmeyi başardı.

"Malassezia globosa" adı verilen bu mantarın gen yapısının ayrıntılı biçimde
bilinmesinin, bu sorunun ortaya çıkmasını engelleyecek daha etkili tedaviler
geliştirilmesinde yardımcı olması bekleniyor.

İnsan cildinde yaşayan ve beslenen bu mantarın kaşınmaya ve duruma bağlı
olarak pul pul dökülmeye neden olduğunu belirten araştırmacılar, insanların
yarısının kepek sorunu bulunduğunu ve erkeklerin daha fazla bu soruna maruz kaldığını kaydediyor.

Araştırmacı Dr Thomas Dawson, bu mantarın gen haritasının çıkarılmasının, mantar ile insan etkileşimini anlayabilmek için harika fırsatlar yarattığını söyledi.

Bilim adamları, 5 yıl önce globosa mantarının kepeğe yol açtığını keşfetmişti. Ancak bu ana kadar üretilen medikal şampuanlar, mantar enfeksiyonunu kontrol altına alırken, yüzde 100 sonuç alamıyor.

Kaynak: internethaber

X