Kepçe kulak ameliyatı ve Este Club. Çok mutluyum :) Tüm detaylar...

hayalininpesinde

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
5
1
Herkese merhaba, ben 25 yaşında genç bir bayanım. Küçüklüğümde arkadaşlarımın dalga geçmesi üzerine oluşan kepçe kulak takıntım yüzünden saçlarımı toplayamıyordum ve istediğim topuzları bir türlü yaptıramıyordum. Saçlarım salıkken bile aradan fırlayan kulaklarımı takıntı haline getirmiştim ve estetik operasyon geçirmeye karar verdim.

Uzun araştırmalarım sonucu soluğu İstanbul'da Fulya Terrace'ta bulunan Este Club'da aldım. Öncelikle kliniğe randevu almak için telefon ettiğimde güleryüzlü olduğu sesinden ve enerjisinden anlaşılan Uzman Biyolog Çiğdem Gündüzbey Üregen ile konuştum. Görüşmeye gittim ve tesadüfen, kısa bir süre önce aynı ameliyatı olmuş, kontrol amaçlı kliniğe gelmiş 50 yaşlarında bir bayanla tanıştım. Kendisi hiç ağrı sızı çekmediğini ve ameliyatın çok başarılı geçtiğini söyledi. Kulakları da şahane görünüyordu! Op. Dr. Salih Emre Üregen ile de konuştuğumda bana tüm detayları titizlikle ve sabırla anlattı. Sorularımın da hepsine yanıt verdi, hem bilgisi hem de ilgisi çok hoşuma gitti, çok güven verici bir doktor ve işinde uzman. Hiçbir şühem olmaksızın ameliyatımı orda olmaya karar verdim ameliyat için randevulaştık.

Operasyon 4 Kasım 2014'te gerçekleşti. Kliniğe gitmeden Çiğdem Hanım tarafından önceden bana verilmiş reçetedeki ilaçlarımı (ağrı kesici, antibiyotik ve pomad) ve ameliyattan sonra 2 ay boyunca geceleri beni koruyacak olan kulak bandajımı kliniğin hemen bitişiğindeki eczaneden temin ettim.

Ameliyat masasına yattığımda korktuğumu gizleyemem. Biraz naz bile yaptım ama doktorum sabırla hazır olmamı bekledi. Siz tabi yine de çok nazlanmayın, zira bu ameliyata hazır olmadığınızı düşünüp ameliyatınızı erteleyebilir! :) Çiğdem Hanım'in da desteğiyle ve güler yüzüyle endişelerim hemen azaldı ve önce sağ kulağım sonra sol kulağım uyuşturuldu (lokal anestezi). 15 dakika uyuşturucunun tamamen etkisini göstermesini bekledik ve sağ kulağımdan ameliyata başladık.

Ağrılardan bahset bana dediğinizi duyar gibiyim; zira hiçbir ağrı, acı, sızı yok! Sadece birtakım işlemler yapıldığını ve mesela dokunduğunu anlıyorsunuz; fakat hissiyat olarak hiçbir şey yok. Ameliyatım çok rahat geçti. Sağ kulağımın prova dikişleri atıldıktan sonra oturdum ve doktorum bana ayna verdi. Bu sayede ben de kulağımı gördüm (hiçbir şekilde kan görünmüyor, korkmayın), mesela "üst tarafı biraz daha yapıştıralım, kulak mememi biraz daha yakınlaştıralım" gibi yorumlar yapabiliyorsunuz, bence bu harika bir şey! Doktorunuzla beraber gerekli olan rötuşları konuştuktan sonra tekrar uzanıyorsunuz ve sağlam dikişleriniz de atılıyor. Böylece bir kulak bitmiş oluyor. Ayni şey sol kulakta da uygulanıyor ve sol kulak bitiminde sağ ve solu karşılaştırıyorsunuz, yapılması gereken bir düzeltme varsa yapılıyor ve ta-taaaaam!! Hep hayalini kurduğum kulaklar artık bende! :) Bandaj sarıldıktan sonra evinizin yolunu tutabilirsiniz :)

Gelelim ameliyat sonrasına.... Uyuşturucuların etkisi 5 saat kadar devam ediyor, peki ya sonrası? Hiç korkmayın, gerçekten acı yok, çok hafif bir sızlama oluyor, ama mesela bi baş ağrısı ya da bir kesik acısı gibi bir şey değil. Zaten kulaklarım hafif şişti ve o hissizlik devam ediyordu. Ameliyattan sonra antibiyotiğe başladım, ağrı kesicimi de aldım ve gece uyumak istediğim saatten 2 saat önce doktorumun verdiği rahatlatıcı uyku getirici hapımı içtim ve mışıl mışıl uyudum.

Ameliyattan sonra nelere dikkat etmeli?

Ameliyatınızın ertesi günü duş almanızda hiçbir sakınca yok. 2 ay boyunca her duştan sonra pomad sürmeniz gerekiyor. İç tarafa atılan dikişler hiç çıkmıyor zaten, dıştan atılan şeffaf dikişler de ameliyatı takip eden 1-2 haftalık süreçte vücut tarafından atılıyor. Bu yüzden ilk 15 gün her gün duş almak ve sonrasında pomad kullanmak önemli.

3 gece 3 yastıkla uyumanız gerekiyor. Hafif oturur pozisyonda yani başınızın biraz yukarda olması gerek. Sonrasında normal sırt üstü uyku pozisyonuna geçebilirsiniz; ancak dönmemeye dikkat edin.

Yine 2 ay boyunca her gece yatarken kulaklarınızı dönme esnasında oluşabilecek hasara karşı korumak için kulak bandajı takmak gerekiyor. Bandaj çok estetik, zaten yüzücü bandajı olarak geçiyor, renk seçenekleri de var yani o konuda da endişeniz olmasın.

Şu an ameliyattan sonraki 2. günümdeyim. Sağ kulağımda hiçbir sıkıntım yok, saol kulağımda ise hafif bir sızlama var. Ama bu çok normal, sonuçta kulaklarıma cerrahi bir müdahale yapıldı, o kadar da olsun :)

Kepçe kulak ameliyatı için Op. Dr. Salih Emre Üregen'i kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok başarılı bir doktor, üstelik Uzman Biyolog Çiğden Gündüzbey Üregen de ameliyat öncesinde, sırasında, ve sonrasında çok yardımcı oluyor. Tüm sorularınızı cevaplıyor ve endişelerinizi gideriyor. İçiniz rahat olsun, korkulacak hiçbir şey yok. Este Club da çok nezih ve şık bir yer. Bu operasyonu klinikte yaptırmanın psikolojik açıdan kesinlikle rahatlatıcı olduğunu düşünüyorum. Üstelik ameliyat sırasında müzik de var :) Çok rahat, çok konforlu ve çok güvenli bir yerde olduğunuzdan ve emin ellerde olduğunuzdan şüpheniz olmasın. Sorularınız varsa da cevaplamaktan kıvanç duyarım. Biraz yardımım dokunursa ne mutlu bana :)

Kepçe kulak ameliyatı olmak isteyenlere şimdiden geçmiş olsun diyorum ve emin olun çok ama çok rahat edeceksiniz :)

X