Kendimle Barış Antlaşması

paeneperfectus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2022
1.308
5.263
40 yaşı çoktan devirmiş olan ben, yeni yaşımda ara sıra buralara yazarım diye ilk defa konu açıyorum.
Otomatik mesaj olsa da teşekkürler sevgili forum.

IMG-20231116-WA0000.jpg

Selam,
Son 15 günümü değerlendirirsem doğum günüm, misafirler, ardından iş için seyahat, evde birkaç kişiyi dolaşan hastalık ile hızlıca geçti.
Beslenme konusuna hiç dikkat etmedim, iki haftanın bilançosu +1 🙄
Önceden yatılı misafir geldiğinde sergilemediğim hünerim kalmasın diye uğraşırdım. Artık, işten geldiğim zaman ne kolay geliyorsa o şekilde idare ettik. Tabii arada hızımı alamayıp fırsat bulduğumda yine Boşnak mantısı yaptım. 🤗
Ev aldı başını gidiyor, iyi bir el atmak lazım. Ben yokken ayar iyice kaçmış, peşinden hastalıklarla uğraşınca toplamak mümkün olmadı. Haftasonu iki gün ve daha ben tam toparlanamadım bile.
Misafir nevresimleri, bavul içindekiler... vs. hala yıkanıp ütülenip yerleştirilmedi.
Bu haftasonu en azından çamaşır+ütü sıfırla.
Dil çalışmalarım Kasım ayında günde en az 10 dakika idi, Aralık ayında günde yarım saat planlıyorum.
Diğer çalışma için günde en az 15 dakika 😉 Gelecek bütün güzellikleri kucaklıyorum.
Mutfağı her gün temiz bırak.
Daha çok salata ye, şu iç.
Dijital olarak sadeleş, günde en az 10 mail gözden geçir, gereğini yap.
Saat 12 yi geçmeden yat. Saat 10 dan sonra iş için PC başında olma.
Minikle yatak için tartışma, kafanı kullan, stratejik davran.🤭

Canım kendimciğim,
Yaptığın her şey için seni kocaman tebrik ediyorum, yetişmeyen şeyler için de sen seni rahat bırak, gözlerinden öpüyorum.🤩

Merhaba,
İş, güç, enerji denklemi içinde geçen hayatımda bugün kendimce farklı bir gündü.
Eleştiri ve huysuzlukla insanı hızla hayattan soğutma yeteneği bulunan ergenusum (E.E.H.(18)) mutfakta öylesine iş yaparken, öylesine bir anda eski defterleri açtı. Ortada dram olacak bir şey yok bence, erkek çocuğun anasına dalaşması, sırf sinir edeyim de eğleneyim diye uğraşması, koyulan kurallara tepkisi, canımı sıkan şeylerin bileşimi. Belki de evdeki mini ergenusun huysuzluk girişimlerini ve ona kural koyma noktasındaki tavrımızı görünce yaşananları kişiselleştirmemek gerektiğini anladı, ya da yaşı geldi. Bilemem. Sonunda iki tarafın gözü yaşlı birbirine sarılıp özür dilemesi ile bir devir sona erdi diye umut ediyorum. Artık olaylara bakış açısı bir tık daha olgun geldi.
Baharım, bahar olsun🌸

X