Kendi kendine açılan Tv

Bizim ev müstakildi, bir kaç kere gece oldu, kendi kendine açılma olayı.

Acaba televizyonunuzda bir ayar mı var, şu saatte kapat ve ya aç gibi. Yanlış hatırlamıyorsam, böyle bir ayarı kapatmıştık biz.
Benim eskiden bir dönem alcatel telefon kullanmisligim vardı.kimi arasam bir kadın çıkıyor karşıma. Bir oldu iki oldu üç oldu. En sonunda kocası açıp seni savcılığa vericem dedi. Mesaj istediğim kişiye gidiyor ama aile aramam annem babam teyzem vs sadece o kadına. Yönlendirme varsa diye iptal ettim. Yönlendirme de yok. Bu böyle aylarca sürdü. Kimi neye göre yönlendiriyor belli değil. Operatörü aradım imkansız diyor Yönlendirme yok. Meğer alcatel telefonun içinde bir ayar varmis. İşte başına konan numarayı yazıyorsun kolaylık olsun diye. Mesela 0212 yazıyor diğer tüm aramaların başına 0212 geliyor sen sadece noyu yazıyorsun. Telefonun kaydına o kısma işte 0532xxx girilmiş kadının nosu. Nasil girmisim kim girmis bilmiyoruz kurcalarken oldu sanirim. Direkt onu arıyor Kimi arasam. Çözene kadar delirmiştim.

Hanımlar konuyu ecinnilere bağlamayın lütfen, yasak.

Televizyonun kendi kendine açılması teknik sorunlar yüzünden oluyor, tv vb elektrikli cihazları kullanmadığınız zaman fişini çekin, bizim ülkenin elektriklerinde ani voltaj yükselmeleri oluyor bu da cihazların bozulması yanısıra yanmasına da sebep oluyor, rahmetli annemin tvsi alev almıştı, bir komşu ablamızında çamaşır makinesi alev aldı.

Kızlar iyi geceler. Vestel marka televizyonumuz kendi kendine açılıyor. Paranormal bir olay olduğunu düşünmüyorum tabi ki ama neden olabilir sizce? Mesela odaya giriyorum çıkıyorum tv kapalıyken açılıyor biz evde yokken olmuyor bu durum eşim alt yada üst komşunun kumandası aynı olabilir mi diyor ama bilmiyorum başına gelen var mı
Tivibu kullanıyor musunuz?

Bizim Vestel Tv'de kapanıyor ara sıra deli mi ne anlamadım ama alt üst komşunun bağlanmasıyla olmaz çünkü program indirip kendi wifi aginizla baglanmaniz lazım telefondan falan kontrol edebilmek için ,kumanda ilede olmaz çünkü pili 2 gündur takmış ol hemen azaliuor ve yeni pil tak diye uyarı veriyor yani alttan üstten tvyi almaz kumanda,yinede korktum
Vardır mutlaka bir açıklaması ya mantıklı olan korkutmayın kendinizi teknik servisi arayın

Akıllı televizyon ise, ayarlardan kazara belli bir stand by süresi kaydetmiş olabilirsiniz. Bizde de aynı sizin bahsettiğiniz durum gerçekleşiyor. Biz evde olalım olmayalım açılıyor kendi kendine, gece uyurken de açılıyor falan. Ve biz kazara yaptığımızdan nereden düzelteceğimizi de bilemedik. Fişten çekiyoruz mecburen, sinir bozucu bir durum. Servise ya da bilen birisine danışmak lazım.

Bizim tv ilk aldığımızda kendi kendine kapanıyordu.Meğer ayarı varmış.4 saate kapanması için ayarlıymış.Böyle bişi olabilirmi?

X