Kendi Diyet Listemizi Oluşturuyoruz

parisask

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2017
1
2
28
Herkese merhaba,
Evet bu benim ilk konum :)

Diyet bölümünde konularda konuşulan çoğu şeyi okuyorum, hepimizin ortak dertleri var.Kimisi beş günde müthiş kilolar vermek istiyor, kimisi “hayır, ayda 2 kilo en sağlıklısı” diyor.Ama tüm bunların arkasındaki sebeplerin ne kadar farkındayız? Aslında hepimizin yeme bozukluğu var.Onarmaya çalışmamız gereken yer beynimiz.Fakat incecik olmadan,o tartıda 40lı sayıları görmeden düzelemiyoruz değil mi?
Evet benim de yeme bozukluğum var.Duygusal açlığım,tatlı bağımlılığım,yedikten sonra kusmalarım...
Eminin aranızda bu tip şeyleri çok şiddetli bir şekilde yaşayan ama burda diyet listesi peşinde koşturanlar var.Ben de sizden biriyim işte.Aklımda sürekli kalori hesapları ve “Acaba bugun hangi diyeti yapsam?” sorularıyla boğuşan bir kadınım.
Hani konuların altında sürekli tartışılan hızlı kilo verme konusu var ya, işte onlar hep beynimizde dolanıp duran bu düşüncelerden.Mesela benim, yılbaşına kadar 15 kilo vermem gerekiyor.Bunu Ekim ayının sonundan beri düşünüyorum.Kesinlikle yapamıyorum.
Bundan altı yıl önce 85 kilodan 65lere düşmüştüm.Herhangi bir diyet uygulamadım,günde tek bir öğünle ve oldukça yetersiz beslendim.Sağlığımda hiçbir problem olmadı.Yaklaşık 2 ayda verdim bu 20 kiloyu.Uzun bir süre de kilom sabitti.
Şu an tartılma imkanım yok fakat en son tartıldığımdan 3 kilo fazla olduğumu düşünürsek şu an 70 kiloyumdur.Acilen kilo vermek istiyorum.Artık her yediğimi kusmak istemiyorum, bunun pişmanlığını yaşamak istemiyorum.Hayata karışmaktan,okula gitmekten kaçmak istemiyorum.Yarın kendimce bir program oluşturup diyete başlayacağım.Yediklerimi yarın gün sonunda güncellerim.
Siz de fikirlerinizi,önerilerinizi yazın.Gerekirse birlikte başlayalım.Benim her hafta tartılma gibi bir imkanım yok.Ancak iki üç haftaya tartılabilirim.Ama aynada gördüğüm değişiklikler bile yetecek eminim.

Boyum:1.55
Kilom:70
Diyet Başlangıç Tarihi: 29 Kasım 2017

Belki miladımız olur hı ne dersiniz haydi başlayalım:)

X