Müzik Dersleri keman çalanlar bi bakar mısınız :))

smiLegirL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2011
226
0
ben küçükken hep keman çalmak istedim:KK16: saçma sapan sebeplerden babam reddetti :KK50: sonra bağlamaya başladım eğlencesine gitmiştim sonra çalmak hoşuma gitti başarılı oldum zevk aldım. nota ve vuruş yazan hocanın verdiği her şeyi çalabiliyordum. daha sonra da dinlediğim müzikler gitara uygun olduğundan ona da gittim hemen akora geçtim yine kolay bi şekilde öğreniyordum ama şarkıyı söylemediğim için zevk alamadım ondan ve bıraktım.

hocam yetenekli olduğumu düşünüyordu. şuan ona ulaşamıyorum bu yüzden size danışmak istedim. çocukluk hayalimi gerçekleştirmek ve keman çalmak istiyorum ama çok zormuş duyumlarıma göre. biraz yetenekle sizce ne kadar sürede basit şarkıları geçip orta derece şeyler çalabilirim?? sizler ne kadar zaman harcadınız hangi zorluklarla karşılaştınız?? lütfen bana yardımcı oluuuun :26:

merhaba.. evet keman çalması biraz zor bir müzik aleti. özellikle bağlama ve gitar çalmış olduğunuz için alışmanız zor olabilir. en ufak bir yanlışlık kendini hemen belli eder kemanda.ihmal etmeye de hiç gelmez , üzerine gerçekten düşmeniz gerekir. fakat çalmaya çalışması , bununla uğraşması bile çok güzel bir histir. hele biraz da çalmaya başlayınca.. dediğiniz gibi çocukluk hayaliniz olduğunu düşünürsek ne kadar zevk alacağınızı tahmin edebiliyorum.. :KK34:

X