Konuşma Problemleri Kekemelik problemi yaşayıp atlatanlar

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Canım üzülme geçen yıl bülbüller gibi konuşan kızım birden kekeme oldu iki ay içinde cok uğrasarak atlattık ama bana sor Mersinde bi terapistle telefon aracılığıyla bağlantı kurduk çok faydasını gördük veysel Kızılboğa netten bak canım sonra türbeye falanda götürdük inş şifanızı bulursunuz gerçekten çok zor yaşayan bilir inş sizinkide geçer
Meraba lar. Çocuğunuzda son durum nedir?tamamen düzeldi mi kekemelik?veysel kizilboga etkili oldu mu?biz de iletişim kuralım diyoruz eşimle.

Meraba lar. Çocuğunuzda son durum nedir?tamamen düzeldi mi kekemelik?veysel kizilboga etkili oldu mu?biz de iletişim kuralım diyoruz eşimle.
Evet canim bizimki tamamen düzeldi çok şükür tabi etkiliydi veysel bey ama ben daha çok korku etkisiyle olup belli bi süre sonra geçtiğini düşünüyorum yani geçici bişeyi sanki

Benim 2.5 yasindaki oglum konuşurken takılıyor 3 aydir ve cok üzülüyorum geçmiyecek diye ne y apu çağını bilmiyorum pedegoga götürdüm yüzde 98 geçer dedi ama yaşayan beni anlar bu durumu yaşayıp atlatan lar var mı bilgi rica ediyorum

Merhaba,
Oğlum 8 yaşında, takılarak konuşma, r leri söyleyememe gibi sorunlarımız oldu sırasıyla. Çok şükür atlattık, r harfi için 6 seans konuşma terapistine gitmiştik. Gitmesek de düzelirdi belki ama çok dalga geçilir okulda diye üzerinde durduk biz.
Konuşmasını tane tane yavaş yavaş düzelterek tekrar ettirme yöntemi uyguluyordu terapist. Asla "yanlış yapıyorsun" demiyordu sadece tekrar ettirtip düzelttiriyordu.

Gitmesek de düzelirdi diye düşünmek geridönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. İmkanları zorlayıp bir uzman desteği almak da daima fayda var

gitmesekte düzelir mi diye düşünmek yerine iyiki gitmişik diyebiliriz bence aksatılmamalı

Kekemelik yasayipta atlatanlar lütfen MJ atsın bizim gibiler moral olsun oğlum 3 yasinda 9 aydır kekemelik yaşıyoruz çok üzülüyorum

Kekemelik yasayipta atlatanlar lütfen MJ atsın bizim gibiler moral olsun oğlum 3 yasinda 9 aydır kekemelik yaşıyoruz çok üzülüyorum
Benim oğlumda bir dönem yaşadı 2 ay falan biz normalmis gibi davrandık ne zaman geçtiğinin farkına bile varmadik şimdi gayet guzel eski konuşmasına döndü bu yaşlarda oluyormuş ama seninki sanki biraz uzun sürmüş gibi geldi bana geçmiş olsun yinedeinsallah geçer

Merhabalar, tüm yorumları okudum. Benimde 3 yaşındaki oğlum 3 gün önce kekelemeye başladı. 2 gün bişey anlamadı çünkü hafifti. 3. gün kelimeyi söyleyemedi ve bişey söylicem dedi tekrar tekrar denedi ve ağlamaya başladı söyleyemediğinin farkına vardı. İnternette okuduğum herşeyi uyguladım herşey normalmiş gibi davranıyoruz. teyze ve kuende kekemelik var. Yakın akrabalarında bu durum olup ta atlatanlar var mı acaba. Genetik olupta kalıcı olmasından çok korkuyorum. 1 ay içinde ateşli havale geçirdi oğlum, sonra iğne oldu çok korktu ondan, şimdide bu kekemelik.. ve şuan hamileyim.. hepsi üstüste geldi. çocuk doğmadan düzelmezse dahada kötü olur. şimdi çocuğumu konuşma terapistine götürsem nasıl bir tedavi uyguluyorlar. bilen var mı lütfen sorularıma yardımcı olun çok zor durumdayım..

Evet canim bizimki tamamen düzeldi çok şükür tabi etkiliydi veysel bey ama ben daha çok korku etkisiyle olup belli bi süre sonra geçtiğini düşünüyorum yani geçici bişeyi sanki
Merhaba sizinle özelden nasıl görüşebiliriz. Benim oğlumda da kekeleme problemi var. Birkaç soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar, tüm yorumları okudum. Benimde 3 yaşındaki oğlum 3 gün önce kekelemeye başladı. 2 gün bişey anlamadı çünkü hafifti. 3. gün kelimeyi söyleyemedi ve bişey söylicem dedi tekrar tekrar denedi ve ağlamaya başladı söyleyemediğinin farkına vardı. İnternette okuduğum herşeyi uyguladım herşey normalmiş gibi davranıyoruz. teyze ve kuende kekemelik var. Yakın akrabalarında bu durum olup ta atlatanlar var mı acaba. Genetik olupta kalıcı olmasından çok korkuyorum. 1 ay içinde ateşli havale geçirdi oğlum, sonra iğne oldu çok korktu ondan, şimdide bu kekemelik.. ve şuan hamileyim.. hepsi üstüste geldi. çocuk doğmadan düzelmezse dahada kötü olur. şimdi çocuğumu konuşma terapistine götürsem nasıl bir tedavi uyguluyorlar. bilen var mı lütfen sorularıma yardımcı olun çok zor durumdayım..
Canim öncelikle coooook gecmis olsun gerçekten zor bir surec bizimki iki ay sürdü cok sukur geçti genellikle zaten korkudan oluyor genetik olup olmama konusunda bi bilgim yok ama ben özelden numarami size yazdım görüşebiliriz

Benim babam da 5 yaşındayken normal bülbül gibi konuşurken annesi babası kavgasına şahit olmuş, normal de bir karı koca kavgası ama sesler yükselmiş evde çok korkmuş, sonra 26 yaşına kadar hep kekelemiş hele heyecanlanınca sormayın sürekli kekeme, sonra işte geçmiş o yaşlardan sonra... Çok ve ani şekilde korkmaktan oluyor anladığım kadarıyla.

Canim öncelikle coooook gecmis olsun gerçekten zor bir surec bizimki iki ay sürdü cok sukur geçti genellikle zaten korkudan oluyor genetik olup olmama konusunda bi bilgim yok ama ben özelden numarami size yazdım görüşebiliriz

Merhabalar
Benim de oglumda var ve cok uzuluyorum, nasıl bir yol izlediniz acaba? Veysel bey derken terapist mi? Biraz bahsedebilirseniz cok sevinirim..

Canım üzülme geçen yıl bülbüller gibi konuşan kızım birden kekeme oldu iki ay içinde cok uğrasarak atlattık ama bana sor Mersinde bi terapistle telefon aracılığıyla bağlantı kurduk çok faydasını gördük veysel Kızılboğa netten bak canım sonra türbeye falanda götürdük inş şifanızı bulursunuz gerçekten çok zor yaşayan bilir inş sizinkide geçer
Lütfen irtibata gecebilir miyiz bununla ilgili?? Oglumda var ve cok arastırıyorum..

Benim kardeşim de 3 yaşına kadar akıcı bir şekilde konuşurken kekelemeye başladı. şuan 12 yaşında ve geçti..
Bu süreçte devletin sağladığı eğitimden faydalandık. özel eğitim merkezleri bütçemizi çok aştı, rapor aldık bu yüzden.
1 sene geçti çok şükür şuan bir şey yok..
Fakat şöyle bir durum oldu, biz rapor alınca "özürlü" diye gözüküyormuş, raporda da öyle yazıyordu. okulda kaynaştırma öğrencisi olarak gözüktüğünü bilmiyorduk.
Tekrar hastaneye gittik raporu kaldırttık. sizin de aklınızda olsun..

X