Konuşma Problemleri Kekemelik problemi yaşayıp atlatanlar

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Merhaba,
Oğlum 8 yaşında, takılarak konuşma, r leri söyleyememe gibi sorunlarımız oldu sırasıyla. Çok şükür atlattık, r harfi için 6 seans konuşma terapistine gitmiştik. Gitmesek de düzelirdi belki ama çok dalga geçilir okulda diye üzerinde durduk biz.
Konuşmasını tane tane yavaş yavaş düzelterek tekrar ettirme yöntemi uyguluyordu terapist. Asla "yanlış yapıyorsun" demiyordu sadece tekrar ettirtip düzelttiriyordu.
Selam
Kime gittiniz acaba, en dogru yeri bulmak önemli, oglum için arastırıyorum..

Benim kardeşim de 3 yaşına kadar akıcı bir şekilde konuşurken kekelemeye başladı. şuan 12 yaşında ve geçti..
Bu süreçte devletin sağladığı eğitimden faydalandık. özel eğitim merkezleri bütçemizi çok aştı, rapor aldık bu yüzden.
1 sene geçti çok şükür şuan bir şey yok..
Fakat şöyle bir durum oldu, biz rapor alınca "özürlü" diye gözüküyormuş, raporda da öyle yazıyordu. okulda kaynaştırma öğrencisi olarak gözüktüğünü bilmiyorduk.
Tekrar hastaneye gittik raporu kaldırttık. sizin de aklınızda olsun..
Bu konuda ayrıntılı bilgi alabilir miyim sizden hangi merkeze basvuruluyor, ne yapmak gerekiyor, hakikaten bütçemizin çok ustunde bu tedavi sureci..

Bu konuda ayrıntılı bilgi alabilir miyim sizden hangi merkeze basvuruluyor, ne yapmak gerekiyor, hakikaten bütçemizin çok ustunde bu tedavi sureci..
Annem kardeşimi hastaneye götürdü, hangi bölüme hatırlayamadım, ordan kurula çıktı, doktorlar konuşmasına baktı, kekemeliğin derecesine ve buna göre rapor yazdılar. kekemeliğin derecesine göre haftalık,yıllık terapi alabileceği saatler oluyor. mesela benim kardeşim haftada 1 kere gitti 1 yıl. Daha fazlasını devlet ödemedi. allahtan yeterli geldi bu süreç.

Rapor aldığımız için engelli gözüküyordu, onu da tekrar hastaneye gidip kurulla görüşüp kaldırttık..

veyse kızılboga ile ve onun teknigini benimsemis konusma terapisti ile iletisime gecin lutfen . gormezden gelmeyin gecer demeyin .. biz 1 seansla bile oyle buyuk bir gelisme katettikki herkes duysun istiyorum Eskişehirdeyseniz Elif Yolcu ya ulaşın

veyse kızılboga ile ve onun teknigini benimsemis konusma terapisti ile iletisime gecin lutfen . gormezden gelmeyin gecer demeyin .. biz 1 seansla bile oyle buyuk bir gelisme katettikki herkes duysun istiyorum Eskişehirdeyseniz Elif Yolcu ya ulaşın
Merhaba. Bursa da kızılboğa yöntemi uygulayan biryere götürüyorum oğlumu. Ne kadar sürede atlatırız. 2 seans gittik şuan için sadece terapist de kekeledi be benden kekelememi istedi,şuanda uyguluyoruz ne derse ama ben endişeliyim tabi

X